gerticka
13.10.10,09:19
Dobry den,

zakaz fajcenia na pracovisku mi je celkom jasny, avsak je mozne aby bolo zakazane fajcit aj mimo arealu pocas pracovnej doby (vratane pauzy na obed)? Je nejaky zakon co toto umoznuje?

Dakujem
ivka70
13.10.10,08:24
Co mas na mysli mimo arealu?
Mimo arealu firmy?
A mas moznost opustit areal firmy pocas prestavok?
gerticka
13.10.10,08:33
nemozeme fajcit v okoli 30m od budovy, kde firma sidli...a to su vsade ulice, ziadne oplotenie alebo tak... a samozrejme pocas obeda mozeme z firmy odist na obed, ale zakaz na 30m plati.
Chobot
13.10.10,08:41
Dobry den,

zakaz fajcenia na pracovisku mi je celkom jasny, avsak je mozne aby bolo zakazane fajcit aj mimo arealu pocas pracovnej doby (vratane pauzy na obed)? Je nejaky zakon co toto umoznuje?

Dakujem

Mimo priestorov firmy ti firma nemôže zakázať fajčiť, pokiaľ to nezakazuje iná právna norma (napr. na zastávkach MHD je zákaz fajčiť). Ale napr. v parku na lavičke počas obednej prestávky ti nikto nemôže zakázať dať si jednu "zdravotnú".
Chobot
13.10.10,08:43
nemozeme fajcit v okoli 30m od budovy, kde firma sidli...a to su vsade ulice, ziadne oplotenie alebo tak... a samozrejme pocas obeda mozeme z firmy odist na obed, ale zakaz na 30m plati.

:D:D Chcel by som vidieť riaditeľa, ako vybehne na ulicu s pásovým metrom a bude premeriavať, či si vzdialená od firmy 28 alebo už 33 metrov...:D:D

Je to somarina. Priestory firmy končia na hranici pozemku, ktorý vlastní.

Ak ťa začne niekto buzerovať kvôli tomu, povedz mu, že ten zákaz nemá oporu v legislatíve.
peterknazeje
13.10.10,09:05
nemozeme fajcit v okoli 30m od budovy, kde firma sidli...a to su vsade ulice, ziadne oplotenie alebo tak... a samozrejme pocas obeda mozeme z firmy odist na obed, ale zakaz na 30m plati.
Ak vlastni aj pozemky 30m od budovy, tak tam moze zakazat fajcit.
Chobot
13.10.10,09:17
Ak vlastni aj pozemky 30m od budovy, tak tam moze zakazat fajcit.

Áno, na vlastnom pozemku áno.
erzet
13.10.10,09:24
Ak vlastni aj pozemky 30m od budovy, tak tam moze zakazat fajcit.
Tak potom je to areál firmy
erzet
13.10.10,09:25
:D:D Chcel by som vidieť riaditeľa, ako vybehne na ulicu s pásovým metrom a bude premeriavať, či si vzdialená od firmy 28 alebo už 33 metrov...:D:D

Je to somarina. Priestory firmy končia na hranici pozemku, ktorý vlastní.

Ak ťa začne niekto buzerovať kvôli tomu, povedz mu, že ten zákaz nemá oporu v legislatíve.
Priloží si diaľkomer a laserom si ho zamerá, nebude vedieť či je to odstreľovač alebo šéf.:):):):):)mimotemy