mikimiki1972
14.10.10,17:11
Dobrý deň, chcem sa opýtať či mám nárok, alebo je povinnosťou mzdárky prepočítať priemerku po zvýšení hodinovej mzdy, alebo sa to robí stále len kvartálne. Do práce som nastúpil 18.06.2010, od 01.08.2010 mi zamestnávateľ zvýšil plat a od 01.09.2010 došlo k opätovnému zvýšeniu. Ďakujem.
armor1
15.10.10,10:20
Čo máš na mysli pod pojmom priemerka? Priemer pre náhrady?:confused:
Tweety
15.10.10,10:21
Dobrý deň, chcem sa opýtať či mám nárok, alebo je povinnosťou mzdárky prepočítať priemerku po zvýšení hodinovej mzdy, alebo sa to robí stále len kvartálne. Do práce som nastúpil 18.06.2010, od 01.08.2010 mi zamestnávateľ zvýšil plat a od 01.09.2010 došlo k opätovnému zvýšeniu. Ďakujem.
Priemerka sa počíta stále k prvému dňu v mesiaci nasleduj. po kvartáli.

Priemerný zárobok na pracovnoprávne účely
§ 134

(1) Priemerný zárobok na pracovnoprávne účely (ďalej len "priemerný zárobok") zisťuje zamestnávateľ zo mzdy zúčtovanej zamestnancovi na výplatu v rozhodujúcom období a z obdobia odpracovaného zamestnancom v rozhodujúcom období.

(2) Rozhodujúcim obdobím je kalendárny štvrťrok predchádzajúci štvrťroku, v ktorom sa zisťuje priemerný zárobok. Priemerný zárobok sa zisťuje vždy k prvému dňu kalendárneho mesiaca nasledujúceho po rozhodujúcom období používa sa počas celého štvrťroka, ak tento zákon neustanovuje inak.
mikimiki1972
15.10.10,13:57
Áno mám na mysli priemer pre náhrady ktorými sa prepočítava napr. dovolenka, sviatky atď. Chcem len vedieť, že pokiaľ mi počas jedného kvartálu zvýšili plat 2x, že či mi mohla účtovníčka prepočítať priemerku aj bez toho, že sa ešte nezačal 4.kvartál. Ďakujem
katka50
15.10.10,15:26
Áno mám na mysli priemer pre náhrady ktorými sa prepočítava napr. dovolenka, sviatky atď. Chcem len vedieť, že pokiaľ mi počas jedného kvartálu zvýšili plat 2x, že či mi mohla účtovníčka prepočítať priemerku aj bez toho, že sa ešte nezačal 4.kvartál. Ďakujem
Priemer na IV.Q sa vypočíta zo mzdy za mesiac júl,august,september.Čiže,ak Ti zvýšili plat za tieto mesiace - tak sa Ti to v priemernom zárobku na IV.Q prejaví.