callyisto
16.10.10,08:12
Pekný deň, všetkým poraďakom,
bol som zvolený za predsedu SVB, mám informácie o tejto funkcií len zo zákona a zo zmluvy o spoločenstve, ako radový vlastník som sa zúčastnil asi na troch zhromaždeniach, mám teda len naozaj základné informácie čo táto funkcia obnáša.
Doplňujúce info o SVB, tento rok sme oslávili jubilejné päťdesiate výročie od kolaudácie, spoločenstvo – tri vchody spolu takmer štyridsať tehlových bytov, funguje už pár rokov, má funkčnú radu, vymenené okná , vchodové dvere, novú strechu, a pár problémov so zateplením, kolabujúcou kanalizáciou daždovej vody a pod.
Viete pomôcť ako postupovať na čo si dávať pozor, či už pri preberaní funkcie od súčasného predsedu a kroky, rady, odporúčania do budúcna?
verkaz
16.10.10,17:23
Pri preberaní dokladov si urob písomný preberací protokol. Je treba dať pozor hlavne na revízie energií a výťahov, uzatvorené zmluvy s dodávateľmi ( teplo, voda, elektrika, sipo, telefón, zmluvy o účte v peňažnom zariadení, dlžníkov). Nepíšeš, či si budete správu robiť sami alebo máte zmluvu o správe bytov. Preštuduj si spätne aj niekoľko zápisníc zo zhromaždení, prípadne rokovania rady. Ak budeš mať nejaký problém na porade ti poradia.
Llívia
16.10.10,19:23
Navštíviť banku a zmeniť meno osoby oprávnenej nakladať s účtom, zmeniť podpisové vzory (predpokladám, že toto právo mal bývalý predseda SVB).
sito
16.10.10,19:39
Daj pozor, aby si bol riadne zaregistrovaný ako štatutár SVB. Až potom všetko ostatné.
callyisto
17.10.10,20:31
Pri preberaní dokladov si urob písomný preberací protokol. Je treba dať pozor hlavne na revízie energií a výťahov, uzatvorené zmluvy s dodávateľmi ( teplo, voda, elektrika, sipo, telefón, zmluvy o účte v peňažnom zariadení, dlžníkov). Nepíšeš, či si budete správu robiť sami alebo máte zmluvu o správe bytov. Preštuduj si spätne aj niekoľko zápisníc zo zhromaždení, prípadne rokovania rady. Ak budeš mať nejaký problém na porade ti poradia.

Ďakujem za info, zhruba taká bola aj moja predstava. Bohužiaľ nerozumiem:
* "revízie energií" ; výťahy nemáme, takže ich revízia nie je potrebná, max. hasiacich prístrojov ... ale revízia energii? ...
* správa, sami, alebo zmluva o správe bytov, viem len o zmluve spoločenstva ...
Llívia
18.10.10,06:55
Ďakujem za info, zhruba taká bola aj moja predstava. Bohužiaľ nerozumiem:
* "revízie energií" ; výťahy nemáme, takže ich revízia nie je potrebná, max. hasiacich prístrojov ... ale revízia energii? ...
* správa, sami, alebo zmluva o správe bytov, viem len o zmluve spoločenstva ...

Revízia energií - asi bolo myslené revízia el. rozvodov a el. zariadení v spoločných priestoroch.
verkaz
18.10.10,12:42
Áno boli tým myslené revízie rozvodov plynu, elektriky, bleskozvodov a požiarnych hydrantov.
verkaz
18.10.10,12:45
Ešte k tej zmluve, kto Vás spravuje ? Ak si robíte správu sami, tak je Zmluva o spoločenstve ale ak Vám robí niekto správu domu, je s ním uzatvorená zmluva o správe.
callyisto
18.10.10,19:13
Ďakujem za vysvetlenie.
Máme Zmluvu o spoločenstve, t.j. robíme si správu sami.
Halli
18.10.10,19:44
Callyisto, veľa slniečka v duši a trpezlivosti vo svete "manažmentu ľudských zdrojov" Ti prajem :D
callyisto
20.10.10,17:00
Ďakujem.
:)