bambulka012
15.10.10,16:41
Ahojte poraďáci, začala som brať probiotiká a na príbalovom letáku píše , že ich treba brať nalačno. Moja otázka znie, majú lepší účinok ráno alebo večer pred spánkom? Vďaka za akúkolvek odpoved...
Zvalik
15.10.10,14:54
Ahoj ... aj ja beriem probiotiká a doktorka mi kázala ráno ale nie na lačno...
alabut
15.10.10,15:10
Rano je clovek cerstvejsi, rychlejsie beha. :-)
bambulka012
16.10.10,13:48
Ahoj ... aj ja beriem probiotiká a doktorka mi kázala ráno ale nie na lačno...
Vďaka za odpoveď. Resp. píše, že pred jedlom. A som sa práve dočítala, že sa majú brať počas jedla alebo do pol hodiny po jedle.
frederyka
16.10.10,15:10
Ahojte poraďáci, začala som brať probiotiká a na príbalovom letáku píše , že ich treba brať nalačno. Moja otázka znie, majú lepší účinok ráno alebo večer pred spánkom? Vďaka za akúkolvek odpoved...

Probiotikum je výživový doplnok určený pre zlepšenie zdravotného stavu, podporu imunitného systému, zlepšenie obranyschopnosti. Denná dávka 1 až 3 kapsuly. Zvyčajne sa predpisujú pri liečbe antibiotikami, kde napomáhajú pri opätovnom dosiahnutí biologickej rovnováhy črevnej mikroflóry. Vtedy sa odporúča pol hodinu až hodinu po podaní antibiotík a užívať po celú dobu liečby - info od mojej lekárky;)
ubka
16.10.10,15:20
Čo sú probiotiká

Probiotiká sú živé mikroorganizmy, ktoré pri podaní v dostatočnom množstve vyvolávajú zlepšenie zdravotného stavu hostiteľa (definícia WHO, 2001). Probiotické kmene sa prirodzene vyskytujú v kvasených produktoch, avšak len niektoré baktérie mliečneho kvasenia prítomné v potravinách majú dostatočné probiotické vlastnosti a sú schopné pozitívne ovplyvniť hostiteľa.

Výhodou probiotík vo forme výživových doplnkov je prítomnosť garantovaného množstva bezpečných a účinných probiotických kmeňov, ktoré po prechode do tráviaceho traktu človeka dokážu ovplyvniť prítomnú črevnú mikroflóru a prispieť k zlepšeniu zdravotného stavu konzumenta.

K porušeniu rovnováhy prirodzenej črevnej mikroflóry dochádza najbežnejšie pri nepravidelnej životospráve, dietetických poruchách, ako aj pri infekčných ochoreniach a ich antibiotickej liečbe. Oslabenie funkcie fyziologickej mikroflóry, ktorá prirodzene osídľuje sliznicu črevného traktu zdravého človeka, sa môže prejavovať hnačkou, plynatosťou, nadúvaním, poruchami trávenia. Pri výraznejšom oslabení sa môže prejaviť aj nedostatok vitamínov skupiny B.

Kvalita bakteriálneho osídlenia črevnej sliznice ovplyvňuje slizničný imunitný systém aj v ostatných častiach ľudského tela (napr. pľúca, urogenitálny trakt). Poznanie týchto faktov odôvodňuje podávanie probiotických baktérií do čreva nielen u pacientov s črevným ochorením, ale aj u pacientov s častými ochoreniami dýchacích ciest alebo urogenitálneho traktu. Podávanie probiotických baktérií lokálne, napríklad do pošvy celkový efekt probiotík podávaných do čreva potencuje. Obnova porušenej mikroflóry na slizniciach hlavne čreva probiotickými baktériami, napomáha návratu prirodzenej obranyschopnosti slizníc, a zrejme aj obnove správnej orientácie imunitného systému ako celku.
Je vhodné ich užívať v čase jedla, keďže pôsobia v čreve, a to bez ohľadu na dennú dobu. Je potrebné zapiť ich dostatočným množstvom vody, aby sa prebudila ich aktivita.
mzdarka renca
16.10.10,15:24
Probiotikum je výživový doplnok určený pre zlepšenie zdravotného stavu, podporu imunitného systému, zlepšenie obranyschopnosti. Denná dávka 1 až 3 kapsuly. Zvyčajne sa predpisujú pri liečbe antibiotikami, kde napomáhajú pri opätovnom dosiahnutí biologickej rovnováhy črevnej mikroflóry. Vtedy sa odporúča pol hodinu až hodinu po podaní antibiotík a užívať po celú dobu liečby - info od mojej lekárky;)

mne môj lekár zase odporučil, že 4 hod. po požití antibiotík, aby sa účinok jedného aj druhého neznížil.
frederyka
16.10.10,15:37
mne môj lekár zase odporučil, že 4 hod. po požití antibiotík, aby sa účinok jedného aj druhého neznížil.

nebude rozdiel v probiotikach? Práve užívam Probio-Fix a Ty? :)
mzdarka renca
16.10.10,15:53
nebude rozdiel v probiotikach? Práve užívam Probio-Fix a Ty? :)

neviem, ale lekár presne nevedel, aké si kúpim, len mi povedal, že si mám kúpiť probiotiká a v lekárni mi doporučila lekárnička Biolactiv, tak ten som si kúpila.
evaj63
16.10.10,15:55
Dcéra užíva antibiotiká, lekárka jej tiež kázala probiotiká brat' 3-4 hodiny po.
Kúpili sme LAKTOBAX.
frederyka
16.10.10,17:03
nebude rozdiel v probiotikach? Práve užívam Probio-Fix a Ty? :)ooops
uviedla som neúplný názov;) ...užívam PROBIO-FIX IMUN
mzdarka renca
16.10.10,17:10
ooops
uviedla som neúplný názov;) ...užívam PROBIO-FIX IMUN
myslím si, že nejde o to aké probiotika máš, ale o spôsob užívania. len sa divím, že každý lekár ma na to svoj názor, kedy a za akých okolnosti ich užívať.
Lubaba
16.10.10,19:47
najlepšie je ak si pozrieš v "svojich" probiotikách v návode ako to máš užívať, tak sa toho drž, je zbytočné rozmýšľať nad tým či ráno alebo večer bude lepšie, každé probiotikum má svoje určené, kedy najlepšie zaúčinkuje, teda ja tiež užívam probiotiká riadim sa podľa toho čo odporúčajú, predsa oni musia vedieť najlepšie "AKO na TO"
Lubaba
16.10.10,19:49
myslím si, že nejde o to aké probiotika máš, ale o spôsob užívania. len sa divím, že každý lekár ma na to svoj názor, kedy a za akých okolnosti ich užívať.
nedalo mi, lekár má mať názor na to ako užívať probiotiká taký, ktorý zodpovedá danému probiotiku, ale....
mzdarka renca
17.10.10,15:30
nedalo mi, lekár má mať názor na to ako užívať probiotiká taký, ktorý zodpovedá danému probiotiku, ale....

na 100% súhlasím, ale lekár mi predpísal atb Zinat500 (dúfam, že si názov správne pamätám) a na tomto základe mi lekárnička v lekárni doporučila probiotiká a povedala mi ohľadom užívania presne to isté, čo lekár.:)
bambulka012
17.10.10,21:45
myslím si, že nejde o to aké probiotika máš, ale o spôsob užívania. len sa divím, že každý lekár ma na to svoj názor, kedy a za akých okolnosti ich užívať.
Mne lekári odporýčajú Probiofix alebo napr. Biolactiv, ktoré sú kvalitné. Ako si vybrať probiotiká? Pri výbere probiotického doplnku výživy je vhodné zohľadniť tieto aspekty:

Uprednostnite výrobcu, ktorú poznáte. Opýtajte sa známych, hľadajte informácie. Solídna reputácia by mohla byť zárukou, že probiotiká, ktoré si zadovážite budú mať pre vás želaný efekt.
Kupujte produkty, na ktorých je jasne vyznačené, aký druh a množstvo baktérií obsahuje a tiež aké ďalšie zložky sa v nich nachádzajú. Na obale by ste sa tiež mali dočítať koľko živých kultúr je v produkte prítomných a ich životnosť, teda dokedy by ste ich mali skonzumovať.
Niektoré probiotiká (napríklad Probio-fix) netreba skladovať v chlade. Pri ostatných nezabudnite dodržať podmienky skladovania, predovšetkým odporúčanú teplotu.
Keď ste sa už pre určitý produkt rozhodli, sledujte ako na vás pôsobí. Každý človek je jedinečný, a teda má aj trocha iné zloženie prirodzeného črevného prostredia. To, čo vyhovuje jednému nemusí druhému, dokonca mu môže škodiť. Ak vám určitý produkt vyhovuje a cítite pozitívne účinky, našli ste ten správny produkt pre vás. Ak sa však ani po mesiaci užívania neobjavia pozitívne zmeny, vyskúšajte iný.

Účinky probiotík môžete pozorovať niekedy aj veľmi rýchlo. Napríklad ťažkosti ako je hnačka, zápcha by užívanie probiotík malo riešiť veľmi rýchlo, výsledky by ste mali vidieť už v priebehu prvých dní užívania. No ovplyvnenie chronických zdravotných ťažkostí, ako alergia, imunita, vysoký cholesterol, či proces starnutia človeka je vecou dlhodobého, pravidelného užívania probiotík. Ak teda pocítite, že vám konkrétne probiotiká robia dobre v procese trávenia, je pravdepodobné, že sa dostaví aj zisk pri dlhodobom užívaní.

Priaznivé účinky probiotík sa totiž odvíjajú práve od dobrého stavu v črevách.
Ja momentálne beriem
pivko
18.10.10,03:18
Načo dávať zarábať lekárňam keď najlepšie probiotikum je acidofilné mlieko;)
Zdenka175
18.10.10,04:35
Mne lekári odporýčajú Probiofix alebo napr. Biolactiv, ktoré sú kvalitné. Ako si vybrať probiotiká? Pri výbere probiotického doplnku výživy je vhodné zohľadniť tieto aspekty:

Uprednostnite výrobcu, ktorú poznáte. Opýtajte sa známych, hľadajte informácie. Solídna reputácia by mohla byť zárukou, že probiotiká, ktoré si zadovážite budú mať pre vás želaný efekt.
Kupujte produkty, na ktorých je jasne vyznačené, aký druh a množstvo baktérií obsahuje a tiež aké ďalšie zložky sa v nich nachádzajú. Na obale by ste sa tiež mali dočítať koľko živých kultúr je v produkte prítomných a ich životnosť, teda dokedy by ste ich mali skonzumovať.
Niektoré probiotiká (napríklad Probio-fix) netreba skladovať v chlade. Pri ostatných nezabudnite dodržať podmienky skladovania, predovšetkým odporúčanú teplotu.
Keď ste sa už pre určitý produkt rozhodli, sledujte ako na vás pôsobí. Každý človek je jedinečný, a teda má aj trocha iné zloženie prirodzeného črevného prostredia. To, čo vyhovuje jednému nemusí druhému, dokonca mu môže škodiť. Ak vám určitý produkt vyhovuje a cítite pozitívne účinky, našli ste ten správny produkt pre vás. Ak sa však ani po mesiaci užívania neobjavia pozitívne zmeny, vyskúšajte iný.

Účinky probiotík môžete pozorovať niekedy aj veľmi rýchlo. Napríklad ťažkosti ako je hnačka, zápcha by užívanie probiotík malo riešiť veľmi rýchlo, výsledky by ste mali vidieť už v priebehu prvých dní užívania. No ovplyvnenie chronických zdravotných ťažkostí, ako alergia, imunita, vysoký cholesterol, či proces starnutia človeka je vecou dlhodobého, pravidelného užívania probiotík. Ak teda pocítite, že vám konkrétne probiotiká robia dobre v procese trávenia, je pravdepodobné, že sa dostaví aj zisk pri dlhodobom užívaní.

Priaznivé účinky probiotík sa totiž odvíjajú práve od dobrého stavu v črevách.
Ja momentálne beriem
My používame Probiofix - nemusí ísť do chladničky a nie je až taký drahý ako iné..
heja3
18.10.10,04:58
Ja som čítala niekde, že najlepšia "potrava" pre laktobacily a spol. sú ovsené vločky. Takže skombinovať a myslím, že s behaním nebude problém.
jjakr
19.10.10,10:33
cítiš sa po ich užívaní lepšie???
orientmonkey
19.10.10,10:48
pokial viem tak su rozne druhy probiotik a podla toho sa aj uzivaju a skladuju (niektore je potrebne v ladnicke)
nikušik555
12.02.14,15:17
Ono to záleží od typu probiotík. Tak ja napríklad používam teraz Ultra Laktobacily a podľa web stránky sa dávkujú 1x denne počas jedla.Môže to byť podmienené zložením a tým, kedy ti lepšie "zapíšu" :) Takže asi by ste sa mali spýtať v lekárni, tam je to fakt najlepšie. Sú to odborníci, ktorí vyštudovali školy plné hodín chémie :) Prípadne si produkt dohľadať na internete, však prakticky teraz sa dá na internete zistiť všetko ;)