Misnow
15.10.10,10:35
Dobry den,
chcem sa opytat, ci mate niekto dlhodoby ucinny recept ako byt chranena pred mikrobakteriami na plavarni.

zacala som sa venovat (viac nez rekreacne) plavaniu a s tym prisli aj gynekologicke problemy, ktore som doposial nikdz nemala. mavam vytoky. gynekologicka mi predpisala Jenamazol 2%. vzdy to pomaha. po par navstevach bazena sa vytok objavi opat. gynekologicka mi odporucila prestat navstevovat plavaren :(.

Prosim, viete mi poradit nejaku ucinnu ochranu. verim, ze nie som jedina. plavania by som sa vzdala velmi nerada.

Existuju specialne cipky pripadne plavky s takouto ochranou?

dakujem velmi pekne.
ludmilla
15.10.10,09:00
Dobry den,
chcem sa opytat, ci mate niekto dlhodoby ucinny recept ako byt chranena pred mikrobakteriami na plavarni.

zacala som sa venovat (viac nez rekreacne) plavaniu a s tym prisli aj gynekologicke problemy, ktore som doposial nikdz nemala. mavam vytoky. gynekologicka mi predpisala Jenamazol 2%. vzdy to pomaha. po par navstevach bazena sa vytok objavi opat. gynekologicka mi odporucila prestat navstevovat plavaren :(.

Prosim, viete mi poradit nejaku ucinnu ochranu. verim, ze nie som jedina. plavania by som sa vzdala velmi nerada.

Existuju specialne cipky pripadne plavky s takouto ochranou?

dakujem velmi pekne.

V lekarni dostanes kupit tampony na plavanie, su napustene specialnou vazelinou a zabranuju vstupu infekcie do posvy.
Misnow
15.10.10,09:09
V lekarni dostanes kupit tampony na plavanie, su napustene specialnou vazelinou a zabranuju vstupu infekcie do posvy.

:). dakujeeem, ludmilla. len nerozumiem preco mi to zenska hned nepovedala.
daria29
15.10.10,10:02
misnow -skus používať anionové vložky.aniony ničia bakterie ,plesne. suv hodné po kupaní v bazenoch. aj na internete sa o tom dočítaš ,na čoa ako sa používaju.treba vyskušať!všetko dobré
Misnow
15.10.10,10:14
misnow -skus používať anionové vložky.aniony ničia bakterie ,plesne. suv hodné po kupaní v bazenoch. aj na internete sa o tom dočítaš ,na čoa ako sa používaju.treba vyskušať!všetko dobré

daria29, urcite sa na to dnes popytam priamo v lekarni. dakujem za info.
pekny den
alabut
15.10.10,11:28
A po plavani osetrit aj nohy, mykofungarom, moze aj na fufunu. :-)
Halli
15.10.10,11:38
ubka
15.10.10,11:43
daria29, urcite sa na to dnes popytam priamo v lekarni. dakujem za info.
pekny den
anionove vložky iba cez dílerov :)) možno už niektorý zareaguje..
lujza.j
15.10.10,19:13
Dobry den,
chcem sa opytat, ci mate niekto dlhodoby ucinny recept ako byt chranena pred mikrobakteriami na plavarni.

zacala som sa venovat (viac nez rekreacne) plavaniu a s tym prisli aj gynekologicke problemy, ktore som doposial nikdz nemala. mavam vytoky. gynekologicka mi predpisala Jenamazol 2%. vzdy to pomaha. po par navstevach bazena sa vytok objavi opat. gynekologicka mi odporucila prestat navstevovat plavaren :(.

Prosim, viete mi poradit nejaku ucinnu ochranu. verim, ze nie som jedina. plavania by som sa vzdala velmi nerada.

Existuju specialne cipky pripadne plavky s takouto ochranou?

dakujem velmi pekne.
mimotemyja mám takú fóbiu z tejto pliagy , že sa v bazénoch proste nekúpem, keď ma volal raz kamarát do aqaparku tak som mu povedala, že nejdem lebo určite chytím plieseň na vagínu a určite aj na nohy, tak nezabudol okomentovať moju vagínu/fajnovku/:D:D:D, že nikto tam nič nechytí, len ja!:eek:počula som o týchto "chráničoch" ale ja im neverím, ale to je už čisto môj problém:D;)
nikulik
15.10.10,19:24
anionove vložky iba cez dílerov :)) možno už niektorý zareaguje..


ahoj, nie som diler, ale pouzivam anionove vlozky, objednavam si ich odtialto (pozri link). tiez mam dlhorocny problem s mykozami.
http://www.winalite.zdrave-telo.sk/
ubka
17.10.10,13:18
Ja tiež poznám anionové vložky a nepoukazovala som na Teba, že si díler, napísala som... možno niektorý zareaguje
ale keď si už zareagovala,budem rada, ak mi odpovieš, či Ti pomohli vložky v liečbe mykózy :)
Misnow
17.10.10,14:01
V lekarni dostanes kupit tampony na plavanie, su napustene specialnou vazelinou a zabranuju vstupu infekcie do posvy.

Dokopy som sa bola pytat v 4roch lekarniach (v centre BA) a o tychto special.tamponoch este nepoculi. prosim ta napisala by si mi ich nazov?

mne v lekarni klasicky ponukali probrobiotika na posilnenie gynekol.kultury - Candivac (3 mes.kura, cena 18 Eur), Gyno-lact (8 dnove cipky, aj preventivne sa daju pouzit), ci Canesten cipky (ak je uz mykoza, vytok).

jedna lekarnicka spominala, ze existuju specialne "zatky", ktore pouzivaju do bazena tehotne zeny. aby sa vyhli pripadnym infekciam. tie ale predavaju v zdravotnickych potrebach, nie v lekarniach. mate s tym niektora skusenosti?
ludmilla
21.10.10,21:03
Dokopy som sa bola pytat v 4roch lekarniach (v centre BA) a o tychto special.tamponoch este nepoculi. prosim ta napisala by si mi ich nazov?

mne v lekarni klasicky ponukali probrobiotika na posilnenie gynekol.kultury - Candivac (3 mes.kura, cena 18 Eur), Gyno-lact (8 dnove cipky, aj preventivne sa daju pouzit), ci Canesten cipky (ak je uz mykoza, vytok).

jedna lekarnicka spominala, ze existuju specialne "zatky", ktore pouzivaju do bazena tehotne zeny. aby sa vyhli pripadnym infekciam. tie ale predavaju v zdravotnickych potrebach, nie v lekarniach. mate s tym niektora skusenosti?

Ak sa nemýlim volajú sa: Tampóny Senta PROTECT
Misnow
22.10.10,06:24
Ak sa nemýlim volajú sa: Tampóny Senta PROTECT


Ano, prave som senta protect kupila v zdravotnickych potrebach. v lekarniach ich nezakupite. maju inych dodavatelov ako zdrav.potreby.

takze problem vyrieseny.

dakujem vsetkym za ochotu. prajem vodnym priaznivcom vela naplavanych km v bazene :).
Ecinazuz
27.10.10,06:44
na mykozy a pliesně zkústě fin candimis- obsahuje oregánový olej získaný z odrody Oreganum vulgare. Obsahuje vysoko kvalitnú látku carvacrol, pri ktorej boli preukázané antioxidačné účinky. Oregáno ľudia od nepamäti používali ako pomoc proti plesniam, a to nielen proti tým na povrchu tela, ale aj tým, ktoré napadajú vnútorné prostredie organizmu.
pasuliatko
08.06.12,06:38
vaginálna mykóza nemôže byť z plavárne...tá sa roznáša pohlavným stykom...
Luna
08.06.12,06:46
reaguješ na príspevok z roku 2010
pasuliatko
08.06.12,06:48
viem...a?
pe84
08.06.12,11:03
ale nielen tym, praveze vznik vaginalnej kvasinkovej infekcie - mykozy je spojeny so zmenami pH v posve, ku ktorym dochadza z mnohych roznych pricin - aj stres, dlhodoby pobyt vo vlhkom prostredi, cize aj na plavarni napriklad, hlavne ju treba zacat cim skor liecit a nie uz ked zenu vsetko pali a svrbi, je to velmi neprijemne, velmi ucinny a dostupny je Canesten Gyn, mam s nim dobru skusenost, velmi rychlo som sa vyliecila a mala som pokoj, da sa vybrat tableta alebo krem na vnutorne pouzitie a vhodne je ponatierat aj vonkajsie casti kremom, tiez vhodnym na preliecenie partnera
pasuliatko
08.06.12,14:45
ja som vyskúšala canespor krém a bola to okamžitá úľava..pri canestene sa mi uľavilo tak do pár hodín....
pe84
11.07.12,12:29
ano aj mna prekvapila milo ucinnost Canestenu, velmi rychlo sa mi ulavilo, ale netreba liecbu prerusit len preto, ze uz nic nesvrbi, treba dodrzat instrukcie v pribalovom letaciku a poriadne sa preliecit, lebo potom sa mykozy nezbavite...
lujza.j
28.02.14,08:25
ty čo si platená za reklamu na wobenzym?!v každom jednom príspevku to omielaš?!