erichs21
16.10.10,16:09
akú platnosť má mať zdravotný preukaz a aké vyšetrenia treba absolvovať?
mysimis
16.10.10,14:16
Niekomu ho lekár vydá na 1 rok, niekomu na 5, ale mala som už v rukách aj na dobu neurčitú.
JAJA11
16.10.10,14:20
Niekomu ho lekár vydá na 1 rok, niekomu na 5, ale mala som už v rukách aj na dobu neurčitú.

U nás majú všetci zamestnanci na dobu neurčitú. :)
ubka
16.10.10,14:32
Ak sa zdravotný preukaz vydáva na dobu neurčitú, je to nesprávne a neobstálo by to pri serióznej kontrole. Platnosť Zdravotného preukazu je maximálne na dva roky, ale vo vybraných profesiách sa vyžaduje obnovovanie po jednom roku-potravinárska výroba.
Minimálne je potrebné RTG pľúc a bežná prehliadka u obvodného lekára.
buchač
16.10.10,14:58
Ak sa zdravotný preukaz vydáva na dobu neurčitú, je to nesprávne a neobstálo by to pri serióznej kontrole. Platnosť Zdravotného preukazu je maximálne na dva roky, ale vo vybraných profesiách sa vyžaduje obnovovanie po jednom roku-potravinárska výroba.
Minimálne je potrebné RTG pľúc a bežná prehliadka u obvodného lekára.

Ubkááááááááááá .....

a výtery kde ostali ?????????....v čakárni ???? ;):D
ubka
16.10.10,15:02
to tu mám písať všetky vyšetrenia? HM? :))
pri bežnej prehliadke v súvislosti s vydaním či obnovením zdravotného preukazu sú aj výtery..správne bucháč:))
buchač
16.10.10,15:20
Nepíš všetko ...stačí len to podstatné ...;)

Ale pokiaľ viem , tak výtery sa robia a som o tom presvedčený , že hej ...mali by sa totiž.
Jedná sa hlavne o vyšetrenie z dôvodu vylúčenia na bacilonosiča .
O nič iné nejde !!!!!!
Nedávno jeden známy si tento preukaz obstarával a neminuli ho .

A nie som sám , kto to tvrdí ...

zdravotny preukaz kvoli brigadam \ Všetky kategórie \ Fórum \ ZDRAVIE.sk - detail témy
http://www.cme.sk/sz/510/t938806/p1/zdravotny-preukaz-kvoli-brigadam.html
ubka
16.10.10,15:23
bucháč :)..veď som Ti dala za pravdu, čítaj môj príspevok..
...pri bežnej prehladke v súvislosti s vydaním zdravotného preukazu sú aj výtery
buchač
16.10.10,15:37
aha ...sorry ...nejak som si nevšimol ...
a nepíšem sa so žiadnym dĺžňom ....;)
VieraPopluharova
16.10.10,15:45
V súčasnosti platí Nariadenie vlády SR č. 337/20006 z 10. mája 2006 o podrobnostiach o prevencii a kontrole prenosných ochorení. V § 26 tohto nariadenie sa hovorí o Epidemiologicky závažnej činnosti, podľa § 26 ods. 1"Epidemiologicky závažnou činnosťou je činnosť, ktorá je spojená s rizikom vzniku a šírenia prenosných ochorení. Môžu ju vykonávať len osoby zdravotne spôsobilé a odborne spôsobilé.".
Zdravotná spôsobilosť je definovaná v § 26 ods. 2 tohto nariadenie, pričom "zdravotnú spôsobilosť preukazuje osoba zdravotným preukazom, ktorý jej na základe vstupnej lekárskej prehliadky vydá lekár, ktorý do zdravotného preukazu zaznačí čas jeho platnosti a zdravotnú spôsobilosť na konkrétny výkon epidemiologicky závažnej činnosti.".
Toto nariadenie vlády však presne nestanovuje dĺžku platnosti zdravotného preukazu, takže dĺžku platnosti zdravotného preukazu určuje samotný lekár, no vacsinou sa doba platnosti zdravotného preukazu vydava na dobu neurcitu alebo na jeden rok.
Na vysvetlenie, čo je to epidemiologicky závažná činnosť - tento pojem je definovaný v zákone NR SR č. 126/2006 Z.z. o verejnom zdravotníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov (taktiež patrí do kompetenice Ministerstva zdravotníctva SR) v § 2 písm. k), ktorý znie: "ako epidemiologicky závažná činnosť je taká pracovná činnosť, ktorou možno pri zanedbaní postupov správnej praxe spôsobiť vznik alebo šírenie prenosného ochorenia" a v § 33 ods. 11 sú vymenované činnosti, kotré patria medzi epidemiologicky závažné činnosti.
Medzi epidemiologicky závažné činnosti patria činnosti:
a) v úpravniach vody a pri obsluhe vodovodných zariadení,
b) v zariadeniach, v ktorých dochádza ku kontaktu
s ľudským telom,
c) pri výrobe kozmetických výrobkov,
d) pri výrobe, manipulácii a uvádzaní do obehu požívatín.
ubka
17.10.10,06:24
buchač (http://www.porada.sk/member.php?u=105474) Včera, 06:37 PM
aha ...sorry ...nejak som si nevšimol ...
a nepíšem sa so žiadnym dĺžňom ....;)

fíha! na jednej strane všímavý a inokedy.. :)) sorry, ale pridala som Ti, to je lepšie ako ubrať, hm? :)
mimi3
17.10.10,07:23
Aj podľa mňa by sa nemal preukaz vydávať na dobu neurčitú.Na druhej strane ak sa v rodine niekto ochorie na nákazlivú chorobu obvodný lekár toto oznamuje úradu verejného zdravotníctva a ten ihneď kontaktuje zamestnávateľov členov rodiny, hlavne ak pracujú v oblasti kde sa vyžaduje zdravotná spôsobilosť. Tiež keď vydávajú preukaz okrem vyšetrení majú informácie o obciach,rodinách a pod. kde je výskyt nejakého nákazlivého ochorenia a podľa toho postupujú.
rey_619
15.11.11,15:23
Minimálne je potrebné RTG pľúc a bežná prehliadka u obvodného lekára.
a to odkial vies takuto hlupost, ze minimalne RTG? to akoze maju kazdy rok ozarovat ludi? a co je potom standardne vysetrenie pre ziskanie zdr. preukazu? :))
peter3721
20.02.12,17:40
Od doktoriek z hygieny viem, že preukaz pre prácu v potravinárstve má ak nie sú žiadne závažné dôvody, vydať na dobu neurčitú a v prípade zistenia nákazy u držiteľa sa mu odníma. To, že vydávajú na dobu určitú je ich špekulácia aby ste museli znovu platiť, keď, že ho potrebujete....
zuzi 19
24.09.14,05:59
Plne súhlasím.... za preukaz, lepšie povedané predĺženie platnosti zdravotného preukazu sa musí platiť, čiže im to viac vyhovuje dať platnosť príklad na 2 roky. Samozrejme neznamená to že dostanete preukaz na dobu neurčitú a nemusíte navštíviť lekára vôbec, iba ak máte nejaký zdravotný problém. Každé 2 roky by sa mala robiť preventívna prehliadka, za ktorú sa ale neplatí...
Milkie
24.09.14,06:57
zaujimave nove veci :)