mariangelo
15.10.10,06:11
Prajem všetkým poraďákom príjemný deň.
Nekladiem otázku, na ktorú čakám odpoveď. Chcem iba konštatovať a možno pripomenúť. Som personalista už cca 30rokov. Najskôr v akciovke a teraz 10 r. v štátnej správe. Takže som pracovala aj so zákonom 100 z roku 1988 a aj so 461/2003 o soc.poistení. Teraz k veci. Očakávali sme od novely zákona niečo nové ohľadne zamestnávania dôchodcov. Napr. nejakú podmienku dovŕšenia veku. A nebolo by od veci dať do podmienok nároku na dôchodok (starobný a predčasný) okrem dôchodkového veku, počtu minim.rokov zamestnania aj podmienku skončenia pracovného pomeru (alebo štátnozam.pomeru), tak ako to bolo aj v zák. 100/88. Lebo ak to tam teraz nedoplnia, tak aj ďalšie roky sa budeme patlať s dôchodcami, môžu poberať a odídu zo zamestnania, iba keď sami uznajú za vhodné. Je pravda, nemaródia s deťmi, robia aj 12 hod. (mladá uteká za rodinou a pre dieťa do školky), majú možno aj väčšie skúsenosti, ale zase slabšie skúsenosti s PC, ktorému sa dosť bránia. A mladí budú stáť na úradoch práce. Normálne mám teraz srd, niektorí aj 6 rokov robia a aj poberajú dôchodok a teraz, keď by sme ich rušili, bude im treba vyplatiť odchodné a aj odstupné. A na úradoch práce stoja rady mladých stredoškolákov a aj vysokoškolákov. Čo poviete, nemohol by to niekto pošepkať pánovi ministrovi Miháľovi, ešte by sa to možno do tých podmienok dalo doplniť. Ďakujem za názor
gasdiv
15.10.10,04:44
Úplne súhlasím , dôchodcovia vo verejnej a štátnej správe vo veku 65 rokov poberajú starobné dôchodky a podľa ich vyjadrenie nikto nechce nastúpiť na ich pracovné miesto. Bolo by načase stanoviť podmienky povinnosti odchodu z pracovného miesta. Z pohľadu výšky mzdy /v niektorých regionoch/ je to lukratívne pracovné miesto s dobrým mzdovým ohodnotením.