KlaudiaKK
14.10.10,12:56
Dobrý deň, chcem sa opýtať a zároveň podeliť sa s Vami o skúsenosť.
Klient má zamestnaných 7 predavačiek, ktoré potrebujú zdravotný preukaz. Tým ktorým platnosť preukazu skončila som odporučila návštvevu obvodného lekára ktorý im vystaví nový resp. predĺži starý. Všetko by bolo v pohode keby jedna z nich nedošla s dokladom o úhrade 20,- euro za vystavenie zdravotného preukazu - s označením pre firemné účely. Je to vôbec normálne pýtať si za toto 20,- euro. Zamestnankyňa očakáva, že jej to firma preplatí no a firma sa na to díva tak, že keď išla asi k neštátnemu lekárovi mala si cenu zistiť vopred. Firma nemá kolektívnu zmluvu takže aj keby jej to preplatila (ako jedinej lebo ostatným to vystavili obvodní lekári zdarma) tak ako to má zaúčtovať ? A vôbec má jej to preplatiť. Veď zdravotný preukaz si po ukončení pracovného pomeru berie zo sebou lebo sa to týka jej a keď ho nemá - nemôže vykonávať prácu. Tak aký postup je najvhodnejší ? Alebo sa to dá preplatiť cej jej zdravotnú poisťovňu ? Máte niekto s týmto skúsenosti ? Ďakujem
ilona
14.10.10,11:19
Zdravotná poisťovňa to neprepláca, vo väčšine prípadov to prepláca zamestnávateľ.
KlaudiaKK
14.10.10,11:33
Mňa len zarazila tá cena 20,- eur, lebo som si to ešte zisťovala a niektorí lekári si za to účtujú od 5 do 7 eur. Suma 20 mi pripadá dosť divná. A ako to teda zamestnávateľ dokáže zaúčtovať ?
veronikasad
14.10.10,11:39
Mňa len zarazila tá cena 20,- eur, lebo som si to ešte zisťovala a niektorí lekári si za to účtujú od 5 do 7 eur. Suma 20 mi pripadá dosť divná. A ako to teda zamestnávateľ dokáže zaúčtovať ?
V JU alebo PU ?

mimotemyAk zamestnancovi končí platnosť ZP počas pracovného pomeru, mal by absolvovať lekársku prehliadku na náklady zamestnávatela (vrátane odberov potrebných k vybaveniu ZP ). Vypísanie ZP nesplňa účel pre ktorý je ZP vydaný.
KlaudiaKK
16.10.10,18:08
Je to JU. Dám to do nákladov neovplyvňujúcich základ dane lebo si myslím že mi to daňováci vyhodia ... Uvidím, či to vôbec klient bude chcieť preplatiť, lebo potom sa s tým roztrhne vrece a zamestnaci budú nosiť doklady aj z lekárne .