veronix
18.11.05,10:30
AHojte poraďáci. Prosím Vás, mám takýto banálny problém a neviem co s nim. Som SZČO a bola som na PN od 4.11.2005 do 16.11.2005. Začiatok a koniec PN pošlem do SP. Mám to poslať aj na zdravotku? Keď som na PN, tak by mi mali stiahnuť z odvodov? Ako to je? Viete mi poradiť?:confused:
liba2
18.11.05,14:33
AHojte poraďáci. Prosím Vás, mám takýto banálny problém a neviem co s nim. Som SZČO a bola som na PN od 4.11.2005 do 16.11.2005. Začiatok a koniec PN pošlem do SP. Mám to poslať aj na zdravotku? Keď som na PN, tak by mi mali stiahnuť z odvodov? Ako to je? Viete mi poradiť?
Za dobu PN odvody do SP neplatíš. Sama si vypočítaš podiel za 13 kal. dní zo sumy ktorú odvádzaš, a o túto sumu pošleš za november menej.
Odvod do ZP si (asi) opravíš v rámci ročného zúčtovania - neviem to presne, na porade je toho veľa, pohľadaj a prečítaj si.
veronix
25.11.05,13:27
A keď mám trvalý príkaz do SP, tak si to asi nemôžem odrátať, však? Tiež to mám potom vysporiadať na konci roka? Ďakujem za odpoveď
Manual
25.11.05,13:35
AHojte poraďáci. Prosím Vás, mám takýto banálny problém a neviem co s nim. Som SZČO a bola som na PN od 4.11.2005 do 16.11.2005. Začiatok a koniec PN pošlem do SP. Mám to poslať aj na zdravotku? Keď som na PN, tak by mi mali stiahnuť z odvodov? Ako to je? Viete mi poradiť?:confused:
Osobná skúsenosť s PN SZČO. Odvovzdať samozrejme do SP. Potom znova zajdeš do SP tak po 15.12. skôr ti to nedajú a budeš si pýtať potvrdenie o poberaní nemocenských dávok /najlepšie je ukázať im kopie PN/. Oni ti vytlačia z PC také potvrdenie a s tým zájdeš do ZP a dáš im to. Ja som im tam dával aj kopie PN-ky ale to nechceli. :)
Asi tolko
Manual
25.11.05,13:37
Tak ten preplatok si vypýtaš od SP, napíšeš im prečo vznikol atď. Oni si to overia=majú začiatok aj koniec PN...