danica996
13.10.10,18:52
Dobrý večer, poprosím Vás o radu.
Vystavovala som faktúru bez DPH pre dopravcu, ktorý je plátcom DPH.
Jednalo sa o prepravu tovaru z Košíc do Bratislavy. Prepravovaný tovar pochádzal z tretej zemi a v Bratislave bol aj vyclený. Treba podávať súhrnný výkaz ?
A keď áno, tak na základe ktorého paragrafu?
Ďakujem za odpoveď.
Vladimír Ozimý
14.10.10,08:35
na to aby sme vedeli odpovedať potrebujeme vedieť komu bola služba poskytnutá, teda faktúrovaná. Na základe toho môžeme vedieť čo s tým.
danica996
14.10.10,13:06
na to aby sme vedeli odpovedať potrebujeme vedieť komu bola služba poskytnutá, teda faktúrovaná. Na základe toho môžeme vedieť čo s tým.


Preprava bola faktúrovaná bratislavskej špedičnej firme, ktorá je plátcom DPH.
Vladimír Ozimý
18.10.10,14:56
Preprava bola faktúrovaná bratislavskej špedičnej firme, ktorá je plátcom DPH.

§ 24 ods. 3 hovorí následovné

Prvé miesto určenia v tuzemsku podľa odseku 2 písm. b) je miesto uvedené v nákladnom liste alebo inom sprievodnom dokumente sprevádzajúcom dovážaný tovar do tuzemska. Ak takéto miesto nie je uvedené, za prvé miesto určenia v tuzemsku sa považuje miesto prvej prekládky tovaru v tuzemsku.

To znamená, že ak v nákladnom liste bolo prvé miesto určenia Bratislava potom ste to oslobodili na základe § 48 ods. 8 zákona o DPH. Ak také miesto nebolo určené, potom to sú košice a vy ste mali faktúrovať už s DPH
danica996
19.10.10,16:57
§ 24 ods. 3 hovorí následovné

Prvé miesto určenia v tuzemsku podľa odseku 2 písm. b) je miesto uvedené v nákladnom liste alebo inom sprievodnom dokumente sprevádzajúcom dovážaný tovar do tuzemska. Ak takéto miesto nie je uvedené, za prvé miesto určenia v tuzemsku sa považuje miesto prvej prekládky tovaru v tuzemsku.

To znamená, že ak v nákladnom liste bolo prvé miesto určenia Bratislava potom ste to oslobodili na základe § 48 ods. 8 zákona o DPH. Ak také miesto nebolo určené, potom to sú košice a vy ste mali faktúrovať už s DPH

Ďakujem za odpoveď.
Alexandra777
18.01.11,08:56
Chcela by som Vás poprosiť o radu. Keď slovenský platiteľ registrovaný ako platca DPH v SR poskytne služby s miestom dodania podľa § 16 ods. 1 Zákona o DPH odberateľovi s prideleným IČ DPH v ČR, vystaví faktúru bez DPH a nemusí podávať súhrnný výkaz ani žiadne hlásenie DÚ na Slovensku?
katka s.
23.01.11,17:37
Prosím o radu. Podnikateľ predal osob. motor. vozidlo, ktoré používal na podnikanie do zahraničia (EÚ). Faktúra bola vystavená bez DPH. Vstupuje tento predaj do súhrnného výkazu? Do ktorého riadku daňového priznania by sa mal uviesť? ďakujem.
Ešte dopĺňam predaj bol pre súkromnú osobu.
nikolia
23.01.11,20:56
Chcela by som Vás poprosiť o radu. Keď slovenský platiteľ registrovaný ako platca DPH v SR poskytne služby s miestom dodania podľa § 16 ods. 1 Zákona o DPH odberateľovi s prideleným IČ DPH v ČR, vystaví faktúru bez DPH a nemusí podávať súhrnný výkaz ani žiadne hlásenie DÚ na Slovensku?
podľa mňa treba podať súhrnný výkaz...
ondrejvla
23.01.11,21:14
A nemalo by sa postupovať podľa §66 ZoDPH? Predpokladám, že pri kúpe osobného MV nebola odpočítaná DPH, no možno sa mýlim...
katka s.
24.01.11,06:05
Prosím o radu. Podnikateľ predal osob. motor. vozidlo, ktoré používal na podnikanie do zahraničia (EÚ). Faktúra bola vystavená bez DPH. Vstupuje tento predaj do súhrnného výkazu? Do ktorého riadku daňového priznania by sa mal uviesť? ďakujem.
Ešte dopĺňam predaj bol pre súkromnú osobu.

Prosím kuknite niekto aj sem. Do súhr. výkazu to podľa mňa nevstupuje- čo som čítala na porade. ale čo výkaz DPH.