kimart
14.10.10,11:46
Poprosím o radu niekoho, kto pracuje v MRP, neviem aký kód použiť pri dodaní služieb do štátov. Dávala som 13-ku, no nie je to správne. A ešte jedna otázka ak refakturujem mob. telefón, je to trojstranný obchod? ďakujem:(
lenkak
14.10.10,09:51
pri službe typ dph 19, v čiastkach dať do kolonky 0% oslobodené, a typ pri položke fa nastaviť písmeno S =služba.
kimart
14.10.10,10:15
moc pekne ďakujem, a na druhú otázku prosím neviete poradiť?
kimart
14.10.10,10:45
pri službe typ dph 19, v čiastkach dať do kolonky 0% oslobodené, a typ pri položke fa nastaviť písmeno S =služba.
všetko som spravila ako je napísané, nedáva mi to však do SV, neviete, kde môže byť chyba? predtým som tam pred ICO nemala CZ, teraz to však mám ale aj tak mi to tam nedáva:(
kimart
14.10.10,11:33
Ešte raz, je refaktúracia za mob. telefon do ČR - trojstranný obchod?
lenkak
14.10.10,12:25
všetko som spravila ako je napísané, nedáva mi to však do SV, neviete, kde môže byť chyba? predtým som tam pred ICO nemala CZ, teraz to však mám ale aj tak mi to tam nedáva:(

máte v adrese nastavený aj kód štátu?
máte nastavené IČ DPH s kódom krajiny, nie IČO , ale IČ DPH?
keď rozkliknete vo fa typ S - služby, máte v tab typ S popis - služba - 2-služba?
kimart
15.10.10,04:56
máte v adrese nastavený aj kód štátu?
máte nastavené IČ DPH s kódom krajiny, nie IČO , ale IČ DPH?
keď rozkliknete vo fa typ S - služby, máte v tab typ S popis - služba - 2-služba?
Milá Lenka moc pekne ďakujem, už som to našla bolo to v ďalších info faktúry kód pre SV. Poprosím ešte o pomoc s druhou otázkou a to: ako by ste do SV zahrnuli, keď do štátu EU refakturujete mobil. telefón. T.j. orange najprv fa nám a my do ČR, je to ???:eek:
Tamila
15.10.10,18:15
Tu je definícia, čo je trojstranný obchod: www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/dph_po_1_5_2004/data/trojstran.pdf
Ešte doplním, že sa musí jednať o tovar a nie o službu.