janodana
15.10.10,15:10
Dobry den,
kamaratovi majitel firmy nevyplaca mzdu uz treti mesiac ako aj pracu v zahranici, kde bol rok a pracoval pre nho. Evidentne peniaze ma, lebo vyplatil 12-tim ludom 2-mesacnu mzdu, ktorich potrebuje na to, aby mu spravili zakazku, ktoru podpisal. Medzi nimi su taki ludia, ktorich si sam vybral, lebo prave TI su pri tej praci potrebni v tej onej chvili. Ostatni len chodit do prace!
Dakujem za nho za akekolvek dobre rady
janodana
15.10.10,13:13
este som zabudol podotknut, ze nevyplatil 15-tim ludom a peniaze vraj uz presunul do inych dvoch firiem, na ktore prave tato zaraba. Je to stolarska praca a z dobrych zdrojov bolo povedane, ze peniaze by mal vyplatit, lebo dostal zo zahranicia, do pondelku, takze poistil sa takto, kedze uz mu oznamili, ze podavaju na nho trestne oznamenie?
veronikasad
15.10.10,13:23
este som zabudol podotknut, ze nevyplatil 15-tim ludom a peniaze vraj uz presunul do inych dvoch firiem, na ktore prave tato zaraba. Je to stolarska praca a z dobrych zdrojov bolo povedane, ze peniaze by mal vyplatit, lebo dostal zo zahranicia, do pondelku, takze poistil sa takto, kedze uz mu oznamili, ze podavaju na nho trestne oznamenie?
nevypláca zamestnancom alebo živnostníkom ?
janodana
15.10.10,13:42
su to zamestnanci
veronikasad
15.10.10,13:43
su to zamestnanci
Upozornite zamestnávatela, že dáte podnet na Inšpekciu práce. Tá vám síce nezariadi vyplatenie miezd, ale dokáže urobiť poriadny prievan vo firme.
Tiež máte možnosť okamžite skončiť pracovný pomer ...
janodana
15.10.10,13:47
mozes prosim poradit ako sa podnet dava? a ked dostane vypoved, vyplati mu mzdu? za ten rok su to vlastne diety a dohodli sa vsetci ze davaju na nho trestne oznamenie no ti 12-ti, ktorim dal peniazky cuvli