Daniela12345
15.10.10,11:07
Ako postupujete v prípade , ak zamestnanec predkladá ZL , ktoré potvrdzujú počet odpracovaných rokov pre dlhšiu výmeru dovolenky? Potrebujem súhlas zamestnanca na skopírovanie tohto dokladu a jeho súhlas na sprac. osobných údajov?
Tweety
15.10.10,09:22
Ako postupujete v prípade , ak zamestnanec predkladá ZL , ktoré potvrdzujú počet odpracovaných rokov pre dlhšiu výmeru dovolenky? Potrebujem súhlas zamestnanca na skopírovanie tohto dokladu a jeho súhlas na sprac. osobných údajov?
Nie, na skopírovanie nie. Súhlas na spracovanie jeho osobných údajov aj tak podpisuje pri vstupe do PP.
Daniela12345
15.10.10,13:47
Na základe telefonického rozhovoru s pani inšpektorkou z Úradu na ochranu os.údajov som sa dozvedela, že súhlas potrebujem . Konštatovala, že mi zamestnanec má doložiť 1 originál dokladu, kde má celú dobu zrátanú. Vysvetľovala som jej, že to tak nefunguje. Odpoveď znela : potrebujete.
Pýtala som sa jej aj na kópie rodných listov detí - k DB. Odpoveď zašlú písomne. Jej konštatovanie bolo, že zamestnávatelia vyžadujú veci nad rámec zákona. Jej otázka bola - či zamestnanec má doklad doložiť alebo predložiť ( ukáže ho a zoberie). Ako postupujete pri dokladoch k daňovému bonusu?