mikes77
15.10.10,07:37
Poprosím Vás o radu.
Jedná sa omikrosystém SAMSUNG MM-C330D a LCD TV SAMSUNG LE 32b650. Prehrávanie DVD na TV je v poriadku (prepojenie cez scart), ale mikrosystém som chcel takisto použiť ako externý reproduktor pri pozeraní bežného programu. Prepojil som ich cez CINCH (output R,L na TV a AUX IN na mikrosystéme a stlačil na mikrosystéme funkciu AUX). Problém je, že zvuk je velmi tichý. Mikrosystém mám na plnom volume a je to ako keď mám televízne reproduktory ani nie na štvrtinovom volume. Žiadne nastavenie na oboch zariadeniach, čo by to vyriešilo, som nenašiel.

Predtým som používal PC speakery, ktoré som zapojil do TV jackom cez vstup pre slúchadka a to funguje bezchybne. Myslíte, že keby som kúpil kábel - z jednej strany jack (ten by som zapojil do vstupu pre sluchadka) a z druhej 2x CINCH (mikrosystém má len CINCHové vstupy) vyriešilo by tom problém s tichým zvukom?
Napísal som to asi trochu chaosne, ale snáď mi poradíte. Ďakujem
Chobot
15.10.10,13:15
Poprosím Vás o radu.
Jedná sa omikrosystém SAMSUNG MM-C330D a LCD TV SAMSUNG LE 32b650. Prehrávanie DVD na TV je v poriadku (prepojenie cez scart), ale mikrosystém som chcel takisto použiť ako externý reproduktor pri pozeraní bežného programu. Prepojil som ich cez CINCH (output R,L na TV a AUX IN na mikrosystéme a stlačil na mikrosystéme funkciu AUX). Problém je, že zvuk je velmi tichý. Mikrosystém mám na plnom volume a je to ako keď mám televízne reproduktory ani nie na štvrtinovom volume. Žiadne nastavenie na oboch zariadeniach, čo by to vyriešilo, som nenašiel.

Predtým som používal PC speakery, ktoré som zapojil do TV jackom cez vstup pre slúchadka a to funguje bezchybne. Myslíte, že keby som kúpil kábel - z jednej strany jack (ten by som zapojil do vstupu pre sluchadka) a z druhej 2x CINCH (mikrosystém má len CINCHové vstupy) vyriešilo by tom problém s tichým zvukom?
Napísal som to asi trochu chaosne, ale snáď mi poradíte. Ďakujem

Zapojené by si to mal mať správne - keď pozerám návody na použitie oboch zariadení.

Ale v návode pre TV sa píše k AUDIO OUT toto:

AUDIO OUT [R-AUDIO-L]
Connects to the audio input jacks on your Amplifier/Home theatre.
When an audio amplifier is connected to the AUDIO OUT [R-AUDIO-L] jacks: Decrease the volume of the TV and adjust the
volume level with the Amplifier’s volume control.

To vyzerá, ako keby si výstupný signál ovládal ovládačom hlasitosti na TV. Ak pridáš hlas na TV, tak sa pridá aj cez tú minivežu? Ak nie, tak môžeš skúsiť aj cez tie slúchadlové výstupy, ale predtým by som skúsil výstup z SCART konektora. Pretože zapojením slúchadiel by sa mali vypnúť zabudované reproduktory.

Kúp si redukciu SCART - A/V OUT (pozri priložený obrázok - pozor, musí to podporovať A/V OUT, bývajú aj A/V IN alebo prepínateľné - druhý obrázok) a na ten pripojiť tie CINCH audio konektory.
Tatiana 82
10.01.11,09:05
Ja mám podobný problém - len mám domáce kino SONY DAV F 300 a s TV Sony Bravia KDL 32´ ho mám prepojené cez HDMI kábel a cez klasický audio kábel (v TV cez konektor auido out) a taktiež mi pri pozeraní televízie ide cez reproduktory systému omnoho tichší zvuk ako keď napríklad počúvam rádio alebo cd. Rovnaký problém však mám aj pri pozeraní dvd - zvuk je taktiež o dosť tichší. Mám skúsiť nejaké iné prepojenie? Ďakujem!
sthruska
10.01.11,09:14
domáce kino SONY DAV F 300 a s TV Sony Bravia KDL 32´ ho mám prepojené cez HDMI kábel

Ja mám síce SONY DVD prehrávač, ale žiaden problém nemám. Málo čo používam prehrávač, ale mám dojem, že zvuk sa dá nastavovať na oboch zariadeniach (prehrávač + TV).
Tatiana 82
10.01.11,09:26
Vyskúšam sa ešte pohrať so zvukom na TV a na systéme, lebo všetky nastavenia čo som skúšala nepomohli. Ďakujem za radu!:)