MikiHalasko
14.10.10,08:04
ahojte!
Mám takuto vec.
objednal som si navody a instalacky na tvorbu webstranok cez redakcny system durpal.

z navodmi aj so vsetkym som spokojny.
ALE: ked som si prezeral html kod, nasiel som mata tagy v ktorych boly napisane stranky konkretnej firmi ktora mi navody predala.

Prejavuje sa to tak, ze pri vytvoreni novej stranky, vzdy najdem tieto meta tagy v html kode.

Ja to vnimam tak, ze niekto krmi vyhladavace cez moje stranky, za ktore si ja platim webhosting. A este som nasiel aj naimlementovane odkazy na cudzie stranky.

je to košer ohladom obchodneho zakonnika?
ja som na na nic take nedohodol.

Viem si to odstranit, len sa mi to velmi nepaci.
aky mate nazor?
TomasHC
14.10.10,06:38
Ahoj, DRUPAL je free, takze neviem preco si to kupoval. Ak ta firma DRUPAL aj nainstalovala a skonfigurovala, tak mozno preto tam dala svoje tagy. Nas obchodny zakonnik predpokladam taketo veci neriesi :(

No a ak su tam odkazy na cudzie weby, to smrdi az linkfarmou a za to by Tvoj web mohol Google penalizovat...

Skus sa s tou firmou o tom porozpravat a vysvetlit celu situaciu.
MikiHalasko
14.10.10,06:54
viem ze je to free.
pozeral som to,lenze som si nevedel predstavit, že to zvladnem, a po anglicky nerozumiem, takze som si hlavne kupil navody.
sam som si web instaloval na domenu,
skonfigurovane su asi moduly,

mam pravdu ked vravim ze sa to da cez css editor upravit, ci vymazat?
TomasHC
14.10.10,07:13
Cez CSS urcite nie, ale odstranit sa to musi dat. Tieto free CMS som nikdy neimplmentoval, takze zial konkretne neporadim. Skor to ale bude v nejakych sablonach (template).
Fero11
14.10.10,12:00
Pises, ze si si kupil len navody. Drupal ako bolo spomenute je free, takze z navodov nic nepouzivaj (len studuj) a stiahni si drupal s oficialneho webu a znova nainstaluj prip. slovenky web http://drupal.org/ a konfugurovat mozes podla navodov, ale nepouzivaj ich skripty (pokial tam nejake maju)
MikiHalasko
14.10.10,12:06
ak by to niekoho zaujimalo tak tu je riesenie :) :

meta tagy:
na servri som si otvoril priecinok includes

subor common.inc som otvoril cez textovy editor

ctrl + f a zadal som pozadovane slovo.

potom som slova prepisal tak aby mne vyhovovali a ulozil.

a takto mam zasa troska lepsiu seo optimalyzaciu. xiixixi :)

linky v paticke stranky:

v priecinku themes som si nasiel temu ktoru mam nastavenu na webe.

subor page.tpl.php som otvoril cez textovy editor

na konci som nasiel

php print $footer_message;?>


a ich linky som vymazal.

dakujem
MikiHalasko
14.10.10,12:12
Pises, ze si si kupil len navody. Drupal ako bolo spomenute je free, takze z navodov nic nepouzivaj (len studuj) a stiahni si drupal s oficialneho webu a znova nainstaluj prip. slovenky web http://drupal.org/ a konfugurovat mozes podla navodov, ale nepouzivaj ich skripty (pokial tam nejake maju)

mozem poslat zoznam suborov?
chcelo by sa ti kontrolovat?
mam uz dve stranky na servri.
Fero11
14.10.10,14:09
Ja nemam momentalne cas na take veci...
A preco mi chces posielat subory ??
Ak si stahnes drupal a nainstalujes, tak tam uz mas tagy, kde su odkazy na tie stranky od ktorej si kupil navody ?
MikiHalasko
15.10.10,06:23
a tam su aj language packy k drupalu?
lebo mne 90% vypisuje po slovensky.
pre mna totiz nema vyznam softver v anglicstine.

tie stranky su skrite v kode. na stranke ich nevidno.
iba vydno tie, ktore su vpisane kodermi z drupalu.

navody mam v klientskej zone.

stranka kde mali pred tym moznost za dormo si cast pozriet, uz nefunguje.
Fero11
15.10.10,15:25
pozri sa.tuna (http://drupal.sk/) mas slovensku komunitu drupalu. Mas tam aj slovensku lokalizaciu. Vykasli sa na platene navody a pouzivaj free navody.
Ked programatory ktory vytvorili a vyvijaju drupal, nechcu ani korunu od teba a este su ti ochotny aj pomoct, preco by si mal platit niekomu za navody !!!
To ako keby si si doniesol domov auto zadarmo a niekomu by si platil, ze ti ukaze ako sa zapinaju v aute svetla, ako sa trubi, ako sa davaju smerovky atd ....
Ja tiez neviem anglicky, ale pouzivam http://translate.google.sk/#en|sk| a uz som sa aj dost z toho naucil, len treba chciet
Ja osobne drupal nepouzivam, ale testoval som davnejsie cca 7-8 red. systemov a rozhodol som sa nechat si na servery php-fusion
MikiHalasko
18.10.10,05:26
poznas tie typy ja to chcem hned,.alebo cim skor, tak ja sa obcas takym stavam, mno a teraz ma to stalo 30€, ale nelutujem. :)

ale touto cestu chcem podakovat Pánu Bohu ze stale porada funguje, a ze sa tu stale nieco dobre a nove dozviem.
;)
Fero11
18.10.10,06:02
Radsej to budem mat o nieco pozdejsie a zadarmo, to je tiez dobry typ, nie ?
MikiHalasko
18.10.10,06:06
samozrejme, ved som ti dal za to aj bod :) k tvojmu prispevku.
miki.halasko
13.02.12,08:01
Síce máš pravdu, ale minca má aj dve strany. Teraz s odstupom času neľutujem, že som si kúpil tie návody. Preto lebo na drupal stránkach nie sú tak podrobne popísané nastavenia a vysvetlenia k modulom. Tieto návody obsahovali aj vysvetlenia prečo ten modul dať na stránku a ako ho využiť pre internet marketing. Ako ich použiť na zvíšenie predaja stránky. No vtedy som to dáko nevidel, videl som len že si do meta tagu poskitovateľ služby vložil meno svoho produktu.