gravitysingularity
16.10.10,09:10
Dobrý Deň.

Dovolil by som si všetkých múdrych ľudí poprosiť o pomoc s problémom, ktorý riešim už dlhší čas :D.

6 rokov som pracoval ako krupiér/dozor herne/barman. V terajšom období (po rozviazaní pracovného pomeru) sme sa dohodli so zamestnávateľom, že to skúsim na živnosť. Odkrútil som si 6 mesiacov na úrade práce a už by som to konečne chcel rozbehnúť. Samozrejme si chcem požiadať o príspevok na podnikanie. Mám však problém špecifikovať názov svojej živnosti, ktorý je nutný pre vypracovanie podnikateľského zámeru. Pre správnosť ešte uvediem všetky úkony ktoré pre dotyčnú s.r.o vykonávam:

* barman/krupiér/dozor herne - obsluha zákazníkov, vyplácanie výhier, dozor nad prevádzkovým poriadkom herne
* údržba výherných hracích prístrojov - jednoduché opravy, výmena tlačidiel, výmena súčiastok kus za kus. Pri takýchto banalitách je absolútne nerentabilné, aby technik firmy, ktorá vlastní tieto výherné prístroje cestoval cez celú republiku len aby vymenil tlačítko.

Pôvodne vypracovaný podnikateľský plán mal názov " Servisný technik výherných hracích prístrojov", ten som však zavrhol, pretože nevlastním žiadne osvedčenie, ktoré by mi takúto činnosť povoľovalo vykonávať a aj keď mám dlhoročnú prax, stále je to zasahovanie do elektro.zariadení (nie som elektrikár).

Poradí niekto ? Vďaka.
blavaciko
16.10.10,19:49
Dobrý Deň.
... dohodli so zamestnávateľom, že to skúsim na živnosť. Odkrútil som si 6 mesiacov na úrade práce a už by som to konečne chcel rozbehnúť. Samozrejme si chcem požiadať o príspevok na podnikanie. Mám však problém špecifikovať názov svojej živnosti, ktorý je nutný pre vypracovanie podnikateľského zámeru....

Prepac, ale na co ti bude prispevok na podnikanie, ak v postate nemas ziadne vstupne naklady?
Myslim, ze ak si budes vymyslat hluposti, tak ti plan aj tak neprejde, tak si radsej usetri cas.

Co sa tyka obsahoveho vymedzenia zivnosti, pochybujem ze medzi volnymi zivnostami najdes nejaku ktora by na teba pasovala...
snad ti niekto pomoze
gravitysingularity
17.10.10,12:48
takže podľa teba nemá vôbec zmysel o príspevok žiadať ak som ťa správne pochopil + žiadna voľná živnosť sa obsahovo nehodí na popis mojej práce?

Pri tých voľných živnostiach je napísané niečo v tom zmysle, že tento zoznam si nekladie za úlohu vymedziť všetky voľné voľné živnosti, a je teda možné uviesť aj inú, v zozname neuvedenú, musí byť však jasne a zreteľne popísaná.

Do živnosti sa mi veľmi nechce, ale jednoduche nemám inú alternatívu, v súčasnom období je to jediná schodná cesta.
Danielle369
17.10.10,14:33
Najlepšie bude ked zájdeš na živnostenský úrad v tvojom prípade a tam ti musia podať informácie ...ale ked máš dlhodobú prax ako servisný technik tak myslím že ti to uznajú
blavaciko
17.10.10,17:25
pripadne si daj do zivnosti len servisneho technika, ak ti to uznaju
pretoze davat si do zivnosti ze casnik/barman/obsluha vyhernych hracich automatov, neviem...
zivnost ma sluzit ako forma podnikania a nie ako forma pracovneho pomeru, takze by s tym mohli byt pri prihlasovani opletacky, ale ako radi dan, zajdi radsej na svoj urad, kde sa budes registrovat a tam ti poradia najlepsie... ono asi na kazdom urade aj tak plati, ze co uradnik - to ine poziadavky
derek191919
18.10.10,20:20
podla mna prispevok dostaneš ak ho uvedieš ze ho minieš na vybavenie kancelárie, v ktorej budeš spracovávať účtovné doklady, ktoré súvisia s tvojou podnikatelskou činnostou.Cize tam bude kancelársky nábytok, pc,.... Príspevok sa dávam len živnostníkom, nie s.r.o a ani a.s....
blavaciko
18.10.10,20:25
otazka nie je ci ho dostane, ale ako ho vydokladuje a fyzicky ukaze pripadnej kontrole
gravitysingularity
20.10.10,06:36
Vďaka za odpovede. Do akej kategórie by sa dala tá moja živnosť zaradiť (mimo toho servisného technika), je nutné vymýšľať nový názov a písať vysvetlenia, odôvodnenia, alebo by sa to dalo niekam zaradiť ?
Danielle369
20.10.10,08:42
Podla mna by si mal byť aj nadalej zamestnanec ako dozor nad herňou...chod na živnostenský a porad sa s nimi
učtovníčka
20.10.10,09:21
Asi by sa ti ťažko vypracovával podnikateľský zámer potrebný pre dotáciu z UP na herňu by určite prostriedky z eurofondov, ktoré sú čiastočne používané na dotácie neodsúhlasili.
To skôr na tú servisnú činnosť. Ale čo im budeš faktúrovať každý mesiac že si opravoval automaty za x eur? To ťažko zosúladíš a faktúrovať môžeš len to čo máš v živnosti. Ušetríš majiteľovi prachy a sebe vyrobíš problémy. Ja som to tiež vždy tak robila, že som riešila cudzie problémy,ale už sa liečim..............