SzabM
14.10.10,22:30
Prajem príjemný večer. Prosím poraďte mi, ak ide o študenta, ktorý sa rozhodol vyučovať tanec (zumbu) na dedine, prenajíma si miestnosť a vyberá za hodiny tanca peniaze. Musí si vybaviť živnosť, ak áno, sú nejaké podmienky na prevádzkovanie takejto živnosti? Ďalej ak vyberá peniaze, musí mať aj ERP, alebo stačí, ak vystaví PPD - je to však nepraktické. Vedenie účtovníctva, resp. zjednodušenej evidencie alebo paušálnych výdavkov by som už vedela, iba tie začiatky nie. Tak prosím poraďte mi.
KEJKA
15.10.10,05:25
ako každá podnikateľská činnosť - vybaví si povolenie aj živnosť.
Iná možnosť je, že by ho zamestnal obecný úrad na dohodu v rámci svojich aktivít pre dedinu.
akina
15.10.10,09:47
Prajem príjemný večer. Prosím poraďte mi, ak ide o študenta, ktorý sa rozhodol vyučovať tanec (zumbu) na dedine, prenajíma si miestnosť a vyberá za hodiny tanca peniaze. Musí si vybaviť živnosť, ak áno, sú nejaké podmienky na prevádzkovanie takejto živnosti? Ďalej ak vyberá peniaze, musí mať aj ERP, alebo stačí, ak vystaví PPD - je to však nepraktické. Vedenie účtovníctva, resp. zjednodušenej evidencie alebo paušálnych výdavkov by som už vedela, iba tie začiatky nie. Tak prosím poraďte mi.
Upozorňujem, že ak budete žiadať "živnosť na výuku tanca", tak ide o živnosť viazanú ( spadá pod živnosť vyučovanie v odbore umenia) je potrebné doložiť doklady o odbor.spôsobilosti.
SzabM
17.10.10,20:01
Vidím, že je to ozaj komplikované. Veď prečo by aj zákony zjednodušovali život obyčajným študentom, ktorí majú nápad a chcú v rámci svojich skromných možností začať niečo so sebou (nechcú zaťažovať sociálny systém svojou nezamestnanosťou).
Ďakujem Vám za rady, pokúsime sa urobiť s tým niečo - alebo to jednoducho necháme tak.
Prajem príjemný večer SzabM