rastik000
13.10.10,14:19
Dobrý deň želám

Mal by som iba jednu takú otázku a to takú, že asi pred 4 dňami som v dosť veľkej miere obmedzil fajčenie. Vyfajčil som aj krabičku a teraz mi stačia také 2-3 denne.
A naozaj neviem či to môže mať s tým niečo spoločné ale normálne ma tak nejak bolia zuby, nie, že jeden ale tak celkovo raz na jednom mieste potom na inom neskôr zas celá strana...Môže to mať s týmto niečo spoločné???
rastik000
13.10.10,12:22
ešte by som doplnil, že zuby mám v naprostom poriadku...
zdenka131
13.10.10,16:00
Ako sprievodný jav očisťovania tela od nikotínu sa môže objaviť suchosť v ústach, na ďasnách a jazyku, podráždenie, hlad, únava, porucha spánku a silnejší kašeľ. Väčšina nikotínu odíde z tela počas dvoch -troch rokov.
ubka
13.10.10,16:02
ešte by som doplnil, že zuby mám v naprostom poriadku...
Je to určite zhoda náhod, zajdite si k stomatológovi, aj zuby ktoré boli v poriadku "môžu zradiť", alebo..:), že by ste vyhľadávali dôvod prečo neskončiť?:D
220870
13.10.10,16:03
Takto s fajčením neskončíte.Jednoducho ich kamsi j......e a hotovo.na slabú bolesť zubov mám osvedčený recept,"tresnem si za jeden".:)
ubka
13.10.10,16:06
Keď nepomôže dám druhý...ale cigarety NIE!
buchač
13.10.10,16:16
Ako sprievodný jav očisťovania tela od nikotínu sa môže objaviť suchosť v ústach, na ďasnách a jazyku, podráždenie, hlad, únava, porucha spánku a silnejší kašeľ. Väčšina nikotínu odíde z tela počas dvoch -troch dní.

Sorry Zdeni , ale môžem sa opýtať , kde si k tomu údaju prišla ????

2 - 3 dni ???

Rokov je málo , nie dní !!!

Organizmus sa od všetkých následkov fajčenia čistí podľa niektorých prameňov 7 - 9 rokov ...
zdenka131
13.10.10,16:35
Sorry Zdeni , ale môžem sa opýtať , kde si k tomu údaju prišla ????

2 - 3 dni ???

Rokov je málo , nie dní !!!

Organizmus sa od všetkých následkov fajčenia čistí podľa niektorých prameňov 7 - 9 rokov ...
Samozrejme som myslela rokov, opravila som to v texte. Vďaka za upozornenie.
Zdroj- farmaceutická literatúra.
frederyka
13.10.10,16:44
Dobrý deň želám

Mal by som iba jednu takú otázku a to takú, že asi pred 4 dňami som v dosť veľkej miere obmedzil fajčenie. Vyfajčil som aj krabičku a teraz mi stačia také 2-3 denne.
A naozaj neviem či to môže mať s tým niečo spoločné ale normálne ma tak nejak bolia zuby, nie, že jeden ale tak celkovo raz na jednom mieste potom na inom neskôr zas celá strana...Môže to mať s týmto niečo spoločné???

... nechytil si prievan?;)
pepsikova
13.10.10,16:57
...čo len bude svet robiť s toľkými dokonalými ľuďmi?....
.nie že by som nebola proti tomu,aby si obmedzil fajčenie,ale keď telu vezmeš to, čo má dlhšiu dobu, niekde sa to musí odzrkadliť!...u teba možno bolesťou zubov..
rastik000
13.10.10,16:59
ďakujem zatial...

ano poruchy spánku s tým súhlasím to je pravda, ale dá sa to prežiř. A nie nehladám výhovorku, koniec koncov je to velký pokrok, že som to takto obmedzil. A ¨mám jednu ja nevýhodu ak si dám niečo tvrdé..tak mi je zle, nemůžem to...a prievan..no to je asi najlepšie riešenie, ak mám kaz tak to už naozaj na svete neexistuje spravodlivost a to, že by som mal na viacerých miestach tak to už vobec nie...Ale som z toho dost nervous...
ivantt
13.10.10,17:18
ďakujem zatial...

ano poruchy spánku s tým súhlasím to je pravda, ale dá sa to prežiř. A nie nehladám výhovorku, koniec koncov je to velký pokrok, že som to takto obmedzil. A ¨mám jednu ja nevýhodu ak si dám niečo tvrdé..tak mi je zle, nemůžem to...a prievan..no to je asi najlepšie riešenie, ak mám kaz tak to už naozaj na svete neexistuje spravodlivost a to, že by som mal na viacerých miestach tak to už vobec nie...Ale som z toho dost nervous...


Tak rastik000, zmen si nick a daj si rastik1 ale to v tom pripade ze prestanes aj tie dve - 3 denne. Ja som fajcil dobrých 35 rokov a v poslednych dnoch viac ako 30 a jedneho škaredého upršaneho dňa som si povedal, že nechcem smrdieť a chcem byť zdravy... tak som sa rozhodol ze uz len mesiac a prasknem s fajcením. Mesiac preto ze to bolo asi mesiac pred novym rokom tak som prvy krat v zivote skusil novorocne predsavzatie. Pred tým som sa pokusal prestat fajcit tak, že som obmedzil fajcenie ale malo to opacny efekt. chvilku v pohode a potom som zacal este viac ako pred tým.... Takze novorocne predsavzatie zabralo a dokonca tak, ze som mal nočnú smenu a do pol noci som fajcil a od ppol noci nie.. najdlhsia a najkrutejsia sluzba v mojom zivote. Ale ten dobry pocit ked som vydrzal den, dva .. tyzden... mesiac.. a teraz to bude druhy rok. Moje chutove bunky zacali fungovat, citim chute.. citám vône, nezadýcham sa tak rýchlo aj ked to potrva este zopar dlhých rokov nez sa pluca ako tak vycistia. Kruté bolo ked som soferoval a nemohol som si zapalit.. vlastne mohol ale nechcel.
A sprievodné javy ????... telo sa branilo, chcelo nikotín... môj mozog robil vsetko preto aby som mu dal nikotin... takze prisli potiaze tak ako u teba, boolesť zubov, bruchabolenie, nervozita... ale bol som jak partizan.. za ten svet som nepovolil aj keby ma malo porazit... a som rad ze som si vyskusal ako to je byt partizanom a zatial ten boj vyhravam a verim ze uz nikdy nebudem fajcit. Dokonca som ani nepribral, kupil som bicykel a nedal som sancu ani tukom....
Takze tie tvoje bolesti to je len podvedomie, ono chce nikotin a nevzdaj to, nedavaj mu ho.. ani v tych dvoch cigaretach denne.
Ewste jedna malickost... fajcil si tabak alebo travu ????? :D:D:D
vulxy
13.10.10,18:06
vsecko so vseckym suvisi
nevim kto to povedal ale znie to dobre ...nie?
inac ja som presta hulit uz snad 200x a nic take som nepocitoval:)
rastik000
13.10.10,18:35
Tak rastik000, zmen si nick a daj si rastik1 ale to v tom pripade ze prestanes aj tie dve - 3 denne. Ja som fajcil dobrých 35 rokov a v poslednych dnoch viac ako 30 a jedneho škaredého upršaneho dňa som si povedal, že nechcem smrdieť a chcem byť zdravy... tak som sa rozhodol ze uz len mesiac a prasknem s fajcením. Mesiac preto ze to bolo asi mesiac pred novym rokom tak som prvy krat v zivote skusil novorocne predsavzatie. Pred tým som sa pokusal prestat fajcit tak, že som obmedzil fajcenie ale malo to opacny efekt. chvilku v pohode a potom som zacal este viac ako pred tým.... Takze novorocne predsavzatie zabralo a dokonca tak, ze som mal nočnú smenu a do pol noci som fajcil a od ppol noci nie.. najdlhsia a najkrutejsia sluzba v mojom zivote. Ale ten dobry pocit ked som vydrzal den, dva .. tyzden... mesiac.. a teraz to bude druhy rok. Moje chutove bunky zacali fungovat, citim chute.. citám vône, nezadýcham sa tak rýchlo aj ked to potrva este zopar dlhých rokov nez sa pluca ako tak vycistia. Kruté bolo ked som soferoval a nemohol som si zapalit.. vlastne mohol ale nechcel.
A sprievodné javy ????... telo sa branilo, chcelo nikotín... môj mozog robil vsetko preto aby som mu dal nikotin... takze prisli potiaze tak ako u teba, boolesť zubov, bruchabolenie, nervozita... ale bol som jak partizan.. za ten svet som nepovolil aj keby ma malo porazit... a som rad ze som si vyskusal ako to je byt partizanom a zatial ten boj vyhravam a verim ze uz nikdy nebudem fajcit. Dokonca som ani nepribral, kupil som bicykel a nedal som sancu ani tukom....
Takze tie tvoje bolesti to je len podvedomie, ono chce nikotin a nevzdaj to, nedavaj mu ho.. ani v tych dvoch cigaretach denne.
Ewste jedna malickost... fajcil si tabak alebo travu ????? :D:D:D

Tak toto bolo super :Ddíky

Já by som aj vydržal celý den ale tú rannú to si proste nedokážem odpustit ani za nic, skusal som velakrát ale proste to nejde. A najhorsie je to, ze cakam na niekoho niekde tak to uz taky zvyk, ze zapalit si musim, je to hrozne. A mozno aj preto chccem prestat aby som pribral, mne by sa to fakt, ze zislo, teraz na zimu urcite. :D

A k tej poslednej malickosti napatrím k Sulíkovej mládeži :D
ivantt
13.10.10,18:46
Tak toto bolo super :Ddíky

Já by som aj vydržal celý den ale tú rannú to si proste nedokážem odpustit ani za nic, skusal som velakrát ale proste to nejde. A najhorsie je to, ze cakam na niekoho niekde tak to uz taky zvyk, ze zapalit si musim, je to hrozne. A mozno aj preto chccem prestat aby som pribral, mne by sa to fakt, ze zislo, teraz na zimu urcite. :D

A k tej poslednej malickosti napatrím k Sulíkovej mládeži :D

Priatelka mi prave povedala, ze ked nam robili kurenie, bol tu majster ktory prestal fajcit a vies ako to komentoval ??? Ze by som ja nedokazal rozkazat vlastnej hube ??? tak to teda nie :)
Ja som si hovoril presne to iste, ranna proste ku kave musi byt.. ale poviem ti, nemusi... myslel som si ze bez tej rannej ani na vecko nepojdem a siel som :-)
Je jedna veeeeeelmi dôlezita vec... bud chces naozaj alebo chces len tak, aby sa nepovedalo ... a ked chces naozaj prestat, tak jednoducho prestan. Inej rady niet.. ziadne pomalinke odvykanie... Aj to viem, ze sa mi to lahko hovori a dokonca este lahsie pise ale zazil a prezil som si to... skus najst inspiraciu a pojde to lahsie. Moja inspiracia bola moja priatelka ktora je nefajciarka uz nejakych 20 rokov. Nechcel som jej smrdiet aby som o nu neprisiel. Drzim palce aby si sa spravne rozhodol....
evaj63
13.10.10,19:40
Ja som prestala pred 3 rokmi. Tiež som sa bála rána. Po káve miesto cigarety som sa išla na balkon aba nadýchat' čerstvého vzduchu. Stačí len pár hlbokých nádychov.
Prestala som tak, že som si prestala nosit' so sebou cigarety. Kto potrebuje, može si pomoct' pri odvykaní aj žuvačkami NICORET z lekárne. Naozaj to funguje, pokial' žuvačku žujete, ako je to napísané v príbalovom letáku.
Moj manžel za to že prestal fajčit', si každý rok kupoval väčší darček, vežu, video,... a tak si spravil radost' niekol'ko krát.
ondrejvla
13.10.10,19:56
Dlhé roky som bola silný fajčiar, snažila som sa prestať vždy znižovaním počtu cigariet, nepomáhalo, potom som si povedala, ak to dokážem, môjmu vnukovi sa upraví zdravotný stav, ak zlyhám, nie som dobrá starká. Je tomu viac ako 8 rokov, zahasila som poslednú cigaretu a vždy, keď som už chcela porušiť vnútorný sľub daný vnukovi, zaťala som sa. Teraz som šťastná, že som to dokázala, z malého vnúčika je mládenec, jeho zdravotný stav sa nelepší, ale dokáže žiť so svojim problémom. Moja neresť sa po 5 rokoch prejavila rakovinou pľúc, zatiaľ som sa dostala aj z toho a som šťastná za ten momentálny popud, za to, že som stará mama, ktorá nesmrdí od cigariet...
Radím ti, prestaň naraz, daj si predsavzatie a nejaký vnútorný sľub, ktorý ti nedovolí porušiť vlastný zákaz.