Ann Jaško
15.10.10,11:38
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, do ktorej platovej triedy by ma mal zaradiť môj zamestnávateľ..
Učím na ZUŠ (štátnej), minulý rok som ukončila Konzervatórium s titulom DiS.art a mám aj titul Bc., ale nie z pedagogického smeru.. aj keď sa mi VŠ neráta, som aj napriek ukončeniu konzervatória nekvalifikovaná, zaradená do 8. platovej triedy.
Zaujímalo by ma, prečo je človek s Mgr. bez konzervatória v 9. platovej triede a ak získa vzdelanie na konzervatóriu, posunie ho to do 10. platovej triedy
a prečo mňa ani samotné konzervatórium neposunulo vyššie oproti minulému roku.. :confused:
Ďakujem. :(
Janka 52
15.10.10,12:05
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, do ktorej platovej triedy by ma mal zaradiť môj zamestnávateľ..
Učím na ZUŠ (štátnej), minulý rok som ukončila Konzervatórium s titulom DiS.art a mám aj titul Bc., ale nie z pedagogického smeru.. aj keď sa mi VŠ neráta, som aj napriek ukončeniu konzervatória nekvalifikovaná, zaradená do 8. platovej triedy.
Zaujímalo by ma, prečo je človek s Mgr. bez konzervatória v 9. platovej triede a ak získa vzdelanie na konzervatóriu, posunie ho to do 10. platovej triedy
a prečo mňa ani samotné konzervatórium neposunulo vyššie oproti minulému roku.. :confused:
Ďakujem. :(
Pokiaľ si nemala konzervatórium absolutórium, bola si nekvalifikovaná. Tým, že si získala vyššie odborné vzdelanie - čiže to absolutórium, stala si sa kvalifikovanou. Ak učíš na ZUŠ vo svojom vyštudovanom odbore, patrí ti platová trieda 8 na úrovni vyššieho odborného vzdelania/za predpokladu, že si už zaradená v kariérovom stupni samostatný pedag. zam./ Ak si urobíš atestáciu, môžeš postúpiť do plat. triedy 9.

Ty si však pravdepodobne zaradená na základe najvyššiehe dosiahnutého stupňa vzdelania - čiže dosiahla si stupeň vzdelania VŠ I. - titul Bc., nepedagogický smer - vzdelanie iné ako požadované podľa vyhlášky 437/2009 Z.z. pre ZUŠ.
Berie sa do úvahy, že si ako pedag. zamestnanec kvalifikovaná na úrovni vyššieho odborného vzdelania, ale pre zaradenie do platovej triedy so vzdelaním VŠ I. stupňa si nekvalifikovaná,preto Ti patrí zaradenie do 8 PT.
Ing. Belešová z Min. školstva doporučovala, že v takýchto prípadoch je na rozhodnutí zamestnanca, či si zvolí cestu ísť ako kvalifikovaný pedagogický zamestnanec - čiže v Tvojom prípade
na základe Tvojho vlastného rozhodnutia byť zaradená na úrovni VOV ako plne kvalifikovaná alebo na úrovni VŠ I. stupňa - tzv. nekvalifikovaná pre PT.
A keďže Ti to v zaradení po PT vychádza rovnako - 8 PT, ja by som si zvolila zaradenie na úrovni VOV - čiže konzervatória a čo najrýchlejšie by som si urobila atestáciu.
jankkam
23.10.10,13:34
Ahoj . Mám ukončené bakalárske štúdiu a to v odbore pedagogika a v programe animátor voľnočasových aktivít . Potrebovala by som vedieť či môžem pracovať ako vychovávateľky v detskom domove a do akej platovej triedy budem zaradená? Budem kvalifikovaná vychovávateľka, alebo budem zaradená do kategórie nekvalifikovaných?
Momentálne už 3 rok pracujem ako nekvalifikovaná učiteľka v matrskej škole ak by som začala precovať tak by som bola začínajuca alebo nie?
Sabadka
25.10.10,10:16
Ahoj . Mám ukončené bakalárske štúdiu a to v odbore pedagogika a v programe animátor voľnočasových aktivít . Potrebovala by som vedieť či môžem pracovať ako vychovávateľky v detskom domove a do akej platovej triedy budem zaradená? Budem kvalifikovaná vychovávateľka, alebo budem zaradená do kategórie nekvalifikovaných?splňaš kvalifikačné predpoklady, viď vyhlášku 437/2009 Časť XIII. Vychovávateľ bod B.
Momentálne už 3 rok pracujem ako nekvalifikovaná učiteľka v matrskej škole ak by som začala precovať tak by som bola začínajuca alebo nie?
Ak si už absolvovala uvádzanie do praxe, čo predpokladám, že áno nakoľko máš 3 roky pedagogickej praxe, bola by si zaradená v kariernom stupni samostatný výchovávateľ v 9 PT.



Odpoveď nájdeš v texte