exoomer
15.10.10,22:18
Pracujem ako brigadnik v jednej firme. Dostavam mesacny plat, z ktoreho sa mi vsak strhava dan. Rocny limit vsak neprekrocim a preto by ma zaujimalo par veci:
a/ nie je mozne spravit nieco pre to, aby mi chodili nezdanene ciastky na ucet, nech si potom nemusim podavat danove?
b/ kedze som brigadnik, mozem taktiez ako zamestnanec poziadat firmu, aby mi spravila danove priznanie?
c/ ak mi bude robit danove nas sukromny uctovnik, musim mu dat vyplatne listky. co ked som vsak nejake stratil? mozem poziadat firmu, aby mi ich opat zaslala, daju sa niekde ziskat, alebo s tym uz moc nenarobim?

Vopred dakujem
mzdarka renca
15.10.10,20:50
Pracujem ako brigadnik v jednej firme. Dostavam mesacny plat, z ktoreho sa mi vsak strhava dan. Rocny limit vsak neprekrocim a preto by ma zaujimalo par veci:
a/ nie je mozne spravit nieco pre to, aby mi chodili nezdanene ciastky na ucet, nech si potom nemusim podavat danove? nie
b/ kedze som brigadnik, mozem taktiez ako zamestnanec poziadat firmu, aby mi spravila danove priznanie? áno, môžeš požiadať, ale nie o daňové priznanie, ale o ročné zúčtovanie dane.
c/ ak mi bude robit danove nas sukromny uctovnik, musim mu dat vyplatne listky. co ked som vsak nejake stratil? mozem poziadat firmu, aby mi ich opat zaslala, daju sa niekde ziskat, alebo s tym uz moc nenarobim? ak sa tak rozhodneš, tak zamestnávateľ ti vystaví potvrdenie o zdaniteľnej mzde za rok 2010

Vopred dakujem

máš viac možností:
1. podpíš a vypíš u zamestnávateľa vyhlásenie, ktoré ti sem priložím. Ak tak urobíš, zamestnávateľ ti zo základu dane odpočíta NČZD 335,47 eur/mesiac.
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/vyhl.pdf
Do 15.2.2011 požiadaš písomne zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania dane, tým pádom nepodávaš daňové priznanie. RZD je rovnocenné s DP.

2. nevypíšeš a nepodpíšeš vyhlásenie a celú zamestnávateľom zrazenú daň dostaneš naraz pri RZD.