evvie7
15.10.10,13:50
Dobrý deň, chcem sa spýtať, či mám nárok na dovolenku, som v skúšobnej dobe, personalistka mi povedala, že mám nárok na dva dni po odpracovaní 22 dní, ktoré už mám za sebou. Takisto sa chcem spýtať, či, keďže som už stihla dosať aj výpoveď, mám nárok na nejaké voľno počas týždňa na hľadanie novej práce a v akom rozsahu. Ďakujem, Eva
Tweety
15.10.10,11:52
Dobrý deň, chcem sa spýtať, či mám nárok na dovolenku, som v skúšobnej dobe, personalistka mi povedala, že mám nárok na dva dni po odpracovaní 22 dní, ktoré už mám za sebou. Takisto sa chcem spýtať, či, keďže som už stihla dosať aj výpoveď, mám nárok na nejaké voľno počas týždňa na hľadanie novej práce a v akom rozsahu. Ďakujem, Eva
Za každých 21 odpracovaný dní znikne nárok na dovolenku vo výške 1/12 z ročného nároku, ak si dostala výpoveď z organiz. dôvodov, máš nárok na platene voľno pri hľadaní zamestnania, najviac jeden poldeň v týždni. Ale určite je to výpoveď, alebo skončenie PP v SD?
evvie7
15.10.10,12:02
neviem, čo to je... som v štátnej správe, a pôvodne som mala zmluvu na dobu neurčitú ktorú mi v dôsledku šetrenia vlády zmenili na zmluvu na dobu určitú, s tým, že mi platí skúšobná doba 3 mesiace s možnosťou dobrovoľného odchodu kedykoľvek...
Tweety
15.10.10,12:02
neviem, čo to je... som v štátnej správe, a pôvodne som mala zmluvu na dobu neurčitú ktorú mi v dôsledku šetrenia vlády zmenili na zmluvu na dobu určitú, s tým, že mi platí skúšobná doba 3 mesiace s možnosťou dobrovoľného odchodu kedykoľvek...
Čo nevieš čo to je?
evvie7
15.10.10,12:13
tak je to pracovná zmluva na dobu určitú, ale zatiaľ som ju ani nemala v rukách... ale o neviem, že či pri zmluve na dobu určitú sa neruší skúšobná doba? keďže mi nechali možnosť kedykoľvek odísť..
Chobot
15.10.10,12:16
tak je to pracovná zmluva na dobu určitú, ale zatiaľ som ju ani nemala v rukách... ale o neviem, že či pri zmluve na dobu určitú sa neruší skúšobná doba? keďže mi nechali možnosť kedykoľvek odísť..

Bez toho, aby si presne napísala, či máš skúšobnú dobu, či nie, kto dáva výpoveď, ak vôbec dáva výpoveď, či to nie je skončenie v SD, a najmä ak nemáš v ruke ani zmluvu ani "výpoveď" a pod. ti nevieme poradiť.

A s tou dovolenkou to bude tiež úplne inak, ak si aj predtým pracovala vo firme. Otázne je, či ti ukončili predchádzajúci prac. pomer, alebo len zmenili z doby neurčitej na určitú, či si z predchádzajúceho PP vyčerpala dovolenku alebo nie a pod.

Nemáme krištáľovú guľu, aby sme vedeli, čo ani ty nevieš. Sorry.
evvie7
15.10.10,12:23
Skúsim to priblížiť. Nastúpila som v septembri, dostala som zmluvu na dobu neurčitú s 3-mesačnou skúšobnou dobou. Ešte v tom istom mesiaci mi vedenie oznámilo, že moja zmluva bude prepracovaná na dobu určitú s ukončením uplynutím skúšobnej doby koncom novembra s tým, že mám možnosť kedykoľvek odísť ako počas skúšobnej doby. Vďaka
Tweety
15.10.10,12:26
Skúsim to priblížiť. Nastúpila som v septembri, dostala som zmluvu na dobu neurčitú s 3-mesačnou skúšobnou dobou. Ešte v tom istom mesiaci mi vedenie oznámilo, že moja zmluva bude prepracovaná na dobu určitú s ukončením uplynutím skúšobnej doby koncom novembra s tým, že mám možnosť kedykoľvek odísť ako počas skúšobnej doby. Vďaka
V prvom príspevku píšeš, že si stihla dostať výpoveď, tak dostala si ju, alebo nie ? Lebo počas skúšobnej doby sa končí PP aj bez výpovede, a to hocikedy.
evvie7
15.10.10,12:33
tak ja som prepracovanie zmluvy pochopila ako výpoveď
Tweety
15.10.10,12:34
tak ja som prepracovanie zmluvy pochopila ako výpoveď
Tak, to si pochopila zle. A tú dovolenku si pochopila?
Chobot
15.10.10,12:37
tak ja som prepracovanie zmluvy pochopila ako výpoveď

A máš v ruke pracovnú zmluvu, kde máš uvedené, že je na neurčitý čas?
evvie7
15.10.10,12:38
to mi už došlo... teda v akej som vlastne situácii? ak to správne chápem, mám zmluvu na dobu určitú... mám nárok na dovolenku a na voľno na hľadanie práce?
Tweety
15.10.10,12:39
to mi už došlo... teda v akej som vlastne situácii? ak to správne chápem, mám zmluvu na dobu určitú... mám nárok na dovolenku a na voľno na hľadanie práce?
ÁNo, tak ako som už uviedla, na dovolenku máš nárok, ale kedže si nedostala výpoveď, platené voľno na hľadanie práce, nemáš.
evvie7
15.10.10,12:41
áno, dovolenku som pochopila, ale dnes na mňa vybalila moja nadriadená, že na dovolenku síce mám nárok po 22 dňoch, ale na čerpanie mám vraj nárok až po odpracovaní 60 dní, preto si to overujem
Chobot
15.10.10,12:41
Skúsim to priblížiť. Nastúpila som v septembri, dostala som zmluvu na dobu neurčitú s 3-mesačnou skúšobnou dobou. Ešte v tom istom mesiaci mi vedenie oznámilo, že moja zmluva bude prepracovaná na dobu určitú s ukončením uplynutím skúšobnej doby koncom novembra s tým, že mám možnosť kedykoľvek odísť ako počas skúšobnej doby. Vďaka

No píšeš strašne chaoticky.

Ale z tohoto mi vyplýva, že ti tým asi chceli povedať, že s tebou asi nie sú spokojní ťa nepotrebujú, že dňa 30.11.2010 s tebou skončia PP, ale ak chceš predtým odísť, môžeš kedykoľvek, nebudú ti brániť.

Len ti to asi inak povedali.
Tweety
15.10.10,12:42
áno, dovolenku som pochopila, ale dnes na mňa vybalila moja nadriadená, že na dovolenku síce mám nárok po 22 dňoch, ale na čerpanie mám vraj nárok až po odpracovaní 60 dní, preto si to overujem
Vidím, že nepochopila, ja som písala o 21 dňoch, nie 22. A nárok vzniká už po ich odpracovaní, jedná sa o dovolenku za odpracované dni, nie o dovolenku za kalend. rok, resp. jej PČ.
evvie7
15.10.10,12:43
ďakujem za trpezlivosť :) už so múdrejšia
evvie7
15.10.10,12:44
nejde o to, či sú spokojní, alebo nie, začalo sa prepúšťanie v štátnej správe, a takto nás vyrozumeli všetkých v skúšobnej dobe, lebo nemáme nárok na odstupné
Chobot
15.10.10,12:45
áno, dovolenku som pochopila, ale dnes na mňa vybalila moja nadriadená, že na dovolenku síce mám nárok po 22 dňoch, ale na čerpanie mám vraj nárok až po odpracovaní 60 dní, preto si to overujem

Tak v tomto nemá tvoja nadriadená úplne pravdu. Ak ti vznikne nárok na dovolenku (napr. po odpracovaní 22 21 dní), tak si ju môžeš aj vyčerpať. Ale čerpanie dovolenky je na dohode medzi zamestnancom a zamestnávateľom, takže ti ju nemusia schváliť (teda si ju nebudeš môcť vyčerpať). Ak si ju do konca prac. pomeru nevyčerpáš, musia ti ju preplatiť.
Adiks
15.10.10,12:46
Pracovná zmluva na dobu určitú, ak sa nemýlim, ani nemôže mať ustanovenie o skúšobnej dobe. Pracovný pomer na dobu určitú končí v dohodnutý deň, môže skončiť aj skôr dohodou, výpoveďou alebo okamžitým skončením. Ale v skúšobnej dobe taký pracovný pomer asi ani nemôže skončiť.
Chobot
15.10.10,12:46
nejde o to, či sú spokojní, alebo nie, začalo sa prepúšťanie v štátnej správe, a takto nás vyrozumeli všetkých v skúšobnej dobe, lebo nemáme nárok na odstupné

Aha, tak som to upravil, nie že nie sú spokojní, ale že ťa nepotrebujú.;)
Tweety
15.10.10,12:46
Tak v tomto nemá tvoja nadriadená úplne pravdu. Ak ti vznikne nárok na dovolenku (napr. po odpracovaní 22 dní), tak si ju môžeš aj vyčerpať. Ale čerpanie dovolenky je na dohode medzi zamestnancom a zamestnávateľom, takže ti ju nemusia schváliť (teda si ju nebudeš môcť vyčerpať). Ak si ju do konca prac. pomeru nevyčerpáš, musia ti ju preplatiť.
Čarovná číslovka je 21, nie 22.
Chobot
15.10.10,12:46
Pracovná zmluva na dobu určitú, ak sa nemýlim, ani nemôže mať ustanovenie o skúšobnej dobe. Pracovný pomer na dobu určitú končí v dohodnutý deň, môže skončiť aj skôr dohodou, výpoveďou alebo okamžitým skončením. Ale v skúšobnej dobe taký pracovný pomer asi ani nemôže skončiť.

Ale môže mať skúš. dobu a aj skončiť môže v SD. :rolleyes:;)
Lubaba
15.10.10,18:12
Pracovná zmluva na dobu určitú, ak sa nemýlim, ani nemôže mať ustanovenie o skúšobnej dobe. Pracovný pomer na dobu určitú končí v dohodnutý deň, môže skončiť aj skôr dohodou, výpoveďou alebo okamžitým skončením. Ale v skúšobnej dobe taký pracovný pomer asi ani nemôže skončiť.

§ 45 ZP
Skúšobná doba

(1) V pracovnej zmluve možno dohodnúť skúšobnú dobu, ktorá je najviac tri mesiace. Skúšobnú dobu nemožno predlžovať.

(2) Skúšobná doba sa predlžuje o čas prekážok v práci na strane zamestnanca.

(3) Skúšobná doba sa musí dohodnúť písomne, inak je neplatná.

(4) Skúšobnú dobu nie je možné dohodnúť v prípade opätovne uzatváraných pracovných pomerov na určitú dobu.

Myslím teda, že pri prvom uzatvorenom pracovnom pomere na dobu určitú, sa môže dohodnúť aj skúšobná doba.