lila1809
13.10.10,05:16
dobre rano, mam veeelky problem a velmi vas prosim o pomoc

som sro registrovana pre DPH. vykonavala som prepravu tovaru z Viedne do BA. tu som fakturovala na spolocnost platcu DPH v SR. bola som povinna podavat suhrnny vykaz za tieto sluzby???? velmi pekne prosim o odpoved, kedze som si neni ista. DAKUJEM VAM VSETKYM
Tweety
13.10.10,07:09
dobre rano, mam veeelky problem a velmi vas prosim o pomoc

som sro registrovana pre DPH. vykonavala som prepravu tovaru z Viedne do BA. tu som fakturovala na spolocnost platcu DPH v SR. bola som povinna podavat suhrnny vykaz za tieto sluzby???? velmi pekne prosim o odpoved, kedze som si neni ista. DAKUJEM VAM VSETKYM
Nie.
lila1809
13.10.10,10:21
mne kamaratka neustale tvrdi ze ano... a nechapem kde to vzala... podla mna ked vystavujem fakturu na IC DPH SR tak nemam z coho podavat suhrnny vykaz.

dakujem za potvrdenie
Martin Mocko
13.10.10,11:14
Konkrétne aj s citáciou zákonov ide o dodanie služby podľa §15 odst. 1. A do súhrnného výkazu vstupuje:
...
§80 ods. 1 zák. o DPH:
d) dodal službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je identifikovaná pre daň, a táto osoba je povinná platiť daň.

V tomto prípade nie je miesto dodania v inom členskom štáte. Miestom dodania je tuzemsko.