lubolelo
13.10.10,09:20
Ahojte, v 2003 som kúpil motorku na značkách, riadne bola uzavretá zmluva medzi predávajúcim a kupujúcim.Predchádzajúci majiteľ mi nedodal doklad o zaplatení PZP,,neviem sa s ním spojiť" a tým pádom som nemohol motorku odhlásiť ani prihlásiť.Motorku nepoužívam,mám ju len ako veterána-uloženku.Hrozí mi neaký postih,pokuta alebo niečo podobné zo zákona alebo z poisťovne?Prosím ak môžte poraďte chcem to mať v poriadku.
Xanti
13.10.10,07:30
Dosť skoro to ideš riešiť.

Na to PZP si nepotreboval podklady od predávajúceho, tvojou povinnosťou je pred prepisom ísť na poisťovňu a vozidlo dať poistiť. Bez toho policia neprepíše vozidlo na iného účastníka.
Takže očividne tá motorka je evidovaná stále na pôvodného vlastníka.
Xanti
13.10.10,07:35
A ak pôvodný vlastník je z iného okresu a tú motorku on odhlásil z evidencie tak ty máš problém, lebo svojho veterána už na značky ťažko postavíš.
Skús si prelistovať a prečítať túto stránku http://www.minv.sk/?zmena-drzitela-prepis-v-okrese nájdeš postup, čo vš. si mal urobiť pred tými 7 rokmi.
A možno sa to ešte dá aj teraz urobiť.
lubolelo
14.10.10,07:29
Prečítal som si ten odkaz na link.No už hneď ten prvý bod predávajúci nedodržal.Nechcem ju stavať na značky,len tak pre seba pre radosť.Hrozí mi neaká pokuta?