amoremiro
14.10.10,14:21
Dobry den prajem, chcel by som sa opytat, ci by vedel niekto poradit k nasej situacii. Asi pred troma rokmi sme si nasli pravnika, aby podal na sud zalobu a zastupoval nas vo veci v obciansko pravnom spore. Podla zmluvy za tieto ukony sme vyplatili odmenu 100 000sk. Bola podana aj ziadost na odpustenie sudnych trov, kedze sa jednalo o nemajetnu osobu, ale ziadost bola zamientuta, tak sa poslalo odvolanie na krajsky sud. Pocas dvoch rokov nam pravnik nebol schopny podat nejaku informaciu, kde sa pripad nachadza a neverim, ze by takuto zalezitost sud natahoval az dva roky. Teraz po neustalom urgovani, aby nam zistil kde sa vec nachadza oznamil, ze to krajsky sud takisto zamietol. v podstate presli 3 roky a vobec nic sa nespravilo a pravnik vypisal asi len tych par papierov. Preto sa chcem opytat, ci je mozne od neho peniaze ziskat spat a ponechat mu len to, co naozaj spravil? dakujem pekne
arizona
14.10.10,12:30
amoremiro
14.10.10,12:34
ano, to som cital, ale tam nemali ziadnu dohodu s advokatom, tak tam vychadzaju z cien podla zakona. v nasom pripade neviem, ci to ze on si sam urcil cenu a bola mu uz zaplatena, i ked je jasne, ze vacsina z tej sumy mala byt za zastupovanie pred sudom je este nejakym sposobom vynutitelna na vratenie.
hanelie
14.10.10,12:43
ano, to som cital, ale tam nemali ziadnu dohodu s advokatom, tak tam vychadzaju z cien podla zakona. v nasom pripade neviem, ci to ze on si sam urcil cenu a bola mu uz zaplatena, i ked je jasne, ze vacsina z tej sumy mala byt za zastupovanie pred sudom je este nejakym sposobom vynutitelna na vratenie.
určite áno, veď vám musí zučtovať za poskytnuté služby /musí vydať doklad o jednotlivých vykonaných úkonoch//
majonka
19.10.10,18:17
Ja mám tiež podobný problém. Chcem poprosiť o pomoc...nechcem otvárať novú tému....chcem právnika vymeniť. Nového už mám, len starému musím napísať výpoveď. Prosím, poraďte, ako...
Totiž spolčil sa s protistranou:D Dobré, čo?

Ďakujem za pomoc.
Chobot
20.10.10,06:31
Ja mám tiež podobný problém. Chcem poprosiť o pomoc...nechcem otvárať novú tému....chcem právnika vymeniť. Nového už mám, len starému musím napísať výpoveď. Prosím, poraďte, ako...
Totiž spolčil sa s protistranou:D Dobré, čo?

Ďakujem za pomoc.

Nemusíš písať výpoveď, on nie je tvoj zamestnanec. Treba len odvolať plnú moc, čo si mu dal. S odvolaním ti pomôže nový právnik. To odvolanie doručíš na súd do tvojho spisu.
majonka
20.10.10,17:05
Vieš mi prosím poradiť, ako má to odvolanie plnej moci vyzerať, resp. aké náležitosti by malo spĺňať. Môj právnik je teraz dlhšie mimo a chcem to stihnúť ešte do ďalšieho pojednávania.

Ďakujem :-)
DigiDrone
21.10.10,06:18
Vieš mi prosím poradiť, ako má to odvolanie plnej moci vyzerať, resp. aké náležitosti by malo spĺňať. Môj právnik je teraz dlhšie mimo a chcem to stihnúť ešte do ďalšieho pojednávania.

Ďakujem :-)
Hlavička; Adresa súdu; Text: Týmto k dnešnému dňu odvolávam plnú moc zo dňa XX.YY.ZZZZ na moje právne zastúpenie vo veci (uviesť spor, spisovú značku) advokátom (identifikácia advokáta); Dátum; Podpis; ;-)
Ak išlo o generálnu plnú moc, t.j. právnik pre všetko, nielen jeden spor, tak potom uvedieš to isté, iba bez toho "vo veci xxx".
Ak ste mali aj zmluvu o právnom zastúpení, tak si ju najprv dobre preštuduj, alebo sa radšej poraď s právnikom. Napríklad, že dokedy bude starý právnik povinný odovzdať spisy novému právnikovi, aké úkony ešte musí urobiť starý právnik a pod. Problém môže byť aj s odmenou, ak bola dohodnutá inak ako tarifou.
majonka
22.10.10,05:05
Včera som sa na to pozrela a my s ním máme dohodu o poskytnutí právnych služieb, právnej moci a právneho poradenstva. Treba mu dať aj tú výpoveď?

Moc ďakujem.
Chobot
22.10.10,06:35
Včera som sa na to pozrela a my s ním máme dohodu o poskytnutí právnych služieb, právnej moci a právneho poradenstva. Treba mu dať aj tú výpoveď?

Moc ďakujem.

Záleží od toho, ako je to v tej dohode upravené. Ale myslím, že tým, že mu zrušíš plnú moc, tak ťa nebude zastupovať. Ale ustanovenia v Dohode sú platné, teda ak tam bude uvedené, že v prípade odstúpenia od dohody má nárok na odmenu XXX EUR, tak na to má nárok.

Treba tiež pozrieť v tej dohode, ako je upravené odstúpenie od zastupovania. Najmä, za akých podmienok môžete od zastupovania odstúpiť. Možno bude treba písomne vypovedať tú dohodu, možno je tam aj uvedá účinnosť odstúpenia.