mataxx
17.10.10,08:42
POtrebujem poradit: mame zamestnankynu, ktorej cisty prijem je 309,55€ vratane dan.bonusu na dve deti 40,04 a je aj vydata.
Ma zapl.pohladavku 642,€ zaklade pravoplatneho a vykonatelneho trestneho rozkazu Okresneho sudu v....
Pohlad. opravneneho spolu s prislus. bude uspokojena sposobom uvedenym v §63ods.1 pism.a) a vyssie citovaneho zakona.
A zrazka sa ma vykon. z jednej tretiny mzdy s prihl. na § 69,70,71...
Ja som jej zrazku vyratala na 6,41 € je to spravne ??? ci mam brat do uvahy vyssie spom. "trestneho rozkazu" a tym padom by to bola prednostna pohl. ?
dakujem za odpovede :)
VieraPopluharova
17.10.10,07:04
POtrebujem poradit: mame zamestnankynu, ktorej cisty prijem je 309,55€ vratane dan.bonusu na dve deti 40,04 a je aj vydata.
Ma zapl.pohladavku 642,€ zaklade pravoplatneho a vykonatelneho trestneho rozkazu Okresneho sudu v....
Pohlad. opravneneho spolu s prislus. bude uspokojena sposobom uvedenym v §63ods.1 pism.a) a vyssie citovaneho zakona.
A zrazka sa ma vykon. z jednej tretiny mzdy s prihl. na § 69,70,71...
Ja som jej zrazku vyratala na 6,41 € je to spravne ??? ci mam brat do uvahy vyssie spom. "trestneho rozkazu" a tym padom by to bola prednostna pohl. ?
dakujem za odpovede :)

Zrazky si jej mala vypocitat, kedze ide o sudny rozkaz co je prednostna zrazka:

čistá mzda v danom mesiaci: 309,55 - 40,44= 263,51 ŽM :185,38
na povinného 111,220
na vyživované osoby (manželka a deti)3 139,02
po odpočítaní 4,42
suma, nad ktorú sa zrazí celá mzda (150 %) 278,070
1/3 zo 150% ŽM 92,69

1/3 na zrážku 4,42
počet tretín na zrážku: 2
zraziť v mesiaci: 8,85


Povinnému zostane: 254,56


Ciže zraziš z 1 . 1/3 4,42
z 2. 2/3 4,42
-------------------
Celkom 8,85

A zamestnankyni ostane 254,56 €. Danovy bonus by som do toho neratala, nakolko nikde nie je písane ci sa ma tam ratat, lebo nie a podla mojhu nazoru je to prispevok na dieta, i ked z druhej strany je to prijem zamestnanca. Toto si treba skonzultovat s exekutorom, alebo prislusnym sudom.

Hanelie ma pravdu trosku mi usiel jeden §§ takze by si mala zrazit iba 4,42€ bez započítania daňoveho bonusu.
hanelie
17.10.10,07:23
z dvoch tretín sa zráža v prípade ak ide o prednostnú pohľadávku

§ 71 exekučného poriadku
(2) Prednostnými pohľadávkami sú

a) pohľadávky výživného,
b) pohľadávky náhrady škody spôsobenej poškodenému ublížením na zdraví,
c) pohľadávky náhrady škody spôsobenej úmyselnými trestnými činmi,
d) pohľadávky daní, poplatkov a ciel, pohľadávky na poistnom voči osobám, ktoré sú povinné platiť poistné na nemocenské poistenie a dôchodkové zabezpečenie podľa osobitného predpisu, 9) pohľadávky náhrady preplatkov na dávkach nemocenského poistenia a dôchodkového zabezpečenia, prídavkov na deti a príplatku k prídavkom na deti, ako aj pohľadávky náhrady za príspevok na výživu dieťaťa a príspevok na úhradu potrieb dieťaťa zvereného do pestúnskej starostlivosti a pohľadávky úhrady za sociálne služby poskytované štátnymi orgánmi sociálnej pomoci a obcami a pohľadávky úhrady za sociálne služby poskytované právnickými osobami a fyzickými osobami podľa osobitného predpisu, 10) pohľadávky na príspevku na poistenie v nezamestnanosti voči osobám, ktoré sú povinné platiť príspevok na poistenie v nezamestnanosti podľa osobitného predpisu, 10a) a pohľadávky náhrady preplatkov na podpore v nezamestnanosti.
VieraPopluharova
17.10.10,07:37
z dvoch tretín sa zráža v prípade ak ide o prednostnú pohľadávku

§ 71 exekučného poriadku
(2) Prednostnými pohľadávkami sú

a) pohľadávky výživného,
b) pohľadávky náhrady škody spôsobenej poškodenému ublížením na zdraví,
c) pohľadávky náhrady škody spôsobenej úmyselnými trestnými činmi,
d) pohľadávky daní, poplatkov a ciel, pohľadávky na poistnom voči osobám, ktoré sú povinné platiť poistné na nemocenské poistenie a dôchodkové zabezpečenie podľa osobitného predpisu, 9) pohľadávky náhrady preplatkov na dávkach nemocenského poistenia a dôchodkového zabezpečenia, prídavkov na deti a príplatku k prídavkom na deti, ako aj pohľadávky náhrady za príspevok na výživu dieťaťa a príspevok na úhradu potrieb dieťaťa zvereného do pestúnskej starostlivosti a pohľadávky úhrady za sociálne služby poskytované štátnymi orgánmi sociálnej pomoci a obcami a pohľadávky úhrady za sociálne služby poskytované právnickými osobami a fyzickými osobami podľa osobitného predpisu, 10) pohľadávky na príspevku na poistenie v nezamestnanosti voči osobám, ktoré sú povinné platiť príspevok na poistenie v nezamestnanosti podľa osobitného predpisu, 10a) a pohľadávky náhrady preplatkov na podpore v nezamestnanosti.

ďakujem, že si ma opravila.
mataxx
17.10.10,08:01
dakujem za odpoved a mam to teda brat tak ze je to predsa len prednostna pohladavka ?
a vierka mas tam malu chybu 309,55-40,04 DB=269,51
VieraPopluharova
17.10.10,08:05
dakujem za odpoved a mam to teda brat tak ze je to predsa len prednostna pohladavka ?
a vierka mas tam malu chybu 309,55-40,04 DB=269,51

No vidis to je tak ked sa niekto ponahla, prepac.Ale princip si pochopila, prednostna pohladavka, DB- otazny jední tvrdia, že sa započítava, druhí , že nie, takže odporúčam prekonzultovať s príslušným súdom, resp. ak to priamo v rozhodnutí nemáš spomenuté.
mataxx
17.10.10,08:09
ale stale nerozumiem ci to mam brat ako prednostnu pohladavku, ci nie ...
hanelie
18.10.10,06:52
ale stale nerozumiem ci to mam brat ako prednostnu pohladavku, ci nie ...
v príspevku č. 3 máš vyznačené, ktoré sú prednostné pohľadávky - pre istotu napíš , kto je oprávnený
//napr ak je to nejaká nebankovka tak to nie je prednostná pohľadávka
Jana Motyčková
18.10.10,07:10
Ak aj je to trestný rozkaz, ešte to nemusí byť prednostná pohľadávka. Máš v tom "rozkaze" vyslovene napísané, že to máš zrážať z jednej tretiny, tak nemôžeš svojvoľne zraziť dve.
mataxx
18.10.10,10:36
v príspevku č. 3 máš vyznačené, ktoré sú prednostné pohľadávky - pre istotu napíš , kto je oprávnený
//napr ak je to nejaká nebankovka tak to nie je prednostná pohľadávka
je to Home Credit Slovakia...
mataxx
18.10.10,10:42
Ak aj je to trestný rozkaz, ešte to nemusí byť prednostná pohľadávka. Máš v tom "rozkaze" vyslovene napísané, že to máš zrážať z jednej tretiny, tak nemôžeš svojvoľne zraziť dve.
ved prave preto sa tu s vami o tom chcem poradit...
veta znie: ...aby zamestnavatel vykonaval zrazky z jednej tretiny s prihliadnutim na § 69,70,71 ex.poriadku - a tu je ten uz vyssie spominany § 71...

a dakujem vsetkym za odpovede :)
hanelie
18.10.10,10:53
je to Home Credit Slovakia...
to je jednoznačne neprednostná pohľadávka - zráža sa z 1/3 :)
macula
25.03.11,12:16
Ahojte,
mám v ruke exekučný príkaz kde oprávnený je Mesto a ide o poriadkovú pokutu. Mám zrážať zamestnancovi 1/3?
macula
28.03.11,06:24
Ahojte,
mám v ruke exekučný príkaz kde oprávnený je Mesto a ide o poriadkovú pokutu. Mám zrážať zamestnancovi 1/3?
posúvam....
Jana Motyčková
28.03.11,08:16
Nie je to prednostná pohľadávka, takže 1/3.