flector
13.10.10,09:08
Zdravím

Asi trochu zvláštna otázka, ale rád by som poznal správnu odpoveď … ;) Keby som si chcel založiť internetový časopis, (alebo aj fórum dajme tomu) na s.r.o, čo za povolenia k tomu potrebujem.:confused: (A potrebujem vôbec nejaké???) Nejaké autorské zväzy alebo niečo také, je to potrebné??? Aké živnosti? Atď. Je mi jasné, že väčšina ľudí na internete, si píše čo chce a toto nerieši, ale ja by som to rád spravil (legálne) správne.

Vopred ďakujem za odpoveď.
Deiky
13.10.10,09:32
Na prevadzku fora alebo akeho kolvek obsahu tvoreneho uzivatelmi nepotrebujes spolocnost ak by si chela profitovat z daneho webu ako napr. predaj reklamnho priiestoru a podobne... tak uz potebujes viest uctvonictvo a by podnikatelom... ak uz poskytujes akukolvek sluzbu alebo produkt ( aj predane informácie su sluzbou ) tak musis byt proste aj podnikatelom....
Dnesne fora a online casopisy ziju z predaja vlastneho reklamneho prostredia.... Klucovu rolu hraju unikatny a celkový navstevnici....

Na prevadzku nejakeho portalu ci projektu nepotrebujes ziadne specialne povolenia... Ak si podnikatel musis o zakona zobrazovat na webe info o spolocnosti teda ICO meno sidlo a podobne...