gate7
14.10.10,19:02
zdravim vas...

riesim aktualne dost zaujimavu seriu storien, na uvod spomeniem, ze mame mnozstvo prevadzok s tisickami poloziek v ktorych robit inventuru je nenormalna fuska, napriek centralnej skladovej evidencii 100% istota, ze v danom okamihu je vsetko prijate aj odpisane nie je. Prevadzky su navyse otvorene denne 12hodin.

takze, na obmedzenie manipulacie so stornami sme zaviedli tzv. sumare penazi, kde sa robi denny sucet minci a bankoviek s vycislenim celkoveho storna aj storna s vratenim penazi. Storno s vratenim penazi mi robi vrasky a mam podozrenie, ze zamestnanci klamu, napr. s vystornovanim 20ks jednej polozky, akoze omylom nahodili 20 namiesto 10. Taketo storno mozem robit iba ja osobne prip. na dialku. Vyzadujem na kazdy storno blok, precizne napisany popis co, preco, kolko a za co sa menilo / vracalo, cislo noveho bloku aj podpis zakaznika. Ibaze pri spomenutom storne 20 za 10, moze zamestnanec realne zmanipulovat popis, podpis. Novy blok tiez o nicom nesvedci a cenu 10ks ma vo vrecku. Pripadna inventura odstavi prevadzku na dva tri dni s velkymi stratami a vzhladom na to, ze tam su 2-3 zamestnanci je z toho v podstate nedokazatelna zalezitost konkretnej osobe. Samozrejme ak nieco z toho nie je v poriadku storno ide na ukor zamestnanca. No mam dojem, ze po par rokoch dosli na nieco nove, alebo, ze ja som to az teraz odhalil...:-(

Preto mam na vas otazku:
- Do akych detailov zakaznika sa da zajst pre potreby overenia storna ?
Je mozne vyzadovat od zakaznika pri storne uvedenie udajov, ktore umoznia kontaktovat ho v pripade pochybnosti resp. za ucelom vysvetlenia situacie a aj postupu zamestnanca ? Meno, adresa, telefon ?

dakujem za vsetky postrehy
gate7
15.10.10,08:18
ziadny postreh ?
Stefan2005
15.10.10,08:27
... Do akych detailov zakaznika sa da zajst pre potreby overenia storna ?
Je mozne vyzadovat od zakaznika pri storne uvedenie udajov, ktore umoznia kontaktovat ho v pripade pochybnosti resp. za ucelom vysvetlenia situacie a aj postupu zamestnanca ? Meno, adresa, telefon ?...

právnu stránku problému teraz nechcem rozoberať, ale v každom prípade do takého obchodu, kde mi zle nablokujú nákup a korekciu chcú viazať na zadanie mojich údajov, by som viacej nevkročil !
gate7
15.10.10,16:07
ja som sa pytal skor na vase skusenosti, ci pravnu stranku veci ako na tvoj "jesitny" nazor...
Po prve, ak by si cital pozorne zistis, ze ide o podozrenie prave na zaklade toho, ze takyto omyl je malo pravdepodobny. Zoznam nablokovanych poloziek s velkou priebeznou sumou je viditelny a upravitelny az do prijatia hotovosti.
Tiez som nepisal o ziadnej korekcii, pisal som ze: "pre potreby overenia storna ? Je mozne vyzadovat od zakaznika pri storne uvedenie udajov, ktore umoznia kontaktovat ho v pripade pochybnosti resp. za ucelom vysvetlenia situacie a aj postupu zamestnanca..."

Co je na tom nepochopitelne ? Pre mna ako zakaznika, ktoremu obchod nad ramec svojich povinnosti vyplyvajucich zo zakona vrati za vyrobok ak je nepouzity, plnu sumu (lebo ja som debil a zle nieco kupim) by bolo uvedenie kontaktnych informacii samozrejmost. To, ze to vedie aj k pripadnej kontrole postupu zamestnanca, hladania optimalizacie predaja aby nedochadzalo k stornam, riesenie nespokojnosti zakaznikov pre chyby obsluhy atd atd a mrte dalsich marketingovych kravin, napadne snad kazdeho zakaznika. Neviem akeho operatora pouzivas, ak t...bil tak ta nevytaca po kazdom telefone spatny stelefon z automatickej ustredne s otazkami prieskumu ? to je podla mna daleko vacsie otravovanie ako ked je 10% sanca ze ti zavola niekto z obchodu ktory ti vratil peniaze za nakup.
Stefan2005
15.10.10,17:30
,,,dakujem za vsetky postrehy


ziadny postreh ?


ja som sa pytal skor na vase skusenosti, ci pravnu stranku veci ako na tvoj "jesitny" nazor...

Najprv tu sa dožaduješ odpovede, a keď sa niekto našiel, kto bol ochotný reagovať, tak to oceníš ako neužitočné a nazveš odpovedajúceho ješitným...
Ak takéto reakcie máš aj voči vlastným zamestnancom, potom sa ani nedivím, že máš také problémy, o akých píšeš.

Za svojim názorom si stojím - nie som ochotný navštevovať obchody, stáť o 5-10 minút dlhšie vo fronte pri pokladni len preto, aby pre neúmyselnú či úmyselnú chybu blokujúceho sa musel najprv pohľadať, kontaktovať najzodpovednejší, ktorý to môže stornovať, a pritom byť ešte svedkom spisovania dobrozdania kupujúceho, ktorý to všetko potvrdí. Zaťahovať do riešenia vnútrofiremných problémov zákazníkov vidím ako alibistické a z pohľadu zákazníka obťažujúce.
gate7
18.10.10,15:35
Najprv tu sa dožaduješ odpovede, a keď sa niekto našiel, kto bol ochotný reagovať, tak to oceníš ako neužitočné a nazveš odpovedajúceho ješitným...
Ak takéto reakcie máš aj voči vlastným zamestnancom, potom sa ani nedivím, že máš také problémy, o akých píšeš.


nenavstevuj, dufam, ze nenavstivis ani ziaden z mojich obchodov urcite by z toho bol konflikt, pretoze ani na druhy krat nie si schopny precitat a hlavne pochopit co chcem...
Ak mas ty taketo reakcie ako tu na fore aj v realnom zivote tak amen. Pokial by som sa mal chovat podla tvojich reci voci svojim zamestnancom tak tu asi nevypisujem a nehladam riesenie, nesnazim sa vsetkymi sposobmi najprv potvrdit podozrenia a rovno ho bez pardonu vykopnem na ulicu. Ale to ludia ako ty, co nemaju paru co je to byt za pultom, netusia co je za problem za ten pult zohnat normalneho zamestnanca, nepochopia. Vidis iba svoju stranku "spozapultovu" ako by tvoje ego urazilo, keby niekto chcel od teba tvoje dolezite telefonne cislo, aby sa ta pripadne mohol spytat s cim si bol nespokojny.
no comment