lulu 8
13.10.10,18:37
Dobrý večer,chcela by som sa spytat dobrých a milých ludi,ktorí by mi vedeli poradit.Ked kupujem vo velkosklade továr a dajú mi potvrdený s pečatkou dodáci list či to platí.Vraj som počula,že nie že potrebujem k dodaciemu listu ešte bloček z pokladne.Vie mi niekto vysvetlit ako to funguje?Prosím dobrych ludi.Vopred Vám za odpoved pekne dakujem.:confused:
padro
13.10.10,16:56
a nedavaju ti to fakturu kde je napisane... "sluzi aj ako dodaci list"?? ... ved musis dostat fakturu alebo blocek.
lulu 8
13.10.10,19:23
tak fakturu dostavam,ked kupujem drogeriu to mi davaju z počitača a ked kupujem obuv tak mi daju iba papier s pečiatkou-dodaci list.Ale vraj to neplati,že to musim mat k dodaciemu listu aj bloček z pokladne.Tak ja neviem čo a ako kde je pravda.A videla som,že tam kde som kupovala obuv tak tam mál aj jeden pán A4 dodací list a pisal si tam sam tovar aj cenu a neviem či to bola ta faktura čo služí ako dodaci list.Dá sa ta faktura čo služi ako dodaci list kupit?a ta faktura čo služi ako dodaci list tam stači iba pečiatka alebo musi byt aj bloček s pokladne?prosím odpiste mi lebo som začiatočník a tomi niejak nerozumiem.A dakujem ti poradaku padro za odpoved ešte raz pekne dik,
KEJKA
13.10.10,20:19
ak platíš za tovar v hotovosti pri jeho odobratí, máš dostať blok z ERP. Ak si platiteľ DPH, tak na požiadanie sú povinní ti vystaviť faktúru. Faktúru vystavuje dodávateľ, nie ty.
Takže trvaj na riadnom doklade = faktúre.
Pokiaľ dostaneš dodací list s pečiatkou, tak je to pre potreby skladu. Musíš k tomu dostať aj doklad o zaplatení - teda zasa faktúru+blok o zaplatení, alebo iba blok z ERP.
Nenechaj sa odbiť.