mravec19
15.10.10,10:48
Dobrý deň,

otec mi zomrel pred 6 rokmi. dedičské konanie prebehlo v poriadku. teraz som zistila, že na LV bytu je spolu s mamou napísaný aj otec je to prosím pekne v poriadku? ak nie ako to mám riešiť, teda moja mama? Ďakujem
JAJA11
15.10.10,09:01
Dobrý deň,

otec mi zomrel pred 6 rokmi. dedičské konanie prebehlo v poriadku. teraz som zistila, že na LV bytu je spolu s mamou napísaný aj otec je to prosím pekne v poriadku? ak nie ako to mám riešiť, teda moja mama? Ďakujem

A dali ste návrh na zmenu na kataster :o
mravec19
15.10.10,09:04
nedali, čo k tomu potrebujem a bude to OK po 6 rokoch
Chobot
15.10.10,09:27
Dobrý deň,

otec mi zomrel pred 6 rokmi. dedičské konanie prebehlo v poriadku. teraz som zistila, že na LV bytu je spolu s mamou napísaný aj otec je to prosím pekne v poriadku? ak nie ako to mám riešiť, teda moja mama? Ďakujem

Otázne je, či ten byt bol predmetom dedičského konania. Ak áno, treba dať návrh na kataster (nevadí, aj keď po 6 rokoch) na vklad. AK byt nebol predmetom dedičského konania, treba obnoviť dedičské z dôvodu novoobjaveného majetku návrhom na súd.
aksas2
15.10.10,09:28
potrebuješ k tomu právoplatné rozhodnutie o dedičstve, malo by to byť ok, pretože v tomto prípade kataster nerozhoduje ale len záznamom eviduje
mravec19
15.10.10,09:36
Ďakujem, teraz neviem presne či to bolo presmetom dedičského konania - pozriem doma osvedčenie o dedičstve.
Ak byt nebol predmetom dedičského konania a nepožiadame o obnovenie dedičstva čo potom ...... v prípade, že zomrie jeden z dedičov mama, ja alebo moja sestra .... (bože chráň len to nie) ....

My 3 máme veľmi dobr´é vzťahy - rada by som bola len aby mama nemala s tým neaké problémy.