dazze
15.10.10,09:56
Mohol by mi niekto pomoct s vypoctom invalidneho dochodku budem mat 25r. mam 4 odpracovane roky s hrubou mzdou 450€...mal som operaciu chrbtice pred piatimi rokmi a nezlepsilo sa to dako asi budem musiet ist na dalsiu.:( ... dakujem za skoru odpoved
veronikasad
15.10.10,08:00
Mohol by mi niekto pomoct s vypoctom invalidneho dochodku budem mat 25r. mam 4 odpracovane roky s hrubou mzdou 450€...mal som operaciu chrbtice pred piatimi rokmi a nezlepsilo sa to dako asi budem musiet ist na dalsiu.:( ... dakujem za skoru odpoved
výška ID závisí od %-neho postihu, ktorý ti schváli posudková komisia SP (musí byť nad 40%).
Obdobie dôchodkového poistenia sa "dopočítava" do dovršenia dôchodkového veku.

§ 73
Určenie sumy invalidného dôchodku
Na začiatok
(1) Suma invalidného dôchodku poistenca, ktorý má percentuálny pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 70 %, sa určí ako súčin priemerného osobného mzdového bodu, obdobia dôchodkového poistenia získaného ku dňu vzniku nároku na invalidný dôchodok, ku ktorému sa pripočíta obdobie od vzniku nároku na invalidný dôchodok do dovŕšenia dôchodkového veku a aktuálnej dôchodkovej hodnoty; § 63 ods. 1 tretia veta a štvrtá veta platia rovnako.

(2) Suma invalidného dôchodku poistenca, ktorý má percentuálny pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť najviac o 70 %, sa určí ako súčin percentuálneho poklesu schopnosti poistenca vykonávať zárobkovú činnosť, priemerného osobného mzdového bodu, obdobia dôchodkového poistenia získaného ku dňu vzniku nároku na invalidný dôchodok, ku ktorému sa pripočíta obdobie od vzniku nároku na invalidný dôchodok do dovŕšenia dôchodkového veku, a aktuálnej dôchodkovej hodnoty; § 63 ods. 1 tretia veta a štvrtá veta platia rovnako.

(3) Suma invalidného dôchodku fyzickej osoby uvedenej v § 70 ods. 2, ktorá má percentuálny pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 70 %, sa určí ako súčin osobného mzdového bodu, obdobia dôchodkového poistenia získaného ku dňu vzniku nároku na invalidný dôchodok, ku ktorému sa pripočíta obdobie od vzniku nároku na invalidný dôchodok do dovŕšenia dôchodkového veku a aktuálnej dôchodkovej hodnoty; § 63 ods. 1 tretia veta a štvrtá veta platia rovnako. Osobný mzdový bod sa určuje na hodnotu 0, 67.

(4) Suma invalidného dôchodku fyzickej osoby uvedenej v § 70 ods. 2, ktorá má percentuálny pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť najviac o 70 %, sa určí ako súčin percentuálneho poklesu schopnosti tejto fyzickej osoby vykonávať zárobkovú činnosť, osobného mzdového bodu, obdobia dôchodkového poistenia získaného ku dňu vzniku nároku na invalidný dôchodok, ku ktorému sa pripočíta obdobie od vzniku nároku na invalidný dôchodok do dovŕšenia dôchodkového veku a aktuálnej dôchodkovej hodnoty; § 63 ods. 1 tretia veta a štvrtá veta platia rovnako. Na určenie osobného mzdového bodu platí odsek 3 druhá veta rovnako.
dazze
15.10.10,08:07
priklad:....ak mi uznaju 45%...tak mi viete vypocitat ID
veronikasad
15.10.10,08:09
priklad:....ak mi uznaju 45%...tak mi viete vypocitat ID
pokial nepoznáš osobný mzdový bod za každý rok dôch.poistenia - nie.
Spôsob výpočtu som ti priložila v predch.príspevku.
dazze
15.10.10,08:17
,,Obdobie dôchodkového poistenia sa "dopočítava" do dovršenia dôchodkového veku.,,...to znamena ked mam 4 roky tak ti sa pocitaju alebo ako?
veronikasad
15.10.10,09:15
,,Obdobie dôchodkového poistenia sa "dopočítava" do dovršenia dôchodkového veku.,,...to znamena ked mam 4 roky tak ti sa pocitaju alebo ako?
do vzorca v odst. 2 (obdobie dôchodkového poistenia) dosadíš 4 roky poistenia zo zamestnania + počet rokov od schválenia ID do 62 rokov veku. Ak si študoval pred rokom 2003, aj obdobie štúdia.