lesika
14.10.10,13:01
Dobrý deň ,poprosila by som o radu teda skôr rady :o) Som na RD ,dcéra bude mať 3 roky v apríli 2011. Pred RD som pracovala vo firme 10 rokov, stale som tam zamestnana . Tento rok som 4 mesiace poberala aj zvýšený RP takže sa na mňa vzťahujú nové zákony. Dozvedela som sa že môžem pracovať na dohodu a neprísť o rodičovský príspevok ak tá dohoda nebude celý mesiac.
A teraz k otázkam. Našla som si novú prácu nastupujem v decembri 2010 ,malá pôjde od decembra aj do štátnej škôlky takže rodičovskú dovolenku zruším .Lenže firma potrebuje aby som odrobila aj november na dohodu. Ako by mala tá dohoda vyzerať ? KOľko tam môže byť uvedených dní v mesiaci a aká maximálna mzda aby som za ten november neprišla o RP ?
Vo firme kde som bola zamestnaná chcem dať výpoveď dohodou k tomu decembru . Takže už nestíham poslať výpoveď s dvojmesačnou výpovednou dobou. Jepovinný zamestnávateľ tú moju dohodu podpísať keďže somvlastne 2,5 roka nepracovala a namojom mieste majú novú zamestnankyňu ? Alebo môže trvať prinajhoršom aj na tej dvojmesačnej . Nemusím môjmu súčasnemu zamestávateľovi oznámiť že popri RD pracujem aj na dohodu u inej firmy ?
veronikasad
14.10.10,11:45
l. výkon práce na dohodu nesmie trvať celý mesiac november (inak nemáš nárok na RP)

2. nástup dieťaťa do štátnej škôlky je dôvodom na ukončenie výplaty RP. Nezabudni sa odhlásiť z dôchodkového poistenia v SP - už počas práce na dohodu v novembri štát za teba dôch.poistenie neplatí

3. Pošli už teraz svojmu zamestnávatelovi žiadosť o skončenie prac.pomeru dohodou k 30.11.2010. Ak s dohodou nebude súhlasiť, od 1.11.ti začne plynúť výpovedná doba. Aj počas nej môžeš skončiť pracovný pomer dohodou.