Budo
13.10.10,18:18
Dobry den,

Chcem sa spytat, ci mi niekto nevie poradit s mojim problemom. mam asi 30 roznych pdf, ktore som musel spracovat. aby bol vystup z mojej prace jednoduchsi,spravil som si v excely tabulka a jednotlive polozky som si previazal hypertextovymi prepojeniami. Vsetko som nahral na kluc a odovzdal mojmu sefovi,ale on ak si otvoril ten excel,tak mu prepojenia nefungulovali. Docital som sa,ze ak sa zmeni umiestnenie suboru,tak sa prepojenie logicky strati. preto by som sa chcel spytat,ze ci sa neda nejako ukotvit to prepojenie tak,ze ked budem subory kopirovat do ineho pc ( excelovsku tabulku aj tie pdf), tak to bude fungovat,bez toho,aby som musel opat bunky prevazovat s hypertextom.

ďakujem za vasu pomoc
marjankaj
13.10.10,22:25
Dobry den,

Chcem sa spytat, ci mi niekto nevie poradit s mojim problemom. mam asi 30 roznych pdf, ktore som musel spracovat. aby bol vystup z mojej prace jednoduchsi,spravil som si v excely tabulka a jednotlive polozky som si previazal hypertextovymi prepojeniami. Vsetko som nahral na kluc a odovzdal mojmu sefovi,ale on ak si otvoril ten excel,tak mu prepojenia nefungulovali. Docital som sa,ze ak sa zmeni umiestnenie suboru,tak sa prepojenie logicky strati. preto by som sa chcel spytat,ze ci sa neda nejako ukotvit to prepojenie tak,ze ked budem subory kopirovat do ineho pc ( excelovsku tabulku aj tie pdf), tak to bude fungovat,bez toho,aby som musel opat bunky prevazovat s hypertextom.

ďakujem za vasu pomoc

Najprv si daj tie súbory *.pdf aj ten excelovský súbor do jedného priečinka.
Potom vytvor prepojenia. Keď to budeš kopírovať tak celý priečinok a malo by to fungovať.
PaloPa
14.10.10,06:14
Možno pomôže niekomu aj utilitka, ktorú som používal na "výcuc" cenníkov z rôznych zdrojov. Stačí zadať cestu a koncovku súboru
a program si sám nájde a "zhyperlinkuje" všetky súbory, vrátane podadresárov.

Súbor Cenniky_Hladaj_a_Linkuj.xls (treba mať zapnuté makrá).

Po rozzipovaní do priečinka C:Cenniky, možno vyskúšať aj test pdf súbormi.

Palo
Chobot
14.10.10,06:38
Dobry den,

Chcem sa spytat, ci mi niekto nevie poradit s mojim problemom. mam asi 30 roznych pdf, ktore som musel spracovat. aby bol vystup z mojej prace jednoduchsi,spravil som si v excely tabulka a jednotlive polozky som si previazal hypertextovymi prepojeniami. Vsetko som nahral na kluc a odovzdal mojmu sefovi,ale on ak si otvoril ten excel,tak mu prepojenia nefungulovali. Docital som sa,ze ak sa zmeni umiestnenie suboru,tak sa prepojenie logicky strati. preto by som sa chcel spytat,ze ci sa neda nejako ukotvit to prepojenie tak,ze ked budem subory kopirovat do ineho pc ( excelovsku tabulku aj tie pdf), tak to bude fungovat,bez toho,aby som musel opat bunky prevazovat s hypertextom.

ďakujem za vasu pomoc

ALebo inou možnosťou je, nedávať do Excelu prepojenia, ale priamo do excelu vložiť ten PDF súbor. Dá sa vložiť tak, že v Exceli bude len ikonka a po kliknutí na ňu sa ti súbor otvorí. Nemusíš tak kopírovať desiatky súborov alebo celý adresár, stačí dať na kľúč len jeden súbor.

Pripojil som ti malú ukážku s dvomi vloženými súbormi (jeden pdf a jeden Word).
Budo
14.10.10,10:26
Ďakujem za rady, funguje obe spominane varianty,t.j.:
1, nechat vsetko v jednom subore a potom aj po prekopirovani to funguje.
2, cez objekt - vyborna vec, urcite v buducnosti vyuzijem.

Ďakujem ešte raz
Chobot
14.10.10,10:57
Ďakujem za rady, funguje obe spominane varianty,t.j.:
1, nechat vsetko v jednom subore a potom aj po prekopirovani to funguje.
2, cez objekt - vyborna vec, urcite v buducnosti vyuzijem.

Ďakujem ešte raz

Ikonku aj názov pod ikonkou môžeš zmeniť, môže tam byť čokoľvek.