badgers
16.11.05,13:51
:confused: Prosím poraďte mi, musím ešte dnes vyplniť daň.priznanie k dani z MV. Neviem od akého dátumu mi vznikla daň.povinnosť: MV má firma na leasing-LZ zo dňa 2/8/05, čiže už v auguste účtujem o nákladoch/odpisy, finanč.nákl.,poistné/, aj keď bloky z PHM boli prvý krát v októbri, daň treba zaplatiť od 2/8/05? Ja viem, s pokutou, len čo je správne, kedy vznikla daň.povinnosť? Ďakujem, súrne to potrebujem vedieť, aby sme to mohli zajtra podať./podklady pre spracovanie účt. som dostala len včera, zistila som, že nezaplatili daň/ako na to?Prosííím!
badgers
16.11.05,13:35
prosím poradiť!!
Tweety
16.11.05,13:37
Prosím poraďte mi, musím ešte dnes vyplniť daň.priznanie k dani z MV. Neviem od akého dátumu mi vznikla daň.povinnosť: MV má firma na leasing-LZ zo dňa 2/8/05, čiže už v auguste účtujem o nákladoch/odpisy, finanč.nákl.,poistné/, aj keď bloky z PHM boli prvý krát v októbri, daň treba zaplatiť od 2/8/05? Ja viem, s pokutou, len čo je správne, kedy vznikla daň.povinnosť? Ďakujem, súrne to potrebujem vedieť, aby sme to mohli zajtra podať./podklady pre spracovanie účt. som dostala len včera, zistila som, že nezaplatili daň/ako na to?Prosííím!Ak prevzala MV na podnikanie 2.8., tak potom to je ten správny deň daňovej povinnosti.;) :cool:
Muška
16.11.05,13:39
Daňová povinnosť dane z MV vzniká dňom
- pridelenia ev.čísla
- zápisom zmeny držiteľa
- začatia užívania vozidla na podnikanie

Daňovník je povinný podať daňové priznanie správcovi dane do 15 dní odo dňa vzniku.

Tzn. Daňová povinnosť 2.8.2005, daňové priznanie do 17.8.2005
badgers
16.11.05,14:06
protokol o prevzatí MV je zo dňa 2/8, len sa MV nepoužívalo na podnikanie. Ďakujem všetkým!
Muška
16.11.05,14:48
Podľa mňa už zaúčtovaním nákladov/odpisov ste začali auto používať na podnikanie v 8. mesiaci a taktiež ev.číslo na auto, ktoré máte na leasing ako podnikateľ Vám bolo pridelené v 8. mesiaci.
Manual
23.11.05,06:08
Problém aký sa tu rieši som našiel v mesačníku Dane a účtovníctvo a odborníci to prezentujú nasledovne:
Prikladám výklad tohto problému
Pekný deň želám...
Monika Kováčová
23.11.05,08:38
Tiež som teraz vypĺňala priznanie k dani z MV. Vozidlu bolo pridelené EČV 4.11., daňové priznanie podávam 23.11.2005. Ak chcem aby som nedostala "šek na 2000,-", uviedla som dátum vzniku daňovej povinnosti 10.11. - t.j. deň začatia používania vozidla na podnikanie.