Lenki08
14.10.10,09:14
Dobry den,
potrebovala by som poradit.

Potrebujem zmenit udaje v prehlade o zrazenych preddavkoch na dan v OLYMPE.
No neviem kde :(
Je mozne to opravit v programe, aby tam zmeny aj ostali, a vytlacit to na novo, aby som to mohla odovzdat na DU.

Dakujem pekne :)
KEJKA
14.10.10,07:21
potrebuješ znova poslať prehľad? alebo si iba chceš opraviť údaje-dátumy apod?
Dá sa prepísať - aj suma úhrady v príkazoch na úhradu aj dátum úhrady v každom jednotlivom mesiaci.
Ak potrebuješ iný dátum na zrážkovú daň, tak si musíš vygenerovať príkaz na úhradu zrážkovej dane osobitne a tam napísať požadovaný dátum.
Lenki08
14.10.10,07:24
potrebujem znova odniest štvrťročné prehľady za rok 2009, pretoze su nesprávne (datumy, a realny platby). A samozrejme to opravit v Olympe, aby sa to zhodovalo.
KEJKA
14.10.10,07:28
môžeš tie údaje prepísať, ale nemôžeš tam mať oboje. odporúčam teda chybnú verziu zálohovať a odložiť pre prípad potreby. Následne vstúpiš do každého mesiaca a opravíš dátumy platby aj sumy pltieb. Vygeneruješ nanovo.
Len neviem, či OLYMP niekde vyznačí, že ide o opravný doklad, ale ak tam dáš aktuálny dátum z r.2010, tak to bude v poriadku.
Lenki08
14.10.10,07:38
S Olympom pracujem len 4 mesiace, takze mam velke nedostatky.
Vstupit do kazdeho mesiaca, podla teba znamena, vstupit do prevodnych prikazov za kazdy mesiac? Lebo mne to neslo :-( Alebo je to uplne inak?
Dakujem za pomoc.
KEJKA
14.10.10,09:10
ano klikneš na prevody, nastavíš sa na mesiac a rok ktorý chceš opraviť, klikneš a vľavo hore máš dátum platby, ten prepíšeš.
Ak chceš zmeniť sumu, tak som si nie istá, možno to takto jednoducho nepojde - budeš musieť daný mesiac aj odomknúť - vyskúšaj.
Lenki08
14.10.10,11:53
Takze, v prevodnych prikazoch som si dala rok 2009, vybrala si prvy mesiac, opravila som polozku prevod. prikazu Dan.uradu. Do policka "ciastka" som dala realne zaplatenu sumu, a do policka "uhradene" som dala datum, kedy sme realne zaplatili.
Lenze, ja potrebujem zmenit niektore ciastky na 0 EUR, pretoze dana firma, za dany mesiac nezaplatila dan z preddavkov. Lenze 0 mi nechce vziat, vyhadzuje mi, ze to ma byt len kladne cislo. Ine sumy mi zameni, ale nedovoli mi vlozit 0. Neviete, co mam namiesto toho zapisat, aby mi to akceptovalo?
Dakujem.
KEJKA
14.10.10,17:02
napíš tam realny dátum napr. o dva mesiace.... ved niekedy si to zaplatila. Inak neviem
Indiana
19.10.10,10:00
Takze, v prevodnych prikazoch som si dala rok 2009, vybrala si prvy mesiac, opravila som polozku prevod. prikazu Dan.uradu. Do policka "ciastka" som dala realne zaplatenu sumu, a do policka "uhradene" som dala datum, kedy sme realne zaplatili.
Lenze, ja potrebujem zmenit niektore ciastky na 0 EUR, pretoze dana firma, za dany mesiac nezaplatila dan z preddavkov. Lenze 0 mi nechce vziat, vyhadzuje mi, ze to ma byt len kladne cislo. Ine sumy mi zameni, ale nedovoli mi vlozit 0. Neviete, co mam namiesto toho zapisat, aby mi to akceptovalo?
Dakujem.
Do prevoďáku ti 0 nevezme. Vymaž si túto položku z prevodného príkazu (myslím platbu na DU) a vtedy sa to berie tak, ako by si nič neplatila.
Lenki08
19.10.10,10:34
Ano, 0 nevezme. Presne tak som to urobila, ze som ten zaznam vymazala.
Ale kym som nato prisla...hehe.