vrabcek1
17.10.10,13:43
Ahojte nasadila som okrasnu trávu pampovku. Už 2x sa mi ju nepodarilo prezimovať, vždy vymrzla. Prosím o radu ako ju mám zazimovať, aby prežila.
Ďakujem
Silvernola
17.10.10,13:35
Problém môže byť aj v zemepise, Žilina je dosť severne. Kortadérii však vadí najmä zimné vlhko. To sa dá eliminovať niekoľkými spôsobmi:
-sadiť rastlinu na vyvýšené miesto plus zimná ochrana
-na zimu zviazať trs, prípadne prikryť napr. prevráteným sudom
-sadiť rastlinu do prenosných nádob a prezimovať v garáži či pivnici
lusielaL
17.10.10,14:38
U nas na juhu pouzivame ten druhy spôsob a to je hlavne,neostrihat ju,az na jar suchu a zacne vyhanat nove.
arizona
17.10.10,14:47
Ja tiež trávy pred zimou zviažem špagátom. Na jar, keď už rašia od zeme mladé výhonky a nehrozia mrazíky, tak nakrátko zostrihám všetko suché .Zatiaľ mi nevymrzla ani jedna.
Valcake
18.10.10,21:46
Aj ja robím tak isto. Mám viac okr.tráv. Zviažem a strihám iba na jar. Zatiaľ mi nikdy nevymrzli. Už len dúfam, že nebude tak tuhý mráz..
aviator
19.10.10,09:16
Cortadérie sú asi najcitlivejšie z bežných tráv. V arboréte v Brne ich prikrývajú pyramídkami z dreva, polystyrénu a dechtového papiera a celkom sa im to osvedčuje. Navyše tie pyramídky vyzerajú celkom moderne a zaujímavo :) , hlavne keď nasneží.
vrabcek1
25.10.10,18:49
Ďakujem všetkým za odpovede. Určite to bolo premokrením a následným zamrznutím pôdy okolo koreňov trávy. Našla som na nete tie pyramídy
dá sa to aj domy zmajstrovat. Tak na jar podám hlásenie ako sa mi darilo.
Este raz dakujem
Kvaka
25.10.10,20:30
V poslednom čísle Záhradkár 11 je tiež toho dosť o správnom prezimovaní okrasných tráv.
vrabcek1
27.10.10,18:50
Ďakujem zahradkara si kúpim.Ja som už dost počítala o okrasných trávach len skutočnosť je niekedy úplne iná. Tak sa nechám prekvapiť ako to bude vyzerať na jar.
JajaFabša
28.10.10,07:42
Mne sa tiež osvedčilo zväzovať trávy pred zimou a na jar zostrihať. To zviazanie má svoje opodstatnenie, že trávu chráni od zamokrenia a vymrznutia. Stred trsu trávy je chránený.
vrabcek1
28.10.10,18:05
Staršie trávy aj ja na zimu zviažem, ale toto som nasadila novú mladu trávu tak sa úfam že prežije . Mala som ju asi na zimu nechať v črepníku a schovať ale už som ju nechcela vyberať zo zeme. Tak uvidím.
letula
29.10.10,18:30
Skúsení poraďte mi prosím! Kúpila som si cortadériu rúžovú v Baumaxe,balenú v polokrabičke.Ak ju vysadím teraz prijme sa mi?Alebo by mohla tak,ako som ju kúpila,prezimovať v nemrznúcej miestnosti napr.v pivnici a sadiť až na jar? Ďakujem!
irma1
04.11.10,08:24
Skúsení poraďte mi prosím! Kúpila som si cortadériu rúžovú v Baumaxe,balenú v polokrabičke.Ak ju vysadím teraz prijme sa mi?Alebo by mohla tak,ako som ju kúpila,prezimovať v nemrznúcej miestnosti napr.v pivnici a sadiť až na jar? Ďakujem!

Už by som ju nesadila, nechaj to radšej na jar.
letula
04.11.10,17:32
Tak som sa dočkala odpovede.Dík! Je toho viac popísaného- ale,až potom som si to všimla.