c4u
13.10.10,10:55
Dobrý deň,
v budúcom roku chcem zobrať na firmu fibernet spolu s fibertv a fibertelom od Orange. Kým pri fibernete a fibertele nevidím problém, trochu ma trápi fibertv.

Môžem si dať dig. televíziu do nákladov? Môžem to mať v účte?

Ďakujem za pomoc.
grammatika
13.10.10,09:56
Budeš tieto všetky služby používať v súvislosti s dosahovaním príjmov zo svojej činnosti?
Daňový výdavok je to vtedy, ak predmetné služby skutočne využívaš pri svojej podnikateľskej činnosti a nie pre svoju či rodiinú spotrebu.
(téma patrí do jednoduchého účtovníctva nie do dph)
c4u
13.10.10,10:00
Budeš tieto všetky služby používať v súvislosti s dosahovaním príjmov zo svojej činnosti?
Daňový výdavok je to vtedy, ak predmetné služby skutočne využívaš pri svojej podnikateľskej činnosti a nie pre svoju či rodiinú spotrebu.
(téma patrí do jednoduchého účtovníctva nie do dph)

Ja to budem brať na s.r.o., preto to nemôže byť v jed. účtovníctve, ale potom skôr v podvojnom. V podstate áno. Internet a telefón potrebujem pre komunikáciu so zákazníkmi, resp. pre získavanie informácií. Televíziu pre získavanie informácií, plus sa zvažuje možnosť, že by o svk tel. médiach písal portál, ktorý firma zastrešuje.
grammatika
13.10.10,10:24
VOZD = skratka pre výdavok ovplyvňujúci základ dane v jednoduchom účtovníctve

Do daňových výdavkovTi to ide vtedy, ak predmetné služby využívaš výlučne s predmetom podnikania.
c4u
13.10.10,10:32
VOZD = skratka pre výdavok ovplyvňujúci základ dane v jednoduchom účtovníctve

Do daňových výdavkovTi to ide vtedy, ak predmetné služby využívaš výlučne s predmetom podnikania.

Moja chyba, tá skratka tam nemá čo robiť.

Ako som spomenul, s.r.o. ich nutne potrebuje pre podnikanie, má totiž internetový portál a poskytuje služby na internete. Bez internetu teda fungovať nemôže, telefón potrebuje pre klientov, ktorí nás takto kontaktujú. Dig. televíziu pre získavanie informácií a je zároveň prac. nástrojom, lebo aj o televíznom trhu píše spomínaný portál.

Takže by to mal byť daňovo uznateľný náklad. Len neviem ako to zaúčtovať. Vie niekto poradiť?
grammatika
13.10.10,10:41
ak si to obhájiš pred prípadnou kontrolou a presvedčíš ich, že tieto služby nepoužívaš na súkromné účely, tak služby idú 518(343)/321