babooa
17.10.10,23:37
Dobrý deň,

može mi niekto prosim poradiť. Firma XY nakupuje tovar zo zahraničia. Príde im proforma faktura napriklad na sumu 5100 USD. Z tejto sumy firma na zaklade dohody uhradi cca 30 % v USD z bežného podnikateľského eurového účtu. Následne aj s tovarom príde faktúra, ktorá je na inú sumu napr. 5500 USD bez odpočítanej uhradenej sumy. Firma si teda vypočíta rozdiel a uhradí ho. Mne v šak v účtovnictve nič nesedí, kedže sa mi tak objavuju až tri rozdielne kurzy.

Vie mi niekto prosim poradiť čo s tým...

Ďakujem
Gabriela 19
18.10.10,05:40
Zaučtuješ po konečnej uhrade kurzove rozdiely, či už kurzové
straty alebo zisky.
babooa
18.10.10,18:57
Ďakujem, a aký kurz použijem, ten ked som uhradzala zalohovu a aj ten ked doplatok??? a čo ked sa platila zalohova na etapy a potom sa pri normalnej FA už nič nedoplacalo??
ondrejvla
18.10.10,19:12
Ďakujem, a aký kurz použijem, ten ked som uhradzala zalohovu a aj ten ked doplatok??? a čo ked sa platila zalohova na etapy a potom sa pri normalnej FA už nič nedoplacalo??

Ak už nemáš žiaden doplatok, kurzový rozdiel zaúčtuješ pri predkontácii poslednej faktúry.
babooa
18.10.10,19:22
Takže použijem kurz na vypočet kurzoveho rozdielu ktorý bol v deň zaúčtovania normalnej faktúry a uplatnení zálohovej??? ďakujem