amaryllana
14.10.10,14:57
Prosím, môžete mi poradiť v nasledovnej veci:
Naša firma (slovenská s.r.o., platca DPH) zorganizovala prezentáciu jednej talianskej inštitúcii, ktorá sa konala v Bratislave. Mala charakter výstavy. Fakturovaná cena by bola 2000 € bez DPH. Mám sumu na fa navýšiť o DPH alebo nechať ju bez DPH? Kto v tomto prípade zaplatí DPH? Slovenský dodávateľ alebo zahraničný príjemca?
Ďakujem za rady.
Mária.K.
14.10.10,13:12
Prosím, môžete mi poradiť v nasledovnej veci:
Naša firma (slovenská s.r.o., platca DPH) zorganizovala prezentáciu jednej talianskej inštitúcii, ktorá sa konala v Bratislave. Mala charakter výstavy. Fakturovaná cena by bola 2000 € bez DPH. Mám sumu na fa navýšiť o DPH alebo nechať ju bez DPH? Kto v tomto prípade zaplatí DPH? Slovenský dodávateľ alebo zahraničný príjemca?
Ďakujem za rady.
Najprv je potrebné posúdiť charakter služby. Javí sa mi, že by mohlo ísť o službu podľa § 16 ods. 3 zákona o DPH:
(3) Miestom dodania kultúrnych, umeleckých, športových, vedeckých, vzdelávacích, zábavných a podobných služieb, ako napríklad služieb na výstavách a veľtrhoch, vrátane ich organizovania a s nimi súvisiacich doplnkových služieb je miesto, kde sa tieto služby fyzicky vykonajú.
Ak by išlo o tento druh služby, miesto dodania by bolo v Slovenskej republike a talianskej inštitúcii by ste fakturovali so slovenskou DPH.