Bakchos
14.10.10,16:16
Dobrý deň,

už dlhšiu dobu uvažujem s kamarátom o prevádzkovaní e-shopu formou s.r.o., preto som požiadal o príspevok na SZČO. Na UPSVaR mi však bolo povedané, že príspevok sa poskytuje len v rámci podnikania FO (aj keď zákon hovorí niečo iné, ale to necháme tak...). Takže môj problém teraz spočíva v tom ako "zladiť" podnikanie SZČO, na ktoré (dúfam) dostanem príspevok a podnikania ako PO (spolu s kamarátom) formou s.r.o.

V súvislosti s týmto problémom mám tieto otázky:
- Dá sa "previesť" e-shop, ktorý by bol prevádzkovaný mnou ako SZČO na novozaloženú s.r.o., ktorej konateľom by som bol ja a kamarát? (už som čítal diskusiu v rámci predaja záväzkov, pohľadávok... formou kúpno-predajnej zmluvy, o ktorej diskutovali "poraďáci" a táto téma bola značne problematická aj pre profesionálov). Je to skôr rečnícka otázka, takže by som Vás poprosil o názory, či sa vôbec do toho púšťať (myslím "predaj" FO - PO) resp. poradiť niečo iné. A je vôbec možné to uskutočniť (pred uplynutím 2 rokov od poskytnutia príspevku) v súvislosti so zákonom upravujúcim tento príspevok?

- Bol by problém (z hľadiska daňovej kontroly alebo kontroly v rámci príspevku SZČO), keby som ako SZČO prevádzkoval e-shop XX.sk (ktorý by nebol moc živý z hľadiska obratu) a zároveň ako PO (s.r.o.) e-shop YY.sk, a to s tým istým sortimentom?

Ak Vás v súvislosti s mojím problémom napadajú nejaké iné riešenia, tak si ich samozrejme veľmi rád vypočujem.

Podotýkam, že som v podstate čerstvý absolvent bez kapitálu, ktorý potrebuje tento príspevok a zároveň chce primárne prevádzkovať e-shop v rámci "eseróčky"... ;)

Ďakujem.
veronikasad
14.10.10,15:14
Zrejme si budeš asi musieť vymyslieť iný predmet podnikania. Nezdá sa mi, že by ÚP dával dotáciu na prevádzkovanie e-shopu ... (ani fyzickej osobe)
Bakchos
21.10.10,13:59
No predmet podnikania už nie je možné zmeniť...

Rád uvítam nejaké nové návrhy... :)