Palino978
13.10.10,19:14
Zdravim
neviem ci pisem sem spravne ale snad mi niekto z Vas poradi.

vzhladom k tomu ze sa menia pauselne vydavky zo 60% na 40% by som chcel spravit takuto vec.

ponecham si zivnost ale zalozim si aj s.r.o kde budem jedinym konatelom bez zamestnancov. Vsetok prijem co budem mat by som mal na s.r.o. kde by som si dal viest normalne uctovnictvo s nakladmi (t.j. auto, PHM, material a podobne.) dajme to mu prijem do s.r.o by bol 25 000 a naklady(auto,phm,material...) 15 000. Cize rozdiel by cinil na konci roka 10 000. Tychto 10 000 by som vsak ako SZCO vyfakturoval svojej vlastnej s.r.o ako sluzby za rovnaku pracu ako s.r.o fakuruje svojim zakaznikom.
V podstate by s.r.o bol zisk 0 a ja by som ako SZCO zdanil potom pauselne len prijem 10 000, a nie 25 000 .
Je mozny takyto sposob podnikania? nie je tam nejaky konflikt zaujmov alebo nieco take? ...viem nie je to ciste, ale myslim ze by to malo byt v ramci zakona,nie?

dakujem za radu
KEJKA
13.10.10,19:50
asi chceš zdaniť len 60% z tých 10000, že?
Pokiaľ sa to vo vzťahu k sro nebude považovať za závislú činnosť, - neviem, čo budeš fakturovať, tak to obstojí.
Palino978
13.10.10,20:10
presne tak, v podstate od noveho roku to bude 40% z 10 000

akurat nerozumiem pojmu "závislá činnosť" to co bude s.r.o fakturovat odberatelom to iste budem ako SZCO fakturovat vlastnej s.r.o

ako SZCO budem pouzivat vlastne pracovne pomocky a softwer vo vlastnictve SZCO, teda nebudem pouzivat na podnikanie prostriedky patriacej s.r.o.

auto v majektu s.r.o budem pouzivat ako konatel s.r.o


je to mozno trosku pomotane, ale myslim ze ma niekto hadam pochopi :)
KEJKA
13.10.10,21:08
hej, práve na to som myslela. Ak teda budeš dodávateľom a používať vlastné prostriedky, tak je to tvoj príjem. Ak sa ti oplatia paušálne výdavky, tak zdaníš 60% znížené o povinné odvody.
Palino978
14.10.10,07:42
mozno to nie je dolezite ale este jednu vec som zabudol uviest sidlo s.r.o a SZCO by bolo identicke, vtom problem by nemal byt? ...sidlo podnikanie je vlastne v oboch pripadoch miesto trv.bydliska
KEJKA
14.10.10,08:22
to nevadí.