Jaro-porada
18.11.05,13:16
Na margo dovolenky by som sa ešte chcel spýtať na § 103 ods.1 písm c): do doby trvania pracovného pomeru sa započítava aj úspešné ukončenie štúdia. Započítava sa dĺžka štúdia podľa študijného plánu? Alebo skutočná, reálna dĺžka štúdia? Čo ak si niekto 5 ročné štúdium predĺžil na 8 rokov, t.j. 3 krát opakoval ročník. Počíta sa mu 5 rokov alebo 8?
marmal
18.11.05,12:35
Pocita sa mu len uspesne ukoncene studium, t.j. 5 rokov.

Marta
tonkat
18.11.05,12:59
Na margo dovolenky by som sa ešte chcel spýtať na § 103 ods.1 písm c): do doby trvania pracovného pomeru sa započítava aj úspešné ukončenie štúdia. Započítava sa dĺžka štúdia podľa študijného plánu? Alebo skutočná, reálna dĺžka štúdia? Čo ak si niekto 5 ročné štúdium predĺžil na 8 rokov, t.j. 3 krát opakoval ročník. Počíta sa mu 5 rokov alebo 8?

Myslím, že je to ods. 5 písm. c. Ja si myslím, že sa mu započíta 8 rokov, pretože toto štúdium úspešne zakončil. V c) nieje napísané, že iba obvyklá dlžka trvania štúdia. To je môj názor.
STRELEC
18.11.05,13:19
Myslím, že je to ods. 5 písm. c. Ja si myslím, že sa mu započíta 8 rokov, pretože toto štúdium úspešne zakončil. V c) nieje napísané, že iba obvyklá dlžka trvania štúdia. To je môj názor.
Je to §103 5 c) po úspešnom ukončení štúdia. Poslucháč VŠ môže v priebehu štúdia len 2x opakovať ročník (7 rokov pri 5-ročnom štúdiu). Prerušenie štúdia detto.
Jaro-porada
21.11.05,08:14
A je to tu, traja prispievatelia, tri rôzne odpovede. Tak si ešte musím chvíľku počkať na štvrtého, nech to rozsúdi. (Dúfam, že to nebude štvrtá odlišná odpoveď.)
;o)
Prosím Vás skúste mi ešte niekto helfnúť. Potrebujeme to vedieť naisto, aby sme sa neblamovali, keď sa pôjdeme sťažovať na personálne. Vopred Vám všetkým ďakujeme.