skerina
14.10.10,11:30
Ahojte všetci čo mi možte poradit. V našom meste chýba materské centrum, asi ho ani nikto nezaloží, lebo nato treba financ. Tak ma napadlo, či by sa nedalo zriadit niečo, čo by bolo podobné materskému centru, ale bola by som živnostník, alebo s.r.očka. Viete mi poradit, čo a ako založit aby som aj zarobila,res. mala zato plat??? dakujem
skerina
19.10.10,11:07
Viete mi poradit ako začať AKO ANIMÁTOR??? CHcela by som robit program pre deti ked budu mat oslavu, den detí atd. Aj nato je živnost, alebo čo ??? dakujem vam
Lianka
19.10.10,15:48
Ahojte všetci čo mi možte poradit. V našom meste chýba materské centrum, asi ho ani nikto nezaloží, lebo nato treba financ. Tak ma napadlo, či by sa nedalo zriadit niečo, čo by bolo podobné materskému centru, ale bola by som živnostník, alebo s.r.očka. Viete mi poradit, čo a ako založit aby som aj zarobila,res. mala zato plat??? dakujem

Podnikanim je:
§ 2 Podnikanie

(1) Podnikaním sa rozumie sústavná činnosť vykonávaná samostatne podnikateľom vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť za účelom dosiahnutia zisku.
http://www.porada.sk/t16766-obchodny-zakonnik-od-1-1-2009-a.html#911

Ak mas takto postaveny podnikatelsky plan, teoreticky to mozne je. Avsak osobne predpokladam, ze cinnost materskeho centra nie je ziskovou zalezitostou, mamicky nie su v pozicii zakaznikov, ale uzivatelov centra a jeho sluzieb. Nie som presvecena o tom, ze by mamicky chceli platit komercnu cenu za navstevu centra. Centra su zvacsa zalozene na neziskovej baze, kde prijmy z roznych zdrojov (zvacsa, prispevky, dary, podiel dane) pokryvaju vydavky spojene s cinnostou.
Lianka
19.10.10,15:49
Viete mi poradit ako začať AKO ANIMÁTOR??? CHcela by som robit program pre deti ked budu mat oslavu, den detí atd. Aj nato je živnost, alebo čo ??? dakujem vam

Tazko odpovedat - ty musis mat predstavu kde, pre koho, ci vo vlastnom mene a na vlastnu zodpovednost, ci si vies zohnat dostatok zakazok sama a pod.
profesional
19.10.10,17:15
Vsetko sa da robit na biznis base (vlastne takmer vsetko - niektore vynimky existuju). Tu nejde ani tak o pravnu koncepciu ako skor o to, zi mas v prislusnom regione kupyschopny dopyt ktory by bol ochotny ti platit za to co chces poskytovat.