leila3911
13.10.10,20:57
AHoj,chcela by som sa opýtať,prečo mi stále,keď spustím microsoft office 2007 pýta nejaké heslo,a keď ho nedám,nejde mi vôbec nič.Prosím pomôžte mi.
arizona
13.10.10,19:21
Nemáš iba skúšobnú verziu ?Asi skončila platnosť. Treba zakúpiť plnú verziu,alebo stiahnuť podobnú free verziu open office TUhttp://downloads.zoznam.sk/program/open-office-32


Ak máš zakúpený originál, tak na krabici máš key kľúč -heslo (také dlhé číslo)
bobino38
14.10.10,04:18
...ten moj macko nechce papať, nechce nechce a nechce.
Lebo je vypchatý, vypchatý a vypchatý :-)))
seat
16.10.10,16:10
pozvi kamarata nech ti nainstaluje plnu verziu a mas po probleme
MáriaPaM
24.09.12,09:35
Keď idem nainštalovať ms office 2007, musím najprv ms office 2003 odinštalovať?
Vlado40
24.09.12,09:40
Netreba ,ale ak Office 2003 nepotrebuješ tak lepšie odinštalovať,pretože po nainštalovaní sa všetko bude otvárať v Office 2007, ak sama nevyberieš aby sa otvoril dokument v Office 2003.
misoft
24.09.12,10:12
Otázka mimotemy.
Prečo sa väčšina snaží inštalovať tie M$ obludy typu MSOffice, keď existuje free plnohodnotná náhrada (ekvivalent) -Open Office http://www.openoffice.org/ Libre Office http://sk.libreoffice.org/ (dokonca slovenská verzia!).
mecky
24.09.12,10:26
Otázka mimotemy.
Prečo sa väčšina snaží inštalovať tie M$ obludy typu MSOffice, keď existuje free plnohodnotná náhrada (ekvivalent) -Open Office http://www.openoffice.org/ Libre Office http://sk.libreoffice.org/ (dokonca slovenská verzia!).
tak ze by to bola plnohodnotna nahrada sa povedat neda :)
na velku vecsinu veci vsak staci
kamowski
26.09.12,17:54
tak ze by to bola plnohodnotna nahrada sa povedat neda
:)
na velku vecsinu veci vsak staci

používam LibreOffice doma aj vo firme. Nechcem tu viesť ďalšiu diskusiu (na tomto fóre ich už bolo niekoľko), len chcem poprosiť pri takýchto vyjadreniach napísať aj to, čo Open alebo Libre office nedokáže. Myslím, že toho bude strašne málo.
Možno veľa ľudí zistí, že sa jedná o funkcie, ktoré nielenže v živote nepoužili ale ani nevedia že existujú a k čomu slúžia. Možno veľa ľudí zistí, že im ten open soft úplne stačí. :rolleyes:
Ďakujem
marjankaj
26.09.12,18:06
Otázka mimotemy.
Prečo sa väčšina snaží inštalovať tie M$ obludy typu MSOffice, keď existuje free plnohodnotná náhrada (ekvivalent) -Open Office http://www.openoffice.org/ Libre Office http://sk.libreoffice.org/ (dokonca slovenská verzia!).

To je asi tak. Prečo si niektorí kupujú mercedesy, keď sa môžu odviezť aj na trabante.:cool:
marjankaj
26.09.12,18:10
používam LibreOffice doma aj vo firme. Nechcem tu viesť ďalšiu diskusiu (na tomto fóre ich už bolo niekoľko), len chcem poprosiť pri takýchto vyjadreniach napísať aj to, čo Open alebo Libre office nedokáže. Myslím, že toho bude strašne málo.
Možno veľa ľudí zistí, že sa jedná o funkcie, ktoré nielenže v živote nepoužili ale ani nevedia že existujú a k čomu slúžia. Možno veľa ľudí zistí, že im ten open soft úplne stačí. :rolleyes:
Ďakujem
A skúšal si aj spustiť nejaký excelovský zošit s makrami?
Možno na tvoje výpočty by stačila aj obyčajná kalkulačka.
kamowski
26.09.12,18:25
A skúšal si aj spustiť nejaký excelovský zošit s makrami?
Možno na tvoje výpočty by stačila aj obyčajná kalkulačka.

nerieš prosím moje výpočty, skoro som napísal niečo škaredé..
Že tebe niekto dá .xls s makrami a ty machruješ lebo vieš stlačiť pekné tlačítko a ani netušíš čo robí....hm
Prečo by som ja mal spúšťať excelovské makrá v OO alebo LO? Tam sa dajú makrá písať tiež.
A podľa teba, koľko percent užívateľov (aj nelegálnych kópií MSO) si píše lebo používa makrá ?
:confused:
toto je argument v prospech drahého MSO veeeelice slabý ;)
kamowski
26.09.12,18:37
To je asi tak. Prečo si niektorí kupujú mercedesy, keď sa môžu odviezť aj na trabante.:cool:

a toto je tiež duchaplné :D
trabanty sa dávno nevyrábajú ale skúsme to prepísať aby to pasovalo do dnešnej doby aj tejto mimotéme

mám si kúpiť mercedes, keď si ho môžem ukradnúť alebo sa voziť v bmw satarmo?
:---
ok na dnes dosť ;)
marjankaj
26.09.12,18:58
nerieš prosím moje výpočty, skoro som napísal niečo škaredé..
Že tebe niekto dá .xls s makrami a ty machruješ lebo vieš stlačiť pekné tlačítko a ani netušíš čo robí....hm
Prečo by som ja mal spúšťať excelovské makrá v OO alebo LO? Tam sa dajú makrá písať tiež.
A podľa teba, koľko percent užívateľov (aj nelegálnych kópií MSO) si píše lebo používa makrá ?
:confused:
toto je argument v prospech drahého MSO veeeelice slabý ;)
Ale tie makrá zase nespustíš v exceli. Tak netvrď, že je to plnohodnotná náhrada. Samozrejme určitá náhrada to je.

Ja nekopem za MSO, je mi ukradnutý.

Najesť sa môžeš aj v nóbl reštaurácii za 50 €.
A niekomu stačí plnohodnotná náhrada hot-dog.
Veď aj tak z toho bude... vieš čo...:---
kamowski
26.09.12,20:39
Ale tie makrá zase nespustíš v exceli. Tak netvrď, že je to plnohodnotná náhrada. Samozrejme určitá náhrada to je.


Nikde som netvrdil, že je niečo plnohodnotnou náhradou niečoho, s niekym si ma mýliš. A vlastne máš pravdu, ak tie makrá neviem spustiť v exceli, podla tvojej logiky je MSO šit jak trabant alebo hot-dog. Či? :D

Len taký malý detail, dokumenty rôznych verzií MSO nie sú kompatibilné ani medzi sebou :o, .doc z MSO 2007 v MSO 2003 bez špeciálneho doplnku nespustím :D
A ešte k tým makrám, už si to tu riešil/a a tuším ti aj dali odkaz na stránku, kde sa to síce bez záruky konvertuje VBA do OOB formátu: http://www.business-spreadsheets.com/vba2oo.asp
A keď si pozerám môj nie najnovší libreoffice 3.4.4: (dnes už je 3.6.1), mal by načítať vba z MSO 97,2000,XP. Viem, že sú to staré verzie ale predsa. ;) Na druhej strane sa niečo deje.
marjankaj
26.09.12,23:18
Nikde som netvrdil, že je niečo plnohodnotnou náhradou niečoho, s niekym si ma mýliš. A vlastne máš pravdu, ak tie makrá neviem spustiť v exceli, podla tvojej logiky je MSO šit jak trabant alebo hot-dog. Či? :D


No aj tak sa to dá povedať.

Ja som však tým chcel povedať, že to nie také isté programy. Mám aj Open office, takže viem porovnať. Napríklad v OO si môžeš v bunke otočiť text hore nohami, ale do excelovského súboru to neuložíš.
A napríklad WORDART vytvorený v exceli sa vždy nezobrazí v OO rovnako.
Aj traktor aj ferari majú štyri kolesá a volant a predsa je jazda s nimi trochu rozdiel. Pole s ferari asi nepoorieš.

Niekedy je to ako slepému popisovať farby oblohy pri západe slnka.:---
sthruska
27.09.12,05:42
// nie sú kompatibilné ani medzi sebou :o, .doc z MSO 2007 v MSO 2003 bez špeciálneho doplnku nespustím :D

Ale to je spätná komaktibilita. A tú nevyrieši na 100 % nikto.

Keď som sa dávnejšie rozhodoval medzi MS a free (Open office), tak jednoznačne vyhral MS. Ponecháme bokom, že Open office nemal DB.

Neviem ako teraz. Ale texťák mal len jednu možnosť zobrazenia. Mňa vždy rozčuľuje, keď mi autori programov zožerú zbytočne z pracovnej plochy. Taký MS mi vďaka ribbonu (pás kariet) zobere 15 % plochy obrazovky. To je obrovské číslo. Ja si kúpim veľký monitor (24") a mám toľko miesta ako pri starom softe na 19".

Mal som v Excel-y výpočty. Aj pomocou VBA. Do Open office som ich nebol schopný dať.

Takže niekomu tie možnosti a šírka funkčnosti nepostačuje. Súhlasím, že z tých asi 1 500 funkcií (či už vo Worde alebo Excel-y) použijem tak do 50. A to sa už nepovažujem za bežného užívateľa :)

Vždy je to otázka potreby a postoja/mentality/pracovných zvykov a pod. toho kontrétneho užívateľa.

Trochu si prihrejem polievku. Šetríme o 106. A Dostávame sa do absurdít. Viac krát som tu písal prečo danú úlohu riešia v Excel-y, keď je to úloha pre DB. Jednoducho a bez obmedzení. Tak ma raz zjazdili nech riešim problém a nie v čom to robia. Boli uvedené aj dôvody. Vedel som o nich, nesúhlasim s nimi, ale mali pravdu.

Vedúcemu firmy nedochádza, že v konečnom dôsledku stráca a požaduje postupne veci, na ktoré tabuľkové procesory nie sú stavané. Veď on sa s tým netrápi. Má na to ľudí.
Nechajme každého, nech si robí čo ako chce. Každý je strojcom svojho šťastia.

No, aspoň som si pokecal.
Žabinka
27.09.12,08:42
Nechcem vám tu skákať do odbornej debaty, lebo tomu nerozumiem, ale potrebujem radu. Mám v práci Open office, ale leasingové tabuľky, a tabuľky na výpočet PZP sa mi buď nedajú používať vôbec, alebo len v obmedzenej forme. Skúsila som to otvoriť doma, kde mám MS Office, a tam mi to všetko fungovalo ako má. Skúšali sme aj meniť makrá v pracovnom počítači, nejde to cez Open Office. Viete mi s tým poradiť, alebo mi neostáva iné, ako zakúpiť MS Office?
marjankaj
27.09.12,10:25
Je tu pár expertov, pre ktorých to bude malina.
marjankaj
27.09.12,10:28
Veď sem prilep súbor. Nech sa na to niekto z expertov pozrie.
PaloPa
27.09.12,12:48
Nechcem vám tu skákať do odbornej debaty, lebo tomu nerozumiem, ale potrebujem radu. Mám v práci Open office, ale leasingové tabuľky, a tabuľky na výpočet PZP sa mi buď nedajú používať vôbec, alebo len v obmedzenej forme. Skúsila som to otvoriť doma, kde mám MS Office, a tam mi to všetko fungovalo ako má. Skúšali sme aj meniť makrá v pracovnom počítači, nejde to cez Open Office. Viete mi s tým poradiť, alebo mi neostáva iné, ako zakúpiť MS Office?

Len krátky, subjektívny postreh k danej téme (včera som konvertoval kód z VBA do OO).

Vysoké percento používateľov (môj odhad - nad 90%) používa MS Office.
Všetky verzie vedia uložiť súbor i staršom formáte (napr. xls), ktorý bez problémov prečíta Open Office.
Problém nastáva vtedy, ak je xls "omakrované" a po otvorení v OOfice celý kód buď "odpoznámkuje - REM", alebo neskonvertuje 100%-tne.
Konvertory ako vyššie uvedený (súšal som) moc nepomáhajú.

Čas na hľadanie chýb je niekedy nepomerne drahší, ako mať napr. "študentskú-domácu" verziu Office (kde je min Word a Excel). Príklad od Žabinky je presne o tom.

Úpravy kódu nemusia byť dramatické, treba však vedieť čo funguje a čo nie.
Viď príloha. (odskúšané na verzii OpenOffice.org 3.4.1 (http://www.openoffice.org/sk/))

Palo
Žabinka
27.09.12,13:32
Len krátky, subjektívny postreh k danej téme (včera som konvertoval kód z VBA do OO).

Vysoké percento používateľov (môj odhad - nad 90%) používa MS Office.
Všetky verzie vedia uložiť súbor i staršom formáte (napr. xls), ktorý bez problémov prečíta Open Office.
Problém nastáva vtedy, ak je xls "omakrované" a po otvorení v OOfice celý kód buď "odpoznámkuje - REM", alebo neskonvertuje 100%-tne.
Konvertory ako vyššie uvedený (súšal som) moc nepomáhajú.

Čas na hľadanie chýb je niekedy nepomerne drahší, ako mať napr. "študentskú-domácu" verziu Office (kde je min Word a Excel). Príklad od Žabinky je presne o tom.

Úpravy kódu nemusia byť dramatické, treba však vedieť čo funguje a čo nie.
Viď príloha. (odskúšané na verzii OpenOffice.org 3.4.1 (http://www.openoffice.org/sk/))

Palo
Nerozumiem síce reči tvojho kmeňa :D, ale asi som pochopila správne, že na korektné otváranie a používanie kalkulačky na leasing a PZP si mám kúpiť MS Office.. No nič, idem zháňať verziu pre študentov a domácnosti.
marjankaj
27.09.12,13:40
Nerozumiem síce reči tvojho kmeňa :D, ale asi som pochopila správne, že na korektné otváranie a používanie kalkulačky na leasing a PZP si mám kúpiť MS Office.. No nič, idem zháňať verziu pre študentov a domácnosti.
To bude najefektívnejšie riešenie. :cool:
Inak by ti to asi musel niekto skonvertovať do Open Office. Odborníci na to by sa snáď našli aj v tejto téme.:---
Skús zo srandy priložiť ten tvoj súbor. Možno sa niekto toho chytí.
PaloPa
28.09.12,05:13
Nerozumiem síce reči tvojho kmeňa :D, ale asi som pochopila správne, že na korektné otváranie a používanie kalkulačky na leasing a PZP si mám kúpiť MS Office.. No nič, idem zháňať verziu pre študentov a domácnosti.

Neviem, aký je tvoj vzťah k spomenutej firme, majiteľ či zamestnanec.
Každopádne to však používaš pre svoju prácu, možno by bolo najrýchlejšie (asi aj najlacnejšie) nechať si to skonvertovať do OOfice.

Podstata free softvéru je v tom, čo ušetrím na nákupe za balík,
miniem na služby spojené s tým, aby som mohol plnohodnotne spolupracovať s okolitým svetom, kde sa gro používa niečo iné.

P.