Gong
14.10.10,09:52
Ahojte, mám na vás jednu prosbu, ide o advokáta, ktorý je SZČO a je aj platcom DPH, podpísal zmluvu o výkone funkcie s komorou podľa §51 Obč.zák. a moja otázka znie, teraz mu chce komora vyplatiť odmenu za uplynulý mesiac, advokát má osobný a podnikateľský účet, podľa mňa je lepšie ked mu odmenu vyplatia na jeho osobný účet, aby sa mi to nemiešalo s podnikateľským. A táto jeho odmena sa bude zdaňovať? Zdaňuje komora, nie? A ako je to s poistením? To tiež z odmeny odvádza komora? Mňa sa to netýka? Komora vystaví potvrdenie o vyplatenej odmene, tak ako ked zamestnanci dostanú aby si mohli vysporiadať uplynulý rok v marci, nie? A ja toto potvrdenie a výšku vyplatených odmien budem riešiť na budúci rok do konca marca v jeho daňovom priznaní, však? Neviem s týmto som sa stretla úplne prvýkrát. Aj som vyhľadávala na porade, ale nič som nenašla. Prosím poradte mi.
ďakujem Gong
Gong
14.10.10,09:15
nikto mi nevie poradiť prosím?
Gong
20.10.10,14:21
... prosím nikto sa nestretol s mojím problémom, že advokát vykoná svoju činnosť ako szčo, je platca dph a popritom vykonával funkciu v predsedníctve komory na základe uzavretej zmluvy o výkone funkcie, za ktorú dostával odmenu
dakujem
Zoltán Kovács
20.10.10,14:34
A nie je to príjem podľa §5?