bauer5
13.10.10,12:51
Dobrý deň!
Porosím vás, ja som asi pred 2 mesiacmi podala trestné oznámenie na konkrétnu osobu. Dozviem sa nejako, ako sa to vyriešilo? Príde mi z polície nejaká odpoveď?
Ďakujem.
peterknazeje
13.10.10,11:13
1) ak ste to nepodali anonymne, potom odpoved pride,
2) mozete nahliadnut do spisu,
3) sme na Slovensku so slovenskymi vysetrovatelmi, takze necakajte ziadne zazraky ale mozu sa prekonat,
4) oznamenie odlozia? skutok sa nestal? nie je trestnym cinom?
bauer5
10.01.11,07:30
4iže za akú dobu mi príde nejaká odpoveď či už o zastavený alebo niečo?Lebo boli vypočuté v tejto veci aj moje deti, ale len tak že policajt ich vypočul z auta a žiadnu zápisnicu nepodpísali, vôbec nič a tak neviem či sa v tom niečo vôbec robilo.ďakujem
GabiZ
12.01.11,07:51
Určite príde odpoveď, ale lehoty sa nedajú presne určiť, pretože to závisí od konkrétnej situácie a podania. Ide o to, v akej veci bolo podané trestné oznámenie. Ak ho polícia uzná ako prečin, postupuje to na príslušný obvodný úrad. Ak sa bude jednať o trestný čin, zaháji vyšetrovanie, na základe ktorého musí predvolať toho, na koho je oznámenie dané, prípadne svedkov, ktorých si uviedla. Aj tam sú určité lehoty (zaslanie predvolania, doručenie, prevzatie doručenky a pod.). To sa všetko môže naťahovať aj na niekoľko mesiacov. Ak vyšetrovateľ neposúdi vec tak, že môže byť vedené v skrátenom konaní. Vtedy obyčajne telefonicky (ak si udala tieto údaje) predvolajú toho, na koho je oznámenie podané, prípadne svedkov, ktorých si uviedla. Trestné konanie, ak sa nejedná o zvlášť závažný trestný čin je dosť komplikovaná záležitosť a celé dokazovanie môže termíny naťahovať. Takže treba počkať, určite príde od polície oznámenie, ako vec vybavuje, ak sa nevieš dočkať, môžeš tam, kde si podanie urobila zájsť a informovať sa. Využiť právo nahliadnutia do spisu, ako poškodená máš na to právo kedykoľvek. Ak boli vypočuté deti a nie je o tom spísaná zápisnica......no ak tam boli dvaja policajti, mali by vyšetrovateľovi oznámiť všetky skutočnosti, ktoré sa dozvedeli a potom pri vyšetrovaní to musia podpísať. Vtedy sa to berie ako výpoveď svedkov. Ale aj to sa všetko bude posudzovať a môžu byť predvolané. Ale u detí je to tiež trošku komplikované, pretože zákon presne vymedzuje, kedy môže byť vypočutý maloletý, za akých podmienok a pod.
GabiZ
12.01.11,08:12
1)


4) oznamenie odlozia? skutok sa nestal? nie je trestnym cinom?
......aj takto to môže dopadnúť, ale o všetkom, akokoľvek to bude posúdené musí prísť odpoveď a aj príde. Kedy?.......? :(