jana3121966
15.10.10,20:41
Velitel praporu mi udelil podla paragrafu 126 ods.1 a paragrafu 125 pism.a zakona c.346 2005 Disciplinarny rozkaz-Pisomne pokarhanie.
Dopustil som sa hrubeho porusenia pracovnej discipliny podla paragrafu 119 ods.1 pismena a
Tento Disciplinarny rozkaz je podla zakona c.428 2007 a podla paragrafu 82 ROZHODNUTIM co povazjuem za trest cislo jedna.
Dostal som informaciu ze veduci sluzobneho uradu mi udelil vypoved co je trest cislo 2

Mozem dostat za jeden skutok 2 tresty?A moze mi byt ulozena vypoved,ked ten prvy trest-Disciplinarny rozkaz-pisomne pokarhanie uz nadobudol pravoplatnost po 8 dnoch?Dakujem Peto
buchač
16.10.10,07:53
Velitel praporu mi udelil podla paragrafu 126 ods.1 a paragrafu 125 pism.a zakona c.346 2005 Disciplinarny rozkaz-Pisomne pokarhanie.
Dopustil som sa hrubeho porusenia pracovnej discipliny podla paragrafu 119 ods.1 pismena a
Tento Disciplinarny rozkaz je podla zakona c.428 2007 a podla paragrafu 82 ROZHODNUTIM co povazjuem za trest cislo jedna.
Dostal som informaciu ze veduci sluzobneho uradu mi udelil vypoved co je trest cislo 2

Mozem dostat za jeden skutok 2 tresty?A moze mi byt ulozena vypoved,ked ten prvy trest-Disciplinarny rozkaz-pisomne pokarhanie uz nadobudol pravoplatnost po 8 dnoch?Dakujem Peto
Zákon č.346

Ukladanie disciplinárnych opatrení
§ 126
Disciplinárne opatrenie možno uložiť, ak sa preukázalo,
že profesionálny vojak disciplinárne previnenie
spáchal a ak na nápravu a obnovenie služobnej disciplíny
za menej závažné konanie nepostačuje prerokovanie
disciplinárneho previnenia.
§ 119 a

§ 119
Základné povinnosti profesionálneho vojaka
(1) Profesionálny vojak je povinný
a) dodržiavať služobnú disciplínu,

Len jedna otázka ...len jedna :

Dopustil som sa hrubeho porusenia pracovnej discipliny..........to znamená čo ?????????...fajčil si na WC ?????!!!!!!!!!!!!!!! ;):rolleyes::D:D:D

Ak si bol pod vplyvom návykových látok , ani sa nechoď sťažovať .
A vôbec , prečo nejdeš za personalistom alebo právnikom útvaru ?????
Vojenské predpisy a občianske právo , aj keď spolu súvisia , predsa len vo vojenských sú určité špecifiká .
To prvé je nedeliteľná veliteľská právomoc ..............;)
jana3121966
16.10.10,08:31
Bol som pod vplyvom alkoholu - nafukal som.
Nebolo to riesene prokuraturou,nebol to trestny cin,kedze som bol na dvojmesacnom skoleni a nemal som pri sebe zbran,neriadil som motorove vozidlo...Ide o to,ze mam 2 tresty.Pisomne pokarhanie aj vypoved
buchač
16.10.10,08:43
Bol som pod vplyvom alkoholu - nafukal som.
Nebolo to riesene prokuraturou,nebol to trestny cin,kedze som bol na dvojmesacnom skoleni a nemal som pri sebe zbran,neriadil som motorove vozidlo...Ide o to,ze mam 2 tresty.Pisomne pokarhanie aj vypoved
A vieš , že som to hneď vedel ???????;)

Alkohol a :
He ...zbraň si nemal ???? :eek::eek::eek::eek:
Alebo vozidlo si neriadil ???? :eek::eek:

...a to hádam považuješ za poľahčujúcu okolnosť ....nemyslíš hádam vážne ...n...r ma ...

Či máš dva tresty alebo jeden , jedno je...bol si v pracovnej dobe ???
BOL , nakoľko školenie sa za toto považuje .
Ak by si bol v misii , tak ani tam , v čase osobného voľna nemáš nárok ani na líznutie , nieto ešte na štamperlík a viac...

Alkohol = výpoveď !!!!!!!!!!!!!!!!...ani pokarhanie nemusíš dostať .

A ani iné veci už následne nedostaneš ...odchodné , výsluhu ...
Ak Ti môžem poradiť , choď za veliteľom práporu , skús sa dohodnúť na podaní žiadosti na odchod do civilu , aby si aspoň čo-to dostal ....ovšem , ak máš nárok ...
jana3121966
16.10.10,09:01
Tak dik za povzbudive nazory ja si stojim za jednym ze som dostal 2 tresty za jeden precin a toto budem riesit pravnikom este raz dakujem Peto
jana3121966
16.10.10,09:21
Vies-nedavno sa vratil do sluzby kolega,nafukal ked bol doma,v ramci osobneho volna-viedol osobne motorove vozidlo,dostal pisomne pokarhanie a vypoved mal do tyzdna,vratil sa,po pravnej stranke to nebolo v poriadku.Ja som si vedomy,toho co som vyviedol,velmi ma to mrzi...Ale chcem to riesit hoci aj zaplatim armade pokutu.
Flinstone
16.10.10,09:38
hádam nechceš porovnávať alkohol počas pracovnej doby, teda v službe a u chlapa čo má voľno a nemá ani plánovanú pohotovosť...
ani v civilnej robote by ti netrpeli alkohol počas pracovnej doby... Armáda ak má byť bojaschopná (a nie od slova báť sa - boja sa) tak alkohol tam nemá čo robiť.
Toť vsjo.
buchač
16.10.10,09:39
Tak dik za povzbudive nazory ja si stojim za jednym ze som dostal 2 tresty za jeden precin a toto budem riesit pravnikom este raz dakujem Peto

Vies-nedavno sa vratil do sluzby kolega,nafukal ked bol doma,v ramci osobneho volna-viedol osobne motorove vozidlo,dostal pisomne pokarhanie a vypoved mal do tyzdna,vratil sa,po pravnej stranke to nebolo v poriadku.Ja som si vedomy,toho co som vyviedol,velmi ma to mrzi...Ale chcem to riesit hoci aj zaplatim armade pokutu.
...tak sa snaž , rieš to ...

Len na záver , prečítaj si poniektoré články , porozmýšľaj a až potom konaj ...

Hoci , pravdu povediac , rozmýšľať si mal predtým ...

Ďalej už nepokračujem , aj keby sa dalo ...
Len taký malý náznak Ti ešte dám ...myslíš , že vydržíš , ak pôjdeš proti veliteľovi ???
Ja neverím ...proti vetru sa ondiť nedá ...;)
tomas112
27.10.10,06:19
Skončenie služobného


pomeru prepustením



§ 70
(1) Služobný pomer profesionálneho vojaka sa skončí prepustením, ak
d) závažným spôsobom porušil základnú povinnosť ustanovenú týmto zákonom alebo porušil zákaz ustanovený týmto zákonom, ak tento zákon neustanovuje inak,

(4) Závažný spôsob porušenia základnej povinnosti alebo zákazu podľa ods. 1 písm. d) je
a) výkon štátnej služby pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných alebo psychotropných látok,

pozn. je to vybraté zo zákona 346/05 aj s novelami k 1.1.2010 - podľa uvedeného ťa veliteľ vôbec nemusel riešiť a rovno mal ísť návrh na prepustenie - tu už nie je možnosť že "môže byť prepustený" ale "je prepustený"....hold aklohol v práci sa nevypláca