aknelh
13.10.10,08:37
Ahojte, poraďáci!

Môj priateľ sa v piatok potrebuje vyhnúť súdu o zvýšenie výživného, aby ho odročili na neskôr a mohol sa lepšie pripraviť. Právnik mu poradil, aby išiel k lekárovi a pýtal si potvrdenie. S akou diagnózou by to bolo O.K.? Do infarktových stavov ísť nechceme - pre istotu, aby sa to nevypomstilo...

Ďakujeeeeeeeeeeem!!!!!!
bubkoch
13.10.10,06:48
no vsak sud nemusi rozhodnut hned na prvom pojednavani, odrocit ho moze aj ked sa priatel dostaví ...
moze napr. tvrdit skutocnosti o nakladoch ktore nevie na mieste preukazat a vyziada si cas na ich zdokladovanie ... alebo bude pozadovat dalsie dokazy/doklady od ex ... a pod.
aknelh
13.10.10,06:50
lenže on je ten, ktorý platí a je predvolaný...
Tweety
13.10.10,06:56
Ahojte, poraďáci!

Môj priateľ sa v piatok potrebuje vyhnúť súdu o zvýšenie výživného, aby ho odročili na neskôr a mohol sa lepšie pripraviť. Právnik mu poradil, aby išiel k lekárovi a pýtal si potvrdenie. S akou diagnózou by to bolo O.K.? Do infarktových stavov ísť nechceme - pre istotu, aby sa to nevypomstilo...

Ďakujeeeeeeeeeeem!!!!!!
Skús sa na to pozrieť z druhej strany.:) K napísanému: ak mu poradil dať sa na DPN, prečo už neporadil diagnózu, ktorá by určite na súde zabrala?
Chobot
13.10.10,07:00
Ahojte, poraďáci!

Môj priateľ sa v piatok potrebuje vyhnúť súdu o zvýšenie výživného, aby ho odročili na neskôr a mohol sa lepšie pripraviť. Právnik mu poradil, aby išiel k lekárovi a pýtal si potvrdenie. S akou diagnózou by to bolo O.K.? Do infarktových stavov ísť nechceme - pre istotu, aby sa to nevypomstilo...

Ďakujeeeeeeeeeeem!!!!!!

To nemyslíš snáď vážne, že sa také niečo pýtaš???? :eek::eek::eek:

Si robíš z nás srandu?

Ak mu také niečo poradil právnik (netvrdím, že to nie je bežná prax), tak nech mu aj diagnózu potvrdí. Alebo si pozri cenník diagnóz na objednávku a podľa toho si vyberte.

A ak sa chce lepšie pripraviť, čo robil doteraz? Koľko času potrebuje na prípravu? Potom sa čudujeme, že súdne spory trvajú aj niekoľko rokov.
aknelh
13.10.10,07:01
Myslíš jeho ex? Tomu rozumiem, ale každý si hladí svojho... Nechcem rozoberať podrobnosti... Iba toľko, že na všetko, čo jej navrhne má ona odpoveď nie. Či už je to o stretávaní, alebo o odvoze na vyšetrenia, resp. inej ako priamej finančnej pomoci...
bubkoch
13.10.10,09:29
lenže on je ten, ktorý platí a je predvolaný...

no a ? ako to meni moju odpoved ?
Chobot
13.10.10,09:54
Myslíš jeho ex? Tomu rozumiem, ale každý si hladí svojho... Nechcem rozoberať podrobnosti... Iba toľko, že na všetko, čo jej navrhne má ona odpoveď nie. Či už je to o stretávaní, alebo o odvoze na vyšetrenia, resp. inej ako priamej finančnej pomoci...

Práve preto ten súd je jediné miesto, kde pod dohľadom nezávislej osoby (sudcu) môžu dospieť k nejakej dohode. Ale z napísaného mám pocit, že ten tvoj priateľ sa bráni dohode, lebo sa vyhýba súdu...
arizona
13.10.10,10:20
Na to, aby sa vyhol dostaveniu sa k súdu stačí aj "obyčajná" chrípka , nemusí mať hneď infarkt.
Len nech to nezabudne vopred súdu oznámiť.

Neviem,či to vyhýbanie sa súdu a predlžovanie k niečomu pomôže...
Možno raz uznajú,ale ak sa to bude opakovať,môže súd rozhodnúť aj za jeho neprítomnosti a určiť (zvýšené) výživné spätne.
Určite je pre neho lepšie, ked sa dostaví osobne a obháji si svoje.
Oliwa
13.10.10,10:39
Ahojte, poraďáci!

Môj priateľ sa v piatok potrebuje vyhnúť súdu o zvýšenie výživného, aby ho odročili na neskôr a mohol sa lepšie pripraviť. Právnik mu poradil, aby išiel k lekárovi a pýtal si potvrdenie. S akou diagnózou by to bolo O.K.? Do infarktových stavov ísť nechceme - pre istotu, aby sa to nevypomstilo...

Ďakujeeeeeeeeeeem!!!!!!
Milá Lenka,
predvolanie na súd bolo doručené Tvojmu priateľovi určite s časovým predstihom, takže sa nemôže hrať na prekvapeného. A ak sa radil s právnikom /pravdepodobne nie prvý raz/, vie už z minulých pojednávaní, čo na určenie výživného potrebuje. Z Tvojich pár riadkov to vyzerá, že ide o výživné na dieťa, nie na manželku.

mimotemy Tvoj priateľ už diagnózu má, a to doživotnú - je otcom svojho dieťaťa...
To dieťa sa na svete neocitlo z vlastnej vôle ani vlastného rozhodnutia.
Jeho otec bol pri tom. Tak nech nesie zodpovednosť za svoje činy a správa sa ako muž, ak už nie ako otec... Nechcem radšej ani vedieť, koľko na to dieťa platí teraz... Keby ho vychovával, šatil a živil sám, resp. spolu s Tebou, myslíš, že by to stačilo vykryť všetky výdavky spojené s výchovou dieťaťa? Boris Kollár to zrejme nebude... A schovávať sa pred súdom a vybavovať si ospravedlnenky ako v škole - to je detinské...

Neviem, čo Ty vidíš na svojom priateľovi, ale zodpovednosťou, priamosťou a čestnosťou asi neoplýva... A Ty sa neštítiš položiť sem otázku, ako oklamať súd...
aknelh
13.10.10,10:46
Určite sa to nebude viackrát opakovať, lebo aj on chce mať v tom jasno. Len má určité nezrovnalosti, ktoré si chce dať do poriadku. Darmo som mu hovorila, aby si to vysporiadal, nevedela som ho do toho dotlačiť. Musí prísť podobná vec, aby si dal veci na poriadok. Aspoň k niečomu je to dobré. Ďakujem za príspevky.
bubkoch
13.10.10,10:48
Milá Lenka,
Keby ho vychovával, šatil a živil sám, resp. spolu s Tebou, myslíš, že by to stačilo vykryť všetky výdavky spojené s výchovou dieťaťa? Boris Kollár to zrejme nebude...

v podstate sa da s tebou suhlasit az na jednu vetu ...
vyzivne otca NEMA pokryvat vsetky vydavky spojene s vychovou dietata !
na vydavky dietata ma povinnost prispievat aj matka, takze nemoze ziadat aby vyzivne otca pokrylo vsetko
Oliwa
13.10.10,10:55
Boli tým myslené všetky výdavky, ktorými sa má na výchove podielať otec...