lulu 8
13.10.10,18:43
Dobrý večer,kto by mi vedel pomoct.Som začinajuca podnikatelka a počula som že v Lodži sa da dobre nakupit.Ja by som chcela vediet či musim tam kupovat cele balenie napr.bluzky,alebo možem krat aj na kusy?A ake su tam ceny?Dá sa tam aj kupit bižuteria,drogeria,hračky alebo iba textil?Prosím Vám kto tam bol nech mi napiše ako to tam je či sa mi oplati tam ist nakupit lebo mám tam do Lodži cca540km iba tam.A či sa tam da nakupit za eura alebo musim mat zlote?Dakujem Vám vopred za vaše odpovede.Ešte raz dakujum.
Jano69
19.10.10,14:53
No môcť brať kusy môžeš, ale samozrejme, že ak budeš brať celé balenia vyjde ťa to lacnejšie. Tak to chodí aj v Poľsku aj na celom svete. A fakt by som si veľmi porozmýšľal či ísť 1080 km na nákup. Skôr by som možno popozeral stránky poľských firiem a zistil aké sú ceny a možnosti dopravy tovaru na Slovensko.
profesional
19.10.10,17:19
To je asi taka otazka ako ze ci Zsegedinsky gulas v budapesti vyjde lacnejsie ako v Bratislave. No, mozno ano mozno nie. Niektore produkty vyjdu v zahranici lacnejsie, niektore nie. Avsak v praxi plati ze ak priratas k zahranicnemu nakupu naklady na dopravu (a v pripade ze to ide z mimo EU aj DPH, clo, dovoznu prirazku..atd), tak to vyjde zhruba narovnako. Ak by niekde vznikal podstatny cenovy rozdiel po priratani suvisiacich dodacich nakladov, tak uz by to velke nadnarodne retazce dovazali a predavali. Nejake drobne sa daju usetrit, ale nejake brutalne percenta zvycajne nie.
220870
19.10.10,17:33
Boli sme tam viackrát vždy sa oplatilo.Ale nákupy sme robili rádovo cez 100 000 SKK.Dá sa nakupovať na kusy aj po celých balíkoch.Predáva sa tam aj bižutéria hračky topánky bytové doplnky atd.Nakupovali sme ešte za starej meny a mali sme zmenené zloté.Neviem ako je to s eurom.Treba tam byť zavčasu ráno o 12:00 zatvárajú.
zavis1
20.10.10,15:28
ahoj lulu a kedy sa tam chystas?odkial si?lebo aj my sa tam chystame tak by sme sa mohli nejak dohodnut a popripade ist spolu.tiez sme tam este neboli ale chceme ist skusit
lulu 8
14.03.11,16:31
Ahoj Zavis 1.Chcela by som sa ta spytat či ste tam boli v tej Lodži?Ja ešte nie.Bola som teraz v Ba na tej vajnorskej ale nebola som vobec spokojna.Najviac sa mi pači v Prahe je to tam obrovske aj ceny su dobre.Počula som aj o Brne že je to tam super ale neviem kde to tam je.Možeš mi odpisat?dakujem
markho
16.03.11,00:23
vajnorsku som riesil v 98r...zijem v taliansku a planujem otvorit butik na slovensku s taliankym textilom/myslim predajna siat/max predajne ceny 12-20e..../rifle,nohavice,tricka,mikiny,damske panske detske,proste wsetko...neviem s kadial si ale z ba to je len 800km....z kosic 1100 :-)
lulu 8
16.03.11,18:05
Ja byvam ešte dalej ako Košice.Smer celkom vychod- Snina.Tak ty to už mas všetko za sebou v tej podnikatelskej činnosti ja som ešte len zaciatočníčka.Neviem zase kadial sa mam pohybovat s nákupom továru.Nikto nič nechce poviedat skadiat kupuje tovar napr.ty vietnamci.Tak bol si v tej Lodži?
markho
17.03.11,10:02
nie,v Lodzi som nebol.v podstate zaciatocnikom som aj ja.pretoze to podnikanie som nechal v roku 1999:-)...spominal som,ze "rad by som otvoril" butik s /taliansky styl/.som z Kosic,a myslim si ze kvalitou tovaru a vzhladom by to mohlo byt dobre:-) , a uz moja predajna cena asi tiez:-)
220870
17.03.11,17:34
Vietnamci majú brloh v BA na Vajnorskej.Je ich tam ako maku .
Monitta7
19.03.11,18:57
Ahojte,
Chcela by som sa opytat ako sa presne vola to miesto, kde sa chodi nakupovat alebo aspon adresu, aby som sa tam nestratila :)
Ďakujem pekne :)
Indeed
19.03.11,19:19
Ak mysliš Lodz, tak je to centrum PTAK.

Tiež som sa to dozvedel pred časom tuná na Porade.

Takže Porada može byť sem-tam užitočná.

inak ako píše "profesional", kde sa dá dobre nakúpiť je strategická informacia,ktorú dobrý podnikateľ neprezradí.

ja sa čudujem,že niekto "pustil perie" a rozpísal sa tu na porade o Ptakovi....

Viem o tom,že aj dnešní finanční žraloci tak začínali, dovozom lacného šatstva...

No vtedy bol iný trh, v r.1990.

No som presvedčený, že obliekanie patrí medzi základné a nevyhnutné ĺudské potreby,preto naplńaie tejto potreby bude žiadané stále.
Monitta7
19.03.11,19:42
Dakujem velmi pekne Indeed :) Pomohol si mi :)
lulu 8
26.03.11,12:04
ale ja som bola na tej vajnorskej ulici v Ba tak nic moc nebolo ich tam vela.Bola som na č.15 atd. vyššie a nič.Stale chodim do Prahy tam ich je ako maku to za tyžden nestihnem všetko prejst ale v Ba nic take tam nebolo.Do Prahy mám 850km a do Ba 600km tak som chcela vidiet a zistit ako je to na tej vajnorskej ale slabota to tam bolo asi som bola na nespravnom mieste?kto vie poradit?
zavis1
07.09.11,19:36
Ahoj Zavis 1.Chcela by som sa ta spytat či ste tam boli v tej Lodži?Ja ešte nie.Bola som teraz v Ba na tej vajnorskej ale nebola som vobec spokojna.Najviac sa mi pači v Prahe je to tam obrovske aj ceny su dobre.Počula som aj o Brne že je to tam super ale neviem kde to tam je.Možeš mi odpisat?dakujem

ahoj LULU ano bol som v lodzi ale nejake extra ceny som tam nenasiel je to sice obrovske aj vela butikov ale ceny niesu az take nizke ako sa tu pise a ked si spocitas cestu atd.tak ta to vyjde na rovnako ako u nas.oplatilo by sa tam ist mozno ak by si zobrala celu dodavku tovaru ale na to ti treba vela penazi.bol som aj v budapesti tam je to tiez uz o nicom maju tam aj lacne veci ako take handry ale aj pekne veci ale tie uz su drahsie a mas to problem predat tak ako ja.

bol som aj v brne minuly rok nasiel som to ale akurat to bolo zatvorene takze neviem povedat co a ako.je to na takom kopci dufam ze to bolo to co si ty spominala.

teraz najnovsie obchodujem s cinou a dovazam tovar z ciny sice to nieje oblecenie ale na niektorych veciach sa da dat aj 300% marza a vzdy to je lacne je to sice riziko ci ti to poslu a ci to bude fungovat ale treba skusat vsetko.aj teraz sa chystame na nakup do lodzi asi v piatok alebo v nedelu ideme na flasove mikiny ja sice nejdem kupovat ale idem tam len ako sofer.zevraj tam nieco funguje aj v noci proste 24 hod. denne tak som zvedavy ci to naozaj funguje znama tam chodi uz niekolko rokov tak idem snou a uvidim co a ako.
mackka
21.10.11,17:45
Lulu 8..chcem sa spýtať bola si Lodži? a ako spokojná? Aj ja by som si chcela otvoriť svoj malý obchodík,len neviem kam by bolo dobré ísť na tovar.budem veľmi rada ak mi poradíš.neboj nebuden Ti robiť konkurenciu som z opočneho konca republiky,vopred dakujem.
danielamonika
12.03.12,11:55
Ahojte, aj ja by som sa rada pridala k tejto téme..Potrebujem tovar do mojho malého obchodíku. Jednalo by sa o bižutériu, hračky, vonné sviečky, darčekové predmety a iné..Boli ste tento rok niekto v Lodži? Aké sú tam ceny? Oplatí sa tam ešte vobec ísť?
vopred ďakujem
ozarka
07.04.12,17:43
Ahoj zavis1,chcela by som sa ta spytat,ci sa ti podarilo najst,kde to maju otvorene tych 24hodin,tiez sa tam chystame,len nevieme kde to je.Mohol by si nam poradit?A mam este taku otazocku,ci by mi nevedel niekto poradit.Otvaram si ochodik,ale cisto s panskym oblecenim a mam dodavatela,ktory je super,len ma viacej damskeho,ako panskeho oblecenia,preto hladam este jedneho.Pozerala som na mimibazare a strasne vela ludi predava veci dovezene z Azie.Tie veci su super,len nemozem zohnat na nich kontakt,kazdeho koho som sa pytala mi ho nechceli povedat.Nechcem nikomu robit konkurenciu,ani predavat cez internet,chcem to cisto pre moj obchodik,ktory je v malom mestecku.Prosim vas,keby sa tu niekto nasiel,kto by mi vedel pomoct,poradit bola by som vam velmi vdacna.
220870
07.04.12,18:32
Lodž je niečo ako Detroit v USA ,len s odevami.Je tam veľmi veľa malých rodinných odevných firiem .Na rozdiel od Budapešti a Vajnorskej sa tam predáva kvalita(smaozrejme aj brak),na Vajnorskej len brak.Musíte si vbrať.Ak chcete predávať smradľavý polystyrén tak hľadajte kontakty v Číne.Ak kvalitu za vyššie ceny chodte do Lódže.
ozarka
07.04.12,19:00
Ahoj poradak a ako to funguje v Lodzi,nikdy som nebola v takychto centrach?Dakujem
Indeed
09.08.13,01:33
Takže bolisme tam pozrieť v tomto nakupnom centre PTAK,presna adresa je : Rzemieselnicza 35, Rzgow
alebo : 51°39'5,01" N
19°29'17,77" E
kto by si to chcel dat do navigacie
vyber tovaru je veľký ALE platí sa len a výlučne "zlotufkami" PLN
z ručky do rúčky BEZ DOKLADU
ceny su vynikajuce vzhľadom na kvalitu, že ide o tovary poľskych výrobcov
je tam ale aj čínsky veľkosklad
v centre je KFC , prijemné občerstvenie.
Ale tak skoro tam nezavítame.
kristinanowak
01.04.14,20:42
Dobrý večer,být Vámi velmi dobre by som si spočítal náklady (http://www.porada.sk/naklady#__AUTOKW) na cestu.nie iba benzin,pokial mate obchod na dobrom mieste tak obecně ide povedat že na nákup aby sa vam oplatil mat zo sebů cca 4000 eur a najlepšie ich vymenit na zloté v polském prihraničí,.