paaataaa
16.10.10,15:41
ahojte...za kolko asi tak kupujete zemiaky??...viem kolko stoja v obchodoch..ale ja myslim tak, ze si kupite napr meter alebo dva od niekoho, co ma pole.....ja mam moznost kupit za 40eur meter...a neviem ci sa oplati alebo nie no ...
durisovad
16.10.10,13:48
Tu ponukaju gazdovia meter za 50 EUR, ale ludia to velmi nekupuju, radsej idu do Polska a tam kupia za polovicu. Alebo kupuju mensie mnozstva v Tescu alebo v Lidli.
Zita5
16.10.10,13:49
http://www.asv-agronova.sk/agroobchod/php/vypis_i.php3?kat=102

Myslím, že dostanete kúpiť aj o niečo lacnejšie(ale sú aj drahšie(záleží od oblasti), ale ja by som ich kúpila ak sú kvalitné.
paaataaa
16.10.10,13:51
http://www.asv-agronova.sk/agroobchod/php/vypis_i.php3?kat=102

Myslím, že dostanete kúpiť aj o niečo lacnejšie(ale sú aj drahšie(záleží od oblasti), ale ja by som ich kúpila ak sú kvalitné.
to ci su kvalitne zistime az ked ich kupime heh...ale kamoska co ich uz ma tvrdi..ze nehniju zatial no :)
durisovad
16.10.10,13:56
Kvalitu zemiakov spoznate asi po mesiaci skladovania doma. Raz sme kupili z Liptova take nepodarene zemiaky, ze do Vianoc boli vsetky v smetniku, nedalo sa z nich vybrat prakticky nic. Pivnicu mame dobru, chladnu. Jeden gazda mi povedal, ze museli byr prehnijene umelymi hnojivami, preto sa tak kazili.
najag
16.10.10,14:16
Cena 40 € je dobra, od domacich pestovatelov sa pohybuje v rovine 50 € za meter. Pretoze aj naklady na pestovanie zemiakov nie su male.... Polske su lacnejsie, ale vacsina polskych zemiakov trpi chorobami, nakonieć boli aj zakazy, na ich sadenie na Slovensku. A cena iba porastie, pretoze velmi vela pestovatelov, teraz nie su ochotni predavat velmi, chcu pockat par mesiacov, kedy cena porastie.
kikoza
16.10.10,14:17
ja som kúpila od pestovateľa za 27EUR- cena dobrá a možno aj zemiaky, minulého roku vydržali dlho dobre
ubka
16.10.10,14:19
Tento rok sú žiaľ zemiaky dosť nazelenalé, čo je spôsobené nedozretím, bolo veľmi mokro v čase zberu a to utrpelo na kvalite.
Cena 40 eur. je dobrá na tento rok, ja som kupovala od pestovateľa čo poznám za 50 eur.
Suseda kúpila za 40 eur a po prvej várke zistila, že sú to kŕmne :((
je to teda relatívne, čo je dobrá cena.;)
peterkos2
16.10.10,17:33
Veľa sa hovorí o drahých zemiakoch,preto v mnohých prípadoch bude cena vyhnaná umelo.Ja som kúpil tiež po 40 E,zatiaľ vyzerajú v pohode.Z vlastnej úrody-skoré a veľmi skoré boli veľmi mizerné,ale pár som zasadil aj neskorých,a tie som mal krásne.Inak z vlastných skúseností viem,že zemiaky ozelenejú na svetle-keď ich vymyje dážď a zostanú na vrchu,alebo keď sa dlhšie nechajú vonku neprikryté a pod.
pavol54
16.10.10,18:00
Tento rok sú žiaľ zemiaky dosť nazelenalé, čo je spôsobené nedozretím, bolo veľmi mokro v čase zberu a to utrpelo na kvalite.
Cena 40 eur. je dobrá na tento rok, ja som kupovala od pestovateľa čo poznám za 50 eur.
Suseda kúpila za 40 eur a po prvej várke zistila, že sú to kŕmne :((
je to teda relatívne, čo je dobrá cena.;)
Ako poznáš kŕmne zemiaky? podľa názvu odrody, podľa kvality, alebo podľa čoho?
Melnick
16.10.10,18:01
Tu ponukaju gazdovia meter za 50 EUR, ale ludia to velmi nekupuju, radsej idu do Polska a tam kupia za polovicu. Alebo kupuju mensie mnozstva v Tescu alebo v Lidli.
Dáška, práve som sestre zohnala zemiaky - druhú várku. Tú prvú kúpila v PL a sú hrozné. Mne predávajúci dal najskôr na skúšku. Počkal kým ich uvarím - vypil si zatiaľ kávičku a zjedol grilované mäsko :) a keď som bola spokojná s chuťou a kvalitou tak mi ich predal a zložil priamo vo dvore :---. Cena u nás sa pohybuje od 45 - 55 € za meter.

Zemiaky z Poľska sú napadnuté háďatkom / to nie je môj výraz /.
Katy a R
16.10.10,18:06
Ako poznáš kŕmne zemiaky? podľa názvu odrody, podľa kvality, alebo podľa čoho?
.. sa hneď rozvaria .. a chuťovo tiež ;)
danushka
16.10.10,18:21
Na našom Košickom konci tiež 40 - 45 € za metrák, takže túto zimu sa u nás nebudú zemiačky často variť, bude ryža, ryžaa, ryžááááááá, cestovina, knedle, tarhoňa.
Ale kapusta nech stojí čo chce, tej sa bude nakladať stále rovnako.
Keď je kyslá kapusta a slanina, nehrozí hlad :) a vitamínov lepších nepoznám.
durisovad
16.10.10,18:26
Dáška, práve som sestre zohnala zemiaky - druhú várku. Tú prvú kúpila v PL a sú hrozné. Mne predávajúci dal najskôr na skúšku. Počkal kým ich uvarím - vypil si zatiaľ kávičku a zjedol grilované mäsko :) a keď som bola spokojná s chuťou a kvalitou tak mi ich predal a zložil priamo vo dvore :---. Cena u nás sa pohybuje od 45 - 55 € za meter.

Zemiaky z Poľska sú napadnuté háďatkom / to nie je môj výraz /.
O polskych zemiakoch som to pocula aj ja, ale to hadatko udajne nie je skodlive ked sa zemiaky uvaria, len sa mnozi dalsou vysadbou. Preto sa nedoporucuje kupovat v Polsku sadbu.
Kvalitu zemiakov posudis nielen uvarenim, ale tym, ze aj po dlhsom skladovani zostanu zdrave. Uz som tu spominala, ze som raz mala velmi nepodarene zemiaky z Liptova a prejavilo sa to asi po mesiaci - zacali cerniet. Uz po viac rokov mame zemiaky od gazdu, ktory hnoji v prevaznej miere mastalnym hnojom, chova aj dobytok, prasce a hydinu. Zemiaky od neho nam doteraz vydrzali vzdy az do novych.
Gabhus
17.10.10,02:13
Nám sa toho roku zadarilo kúpiť zemiaky po 0,33 za kilo. Vlastne nám nie, ale synovec zohnal aj pre nás u gazdu, u ktorého berie zemiaky už dlhšie. Sú dobré, ale majú jednu nevýhodu - sú dosť veľké a potom sa zle strúhajú. Ale veľké či malé - vydržia do nových a cena myslím si že solídna. ;)
ubka
17.10.10,06:02
majú nasladlú chuť a sú akoby mazľavé, žial pri kúpe sa v tom veľmi nevyznám
trisestri
17.10.10,11:34
Podla mna ak sú kvalitné je to celkom primeraná cena,je to v tom cenovom rozhraní,ako ponukajú sukromnici na predaj zemiaky-niekde drahšie,inde lacnejšie-v našich končinácj je to aj 60 centov za kilo,ale všeobecne bude cena zemiakov stúpat kvôli zlej úrode,ale aj pomaly sviatky sa blížia,takže bude aj dopyt stúpat.
najag
17.10.10,11:40
Ako poznáš kŕmne zemiaky? podľa názvu odrody, podľa kvality, alebo podľa čoho?


Ja podla normy poznam iba A, B, C .........ze by aj "K" ?
Holder Miro
17.10.10,11:52
Ceny zemiakov :

v Maďarsku od 8-10 korún /kilo
v prepočte

v Poľsku od 12-15 korún za kilo v prepočte.

Samozrejme tým myslím kvalitné zemiaky , čo sa dajú do ruky chytiť aspoň 8 cm v priemere

žiadný odpad.