soprano321
17.10.10,22:55
Zdravim vas ..potreboval by som pomoct .....mam priatelku ktoru ked mala asi 9 rokou tak ju znasilnily .....ked bola mala tak si to ani neuvedomola ale uz ked dospela tak prisla na to co sa stalo ....snazil som sa jej nahovorit nech ide ku psychologovy no nedokazala to .... uz stala pred dvermi a le nedokaza to nikomu povedat ...momentalne ma 20 rokou a jedny clovek ktoremu to v zivote povedala som ja ..neviem ako jej mam pomoct snaztim sa byt trpezlivy ..snazim sa ..nerobit veci ktore by jej to pripominali ......no bohuzial ..ona sa stym clovekom stretava skoro kazdy den .... tari sa ze na to zabudla ..alebo tvari sa ze sa nic nestalo .....ale myslim si ze sa jej to vracia ..uz ked nie pri pohlade na toho cloveka ..tak pri nejakych viac sexualnych dotikoch ...chodim snou uz 4 mesiace ..a myslim si ze sex je sucast vztahu ....... no tu ani nejde o mna a o moje potreby ..ale chcem jej pomoct ...aby bolo vsetko normalne .....lebo vidim ze ked si na to spomenie tak v elmi trpi ...viete mi nejako poradit?? ....dakujem pekne
arizona
17.10.10,21:09
Myslím si, že žiadne netové fórum váš problém nevyrieši.
Ak nepomôže to, že ju k ničomu nenútiš,ale si trpezlivý a citlivý, tak navštívte spolu nejakého odborníka, psychológa,alebo psychiatra.

Pozri aj nejaké diskusie na túto tému : http://www.google.sk/search?q=f%C3%B3rum%2Czn%C3%A1silmenie%22&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&client=firefox-a&rlz=1R1GGLL_sk___SK392#sclient=psy&hl=sk&client=firefox-a&hs=G9b&rlz=1R1GGLL_sk___SK392&source=hp&q=f%C3%B3rum%2Czn%C3%A1silnenie%22&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&pbx=1&fp=8c6644e2846588b8
cloe
17.10.10,22:04
Je to strašné. Keď počujem niečo také, že niekto znásilnil dieťa, tak by som bola schopná vraždiť.
Nemal by ten človek ísť náhodou za mreže? Sú tieto činy po dlhšej dobe už premlčané? Ako môže beztrestne chodiť po svete?
Ak by sa ešte dalo, mala by ho udať.
Viem, že tú traumu to nezmaže ale predsa...
a_je_to
17.10.10,22:05
Skús niečo vygúgliť o regresnej terapii. Je to hypnotická metóda, ak ju robí odborník /najlepšie žena/, tak dokáže vrátiť spomienky a rozpustiť ich ... vrátiť psychiku do stavu pred traumatickým zážitkom. Netreba isť za ňou rovno s problémom znásilnenia, ale s problémom zhoršenej koncentrácie, nespavosti, nepravidelného menzesu ... a pod. Terapeut sa s ňou dostane postupne k jadru problému, stačí, že sa v dôvere a pokoji odovzdá terapii iného menšieho problému ... akože na vyskúšanie metódy. Ak sa Ti, ako jedinému zdôverila s tým, tak podvedome čaká od Teba pomoc, ale sám jej ju nevieš dať. Prečítaj si tenkú knihu od Wiliama Saroyana ... Tracyho tiger. Nie je o tom, ale ak pochopíš tú knihu, pochopíš aj jej problém, aj ako z neho von. Požičaj potom knihu aj priateľke, alebo ju čítajte spolu.
Ak chceš, pošli mi cez súkromnú správu mailovú adresu, pošlem Ti oskenovaný jpg leták s kontaktom na odborníčku.
pe.pe
17.10.10,22:58
Nejdem ani opísať svoje zdesenie, pár minút som len hľadel na Tvoje slová...

Najlepšie by bolo, ak by sa Ti ozval niekto, kto má podobnú skúsenosť, my ostatní vieme len "poradiť".
Podľa mňa je základný bod, od ktorého sa treba odraziť, fakt, že sa dokázala zdôveriť Tebe. Si pre ňu momentálne najdôležitejšia osoba a to Ťa nesmierne zaväzuje a Tvoj príspevok si preto veľmi cením. Určite je na Slovensku (keďže nevieme odkiaľ presne si) veľa schopných psychológov, ale sám píšeš, aké ťažké je pre Tvoju priateľku hovoriť s ďalšou osobou. Skús byť Ty tým prvým "terapeutom". Asi by si mal, bez vedomia priateľky, nakontaktovať nejaké intervenčné centrum pre ochranu žien, dohodnúť si stretnutie a poradiť sa (každé centrum má psychológa), ako s priateľkou komunikovať, ako s ňou o tejto traume hovoriť, ako ju "nalomiť" na terapiu. Jednoducho byť predĺženou rukou odborníka.
Daj si do googlu napr. "pomoc týraným ženám" a nájdeš tam veľa informácií o týchto centrách.
Ja prikladám link, centrá pokrývajú celeé Slovensko:

http://www.nanicmama.sk/poradne-pre-tyrane-zeny-a-obete-nasilia

Držím palce!